Je možné otěhotnět s podváhou?

Anonymní
15.3.16 12:00

Je možné otěhotnět s podváhou?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda li je možné otěhotnět s podváhou. Mám 164 cm na výšce a jenom 47 kg. Právě přítel se trefil asi den po ovulaci a já mám docela strach, že do toho opět vlítnu…
Mám s váhou problémy už delší dobu, ale když jsem se dostala nad padesát kilo, tak jsem otěhotněla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56495
15.3.16 12:04

Záleží na tom, jestli funguje cyklus :nevim: U sebe mám vyzkoušené, že mám hraniční váhu asi 47-48kg. S menší váhou se mi zastavil cyklus a obnovil se až jsem nabrala. Mám 167kg a běžnou váhu jsem měla kolem 50kg, kdy jsem bez problémů otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.16 12:05

Já otěhotněla při 47kg na 170 cm výšky, hned napoprvé.

• Citovat
  • Nahlásit
443
15.3.16 12:05
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda li je možné otěhotnět s podváhou. Mám 164 cm na výšce a jenom 47 kg. Právě přítel se trefil asi den po ovulaci a já mám docela strach, že do toho opět vlítnu…
Mám s váhou problémy už delší dobu, ale když jsem se dostala nad padesát kilo, tak jsem otěhotněla.

Mě můj bývalý lékař strašil, že jsem moc hubená a že budu mít problém… Měla jsem 49kg a 172cm, nyní jsem v 8.měsíci, otěhotněla jsem hned na první pokus :-) Takže v tom problém nevidím :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15530
15.3.16 12:07

Pokud mas ovulaci, tak ano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
15.3.16 12:14
@Anonymní píše:

Ja mela 167cm 45 kg a dnes mam 167 cm 54 kg a tri krasne deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.16 12:19

Chěla bych zažít nemít menzes z podváhy, holt se toho :mrgreen: nedočkám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
15.3.16 12:21
@Anonymní píše:
Já otěhotněla při 47kg na 170 cm výšky, hned napoprvé.

myslím že to není moc dobré pro vývoj dítěte…sama potřebuješ řešit výživu a co mu s takovou fyzickou výbavou může tvé tělo nabídnout? :nevim:

holky než se pustíte do těhotenství, nejdřív si vyřešte vlastní váhu (totéž myslím, že je nutné u druhého extrému - tedy hodně obézních žen)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
15.3.16 12:29

@reinkarnace a co když ta váha nejde vyřešit? Kamarádka celý život váží 48g, má 173cm. Už řešila s odborníky, přibrat se jí ale nikdy nepovedlo. Tak jak to chceš řešit.

Pro zakladatelku - otěhotněla normálně. asi za 3-4měsíce, bez problémů donosil a porodila holčičku, 3kg měla. V těhotenství přibrala asi 3kg, a to nazačátku ještě 2 zhubla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
15.3.16 12:32
@atominnka píše:
@reinkarnace a co když ta váha nejde vyřešit? Kamarádka celý život váží 48g, má 173cm. Už řešila s odborníky, přibrat se jí ale nikdy nepovedlo. Tak jak to chceš řešit.Pro zakladatelku - otěhotněla normálně. asi za 3-4měsíce, bez problémů donosil a porodila holčičku, 3kg měla. V těhotenství přibrala asi 3kg, a to nazačátku ještě 2 zhubla…

holky s podváhou by rozhodně měli přibrat víc 8o klidně i 15-20 kilo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.16 12:34

Osobně se domnívám, že holka s podváhou je pro mimi nebezpečnější než naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
15.3.16 12:36
@mirecekblbecek píše:
Osobně se domnívám, že holka s podváhou je pro mimi nebezpečnější než naopak

no tak to se těžce pleteš :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.16 12:38
@reinkarnace píše:
no tak to se těžce pleteš :P

proč? máš pocit, že vychrtlina má co dítěti nabídout, kromě absolutního nedostatku vit a miner, látek? nbavím se o extrémní obezitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
15.3.16 12:42
@mirecekblbecek píše:
proč? máš pocit, že vychrtlina má co dítěti nabídout, kromě absolutního nedostatku vit a miner, látek? nbavím se o extrémní obezitě.

já se bavím o obezitě: je to pro miminko stejně nebezpečné. obézní člověk trpí naopak jinými problémy (dítě je citlivé na změny krevního tlaku, cukrovku, cholesterol v krvi..s obézními lidmi se táhne také množství problémů) Podvyživený organismus je stejně nevhodný jako obézní. :nevim: a samo to s sebou nese riziko dalších komplikací ať se to týká vývoje nebo předčasného porodu, preeklapsie atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54281
15.3.16 12:45

Podváha i obezita jsou statisticky rizikové faktory jak z hlediska otěhotnění, tak z hlediska případných potratů (mírná nadváha taková tragédie není). Což neznamená, že se to někomu nepovede třikrát napoprvé a třikrát nedonosí zdravé dítě do termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat