Je možné přerušit rodičovskou dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GabiF
Povídálka 12 příspěvků 30.03.10 20:02
Je možné přerušit rodičovskou dovolenou?

Prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené (s mladší dcerou)a vzhledem k tomu,že mi při mateřské s první dcerou krachl zaměstnavatel, tak jsem pak neměla možnost si vybrat délku trvání rodičovské dovolené - automaticky jsem dostala dávky jako kdybych si vybrala, že budu s dítětem doma do čtyř let věku. Dceři budou tento týden tři roky a já mám možnost nastoupit do nové práce. Dcera by musela začít chodit do školky a tím pádem bych o dávky přišla. Jde mi o to, že kdybych náhodou v práci z nějakého důvodu skončila nebo mě vyhodili, tak jestli je možné, že bych znov nastoupila na rodičovskou dovolenou a dávky mi začali dál vyplácet buď do těch čtyř let dítěte nebo do té doby, než bych si našla novou práci. Prostě nevím, jestli do té nové práce jít nebo ne. Kdyby to náhodou nevyšlo, tak abych pak nezůstala úplně bez peněz… Děkuji moc za pomoc!!!

Reakce:
Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 30.03.10 20:15

ahoj, jednoduchá odpověď: možné to je, oficiálně ti to potvrdí každý úřad práce. Přesně ty důvody, co říkáš, nebo prostě jen, že sis to rozmyslela. Mám i v okolí kamarádku, co šla do práce a po 3 měsících to zabalila, protože jí došlo, že chce být raději s dětma, dokud to lze. Problém žádný! :palec:

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 30.03.10 20:30

ahoj samozřejmě že jde rodičovskou přerušit a pak bez problémů opět nastoupit. do 4let věku kdykoliv a to dokonce pokud máš i mateřskou do tří let a chceš zůstat do 4let můžeš, sice zadarmo ,ale taky to lze.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 30.03.10 21:53

ahoj, jde to úplně bez problémů. já to takto praktikovala - vracela jsem se do práce hodně brzy a klárka byla v jeslích. když byla některý měsíc víc nemocná a splnili jsme limit 5 dní v měsíci, tak jsem se na příslušný měsíc nahlásila na sociálce o rodičovskou. stejně tak o prázdniánch, kdy byly jesle zavřené.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >