Je možné odmítnutí oxytocinu u vyvolaného porodu?

169
31.5.17 09:39

Je možné odmítnutí oxytocinu u vyvolaného porodu?

Ahojky :-) Prosím o radu. Ve 37tt půjdu na vyvolání porodu, protože malá pomalu přibírá (vypadá to na špatnou funkci placenty). Chci vyvolat porod tabletkama a ne oxytocinem. Je to možné a je tu taky někdo kdo se rozhodl stejně jako já? Děkuju za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4252
31.5.17 09:49

@miminko22 A on v těch tabletách není oxytocin? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
31.5.17 09:50

Moje zkušenost (Mělník, '15) je, že se vyvolává tabletkami, aby ses vůbec otevřela. Oxytocin mi dávali až přímo při tlačení, když jsem měla slabé kontrakce (a teda subjektivně jsem ho ani nezaregistrovala, jen dula mi pak potvrdila, že kontrakcí přibylo - což byl ten kýžený efekt).

Čili asi by to neměl být problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
31.5.17 09:51

@Icestar není. Je v nich ten samý hormon, co snažilky o porod vyplavují třeba sexem ;) prostaglandin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.5.17 09:56

@Icestar Já nevim co je v těch vyvolávacích tabletkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.5.17 09:59

@elibro Já už jsem právě otevřená na prst a mam zkrácenej čípek od 29tt. Takže si myslim, že by mohli stačit ty tabletky. Četla jsem, že se po oxytocinu zvrací a je Vám celkově dost blbě a do toho kontrakce. Jsem prvorodička a už tak mam strach z porodu, natož když jsem si přečetla o oxytocinu. Kdyby šlo o život miminka tak je mi jedno co by se mnou dělali, ale jinak ho nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.5.17 09:59

@Icestar Ne, to je Prostin. Ten se dává na dozrání porodních cest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
31.5.17 10:03
@miminko22 píše:
@elibro Já už jsem právě otevřená na prst a mam zkrácenej čípek od 29tt. Takže si myslim, že by mohli stačit ty tabletky. Četla jsem, že se po oxytocinu zvrací a je Vám celkově dost blbě a do toho kontrakce. Jsem prvorodička a už tak mam strach z porodu, natož když jsem si přečetla o oxytocinu. Kdyby šlo o život miminka tak je mi jedno co by se mnou dělali, ale jinak ho nechci.

Nezlob se, ale moc tomu nerozumis, nebylo by lepsi to probrat s doktorem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
31.5.17 10:04

Zakladatelko, to záleží na tvém nálezu a zvyklostech dané porodnice. Já měla vyvolaný porod jako prvorodička kvůli velikosti mimča a protože jsem neměla žádný pokročilý nález, tak mi dávaly právě ty tablety. Dávají se především na dozrání porodních cest. Stačila jedna, na oxytocin ani nedošlo. Měla jsem ho jen předtím trochu v zátěžovém testu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
31.5.17 10:08

@miminko22 hele jako laik bych si myslela, že ti právě tabletky dají, aby ses dootevřela. Nicméně nejjednodušší bude si o tom domluvit s doktorem - začít na rovinu tím, že se bojíš, je poměrně na místě. Máš právo odmítnout cokoli, ale jen lékař s tvojí kartou v ruce je ten, kdo s tebou může domluvit postup a vysvětlit ti co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
31.5.17 10:12

@mroe Samozřejmě to proberu i s doktorem, ale chtěla jsem zjistit, jestli je tu někdo kdo ho odmítnul a doktoři většinou jsou pro rychlou variantu i když to třeba neni ani tak nutný.
@elibro Já si taky právě myslim, že když už jsem trošku otevřená, že bude stačit tomu jen pomoct tabletkama a proto nechci do sebe cpát další chemii. Už mi i dr řekla, ať vysadim utrogestan a uvidíme. Je možný, že se to rozjede i samo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
31.5.17 10:16
@mroe p
Nezlob se, ale moc tomu nerozumis, nebylo by lepsi to probrat s doktorem?

Tak po oxytocinu mi fakt spatne nebylo, jen to hodně o psychice, spouste prvorodicek muže byt právě spatne bud z bolesti a nebo, že strachu.Tot muj nazor, je lepší se nebat pak to lze lépe VŠE snaset, stejne poradit musite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
31.5.17 10:25

@miminko22 nejsem odborník a fakt nevim co vsechno muze/nemusí oxytocin způsobit, ale moje osobní zkušenost - kdyz se nadavkuje ve správném množství ve správnou chvíli, dokáže hodne pomoct. Me ho pichli na samotný závěr porodu, kdy bylo jasné ze ja uz to nedám (omdlévala jsem, uz jsem byla dost mimo) - a on tak akorát posílil kontrakce takže mi vlastně pomohl mimco vytlačit. Špatne mi po nem nebylo, subjektivne ho nevnimam jako nic špatného, protože v mem případě byl použit dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
169
31.5.17 10:31

@Marie432875 Samozřejmě do oxytocinu půjdu když to bude nutný. Radši to, než císař, ale pokud to nebude opravdu nutné tak bych se mu ráda vyhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
31.5.17 10:31

@elibro @Fima Díky, zase jsem moudřejší. Myslela jsem, že ve všem je oxytocin ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama