Je možné omotani pupeční šňůry kolem krku v 21tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
4.7.22 15:22

Je možné omotani pupeční šňůry kolem krku v 21tt

Zdravím všechny jsem v 20+4 a chci se zeptat jestli je pravda že by se těhotná neměla protahovat nebo natahovat ruce prilis vysoko dnes jsem totis otevírala střešní okno a jak jsem se netahla trošku mě zabolelo na břichu ale spíš jsem si natáhla jen břišní sval někde jsem četla že by se to nemělo dělat zkrz to ze by se miminko mohlo zamotat do pupeční šňůry a udusit se ale každý říká něco jiného někde píšou že je to pověra někde že zas ne tak nevím jestli se mám něčeho bát. Miminko má přece v břiše ještě v tomhle týdnu relativně dost místa nebo co myslíte? Je možné že by se mohlo miminko udusit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28652
4.7.22 15:27

Jasně, těhotná má ležet celé těhotenství jako prkno s rukama u těla a nehýbat se :mrgreen: určitě dítě oběsíš otevřením okna 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1977
4.7.22 15:30

Je to pověra…ano dítě si může omotat šňůru kolem krku nebo těla nebo si na ní udělat uzel ale nijak to nesouvisí se zvedáním rukou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
4.7.22 15:30

Omotání pupečníku okolo krčku se stát může, to né že ne, ale určitě ho nezpůsobíš ty nějakým protahováním nebo natahováním.
Navíc ve 20TT je opravdu místa dost. Nehledě na to, že dítě nedýchá, takže se nemůže uškrtit, veškeré živiny dostává tím pupečníkem, a aby ten pupečník byl natolik okolo krku omotaný, ale by přísun živin zastavil, to už se jen tak nestane. Takže klid :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
4.7.22 15:32

Spíš se ptám jestli je to co se říká o tom protahování pravda že by se protahovat nemělo, jestli si mám na něco dávat pozor abych nezapricinila to zamotani šňůry nebo jestli se tomu nedá předcházet. O dítě jsme se snažily 6 let tak jsem asi přehnane opatrná a nechci něco pokazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 15:32

Čekala jsem holčičku. Ve 27tt si přetrhla pupečník. Ale nebylo to žádným pohybem. Nejspíše se blbě otočila hlavičkou dolů, protože týden před tím na kontrole, byla ještě hlavičkou nahoru. Prostě se to stalo.
Vůbec na to nemysli a těš se na miminko :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
36
4.7.22 15:33

Takže to je asi spíše komplikace až při porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29714
4.7.22 15:34

Stát se to muze, ale ty to neovlivnis. Nějaké natahování na to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
4.7.22 15:35

Nevím, zda je to pověra nebo ne, ale také jsem to už slyšela z více stran…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
4.7.22 15:39
@Eliska1994 píše:

dá se říct. Ale ono ani při porodu to nemusí být problém, ta šňůra nebývá utažená až tak, lékař jí v pohodě stačí z krčku odháknout. Hodně utažená bude znát na ozvách dítka, tam by to případně mohlo být k indikaci na císaře, ale ve valné většině případů se nestane vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
4.7.22 15:40
@Eliska1994 píše:
Zdravím všechny jsem v 20+4 a chci se zeptat jestli je pravda že by se těhotná neměla protahovat nebo natahovat ruce prilis vysoko dnes jsem totis otevírala střešní okno a jak jsem se netahla trošku mě zabolelo na břichu ale spíš jsem si natáhla jen břišní sval někde jsem četla že by se to nemělo dělat zkrz to ze by se miminko mohlo zamotat do pupeční šňůry a udusit se ale každý říká něco jiného někde píšou že je to pověra někde že zas ne tak nevím jestli se mám něčeho bát. Miminko má přece v břiše ještě v tomhle týdnu relativně dost místa nebo co myslíte? Je možné že by se mohlo miminko udusit?

To je nesmysl. Stačí, když na sebe budeš dávat pozor. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4496
4.7.22 15:42

Tak stát se to může, ale ty to nijak ovlivnit nemůžeš, hybej se jak chceš. Syn si na pupeční šňůře udělal uzel, pri porodu si ho jeste utahl… dle doktorky je to prostě náhoda, blbá a nebezpečná, ale jen náhoda, ničím to ovlivnit nejde. Děti narozených s pupeční snurlu kolem krku znám poměrně dost, asi to nebude zas tak neobvyklý, ale narozdil od toho blbyho uzlu to na dětech nezanechává žádný následky. Neboj se a užívej si těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1977
4.7.22 15:43
@Anonymní píše: Čekala jsem holčičku. Ve 27tt si přetrhla pupečník. Ale nebylo to žádným pohybem. Nejspíše se blbě otočila hlavičkou dolů, protože týden před tím na kontrole, byla ještě hlavičkou nahoru. Prostě se to stalo.
Vůbec na to nemysli a těš se na miminko :srdce:

To je mi moc líto

Jinak tomu zamotání či dalším věcem se nedá nijak zabránit a může to pak zkomplikovat porod to ano, když je šňůra krátká může se jí dítě během porodu přiškrtit…ale raději na to nemyslet..to jsou věci které prostě neovlivnis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18072
4.7.22 15:51
@Eliska1994 píše:

Nie, ruky nemáš spojené s púpočnou šnúrou aby si pri dvíhaní rúk dusila dieťa. Malý bol v brušku veľmi aktívny, tušila som že niečo bude. Mal dva krát otočenú púpočnú okolo krku, lekárka mu ju dala dole keď sa narodil, býva to pri každom treťom pôrode. Keď chceš povery, jedna je napríklad že tehotná má robiť čo najviac, nesmie odpočívať, aby dieťa nebolo lenivé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19894
4.7.22 16:20
@Eliska1994 píše:
Spíš se ptám jestli je to co se říká o tom protahování pravda že by se protahovat nemělo, jestli si mám na něco dávat pozor abych nezapricinila to zamotani šňůry nebo jestli se tomu nedá předcházet. O dítě jsme se snažily 6 let tak jsem asi přehnane opatrná a nechci něco pokazit.

Prosim te, predstav si, ze nektere tehotne cvici a to i ve fitku. Tvym pohybem to neovlivnis. Stat se to muze, nikoli ale az pri porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat