Reklama

Je možné přerušit rodičovskou dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabiF
Povídálka 12 příspěvků 30.03.10 20:02
Je možné přerušit rodičovskou dovolenou?

Prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené (s mladší dcerou)a vzhledem k tomu,že mi při mateřské s první dcerou krachl zaměstnavatel, tak jsem pak neměla možnost si vybrat délku trvání rodičovské dovolené - automaticky jsem dostala dávky jako kdybych si vybrala, že budu s dítětem doma do čtyř let věku. Dceři budou tento týden tři roky a já mám možnost nastoupit do nové práce. Dcera by musela začít chodit do školky a tím pádem bych o dávky přišla. Jde mi o to, že kdybych náhodou v práci z nějakého důvodu skončila nebo mě vyhodili, tak jestli je možné, že bych znov nastoupila na rodičovskou dovolenou a dávky mi začali dál vyplácet buď do těch čtyř let dítěte nebo do té doby, než bych si našla novou práci. Prostě nevím, jestli do té nové práce jít nebo ne. Kdyby to náhodou nevyšlo, tak abych pak nezůstala úplně bez peněz… Děkuji moc za pomoc!!!

Reklama

Reakce:

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 30.03.10 20:15

ahoj, jednoduchá odpověď: možné to je, oficiálně ti to potvrdí každý úřad práce. Přesně ty důvody, co říkáš, nebo prostě jen, že sis to rozmyslela. Mám i v okolí kamarádku, co šla do práce a po 3 měsících to zabalila, protože jí došlo, že chce být raději s dětma, dokud to lze. Problém žádný! :palec:

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 30.03.10 20:30

ahoj samozřejmě že jde rodičovskou přerušit a pak bez problémů opět nastoupit. do 4let věku kdykoliv a to dokonce pokud máš i mateřskou do tří let a chceš zůstat do 4let můžeš, sice zadarmo ,ale taky to lze.

nozu
Extra třída :D 11571 příspěvků 30.03.10 21:53

ahoj, jde to úplně bez problémů. já to takto praktikovala - vracela jsem se do práce hodně brzy a klárka byla v jeslích. když byla některý měsíc víc nemocná a splnili jsme limit 5 dní v měsíci, tak jsem se na příslušný měsíc nahlásila na sociálce o rodičovskou. stejně tak o prázdniánch, kdy byly jesle zavřené.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >