Je možné se nakazit při odběru?

Anonymní
4.1.21 22:56

Je možné se nakazit při odběru?

Zdravím všechny, myslíte že je nějaké riziko, že by při odběru testu nakazili dotyčného? Že by se dotkly té tyčinky a zanesli infekci do nosu? Manžel tyden od odběru, na který šel zdravý, a který vysel pozitivní, se necítí vůbec dobře. Asi je to blbost. Ale… a omlouvám se za anonym…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18253
4.1.21 22:58

Jo, je to blbost. Byl pozitivní, takže už pár dní nakažený byl, jen zatím neměl příznaky, ty přišly později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
4.1.21 23:05
@Janli píše:
Jo, je to blbost. Byl pozitivní, takže už pár dní nakažený byl, jen zatím neměl příznaky, ty přišly později.

Díky. Ono je to u nas celé složité. Dost se toho bojíme. Manžel má jednu plíci a je po těžké léčbě kvůli rak.plic. Takže jsme očekávali že pokud to chytne tak to nedopadne dobře. Jde o to že od kontaktu který mohl byt rizikovým, uběhlo už asi 14 dní, doktorka ho poslala na test. Který tedy vyšel pozitivně. Můj test vyšel negativně a to jsme spolu pořád. No prostě mi to vrtá hlavou. Ale jo, budeme rádi že to bude mít za sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74307
4.1.21 23:10

Tak určitě je možné se nakazit ve frontě při čekání na odběr… ale to by ten odběr nemohl hned vyjít pozitivní, takže se musel nakazit někde dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
4.1.21 23:13
@j.a.n.i1 píše:
Tak určitě je možné se nakazit ve frontě při čekání na odběr… ale to by ten odběr nemohl hned vyjít pozitivní, takže se musel nakazit někde dříve.

Odběr proběhl z auta. Díky, to mi stačí pro vyvrácení naší spekulace :D prostě vzhledem k manželovým zdr. problémům to hodně řešíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51984
4.1.21 23:22

Pokud vyšel pozitivní, tak už tam pozitivní šel… ale jinak jo, je možné, že to ani ve společné domácnosti nechytí všichni. Tak přeji, ať to má mírný průběh!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29672
4.1.21 23:22
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, myslíte že je nějaké riziko, že by při odběru testu nakazili dotyčného? Že by se dotkly té tyčinky a zanesli infekci do nosu? Manžel tyden od odběru, na který šel zdravý, a který vysel pozitivní, se necítí vůbec dobře. Asi je to blbost. Ale… a omlouvám se za anonym…

To ne vyloučené. Pokud ten odběr vyšel pozitivní, tak našli v nosohltanu virus. Tyčinka je sterilní.

Držím vám palce. :hug:

Bohužel muž nešel na test zdravý, jen před vypuknutím příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
4.1.21 23:28

… anebo… je mozna pricinou jeho soucasnych zdrav. problemu klidne neco jineho. Ony totiz existuji miriady bakterii a viru. To ze byl pred tydnem testovan pozitivne na covid nutne a 100% neznamena, ze neni ted nemocny klidne s necim jinym, ano muze, ale taky nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29672
4.1.21 23:32
@h-o-p-e píše: … anebo… je mozna pricinou jeho soucasnych zdrav. problemu klidne neco jineho. Ony totiz existuji miriady bakterii a viru. To ze byl pred tydnem testovan pozitivne na covid nutne a 100% neznamena, ze neni ted nemocny klidne s necim jinym, ano muze, ale taky nemusi.
:zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.1.21 00:07

No, jestli se bavíme o covidu, tak ty priznaky mají tendence se vracet. Člověku je dobře, pak nějakou dobu špatně, pak zase dobře. Mě se to takhle táhlo dva měsíce. A priznaky jsem měla až 10 dní po kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
5.1.21 00:28

Všem děkuji za příspěvky. Už to asi nemá cenu dál řešit. Budeme doufat že už to nejhorší máme za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3854
5.1.21 00:55

@kkatarinka

Můj bratr patří do skupiny, kde je nejvyšší riziko. Byl pár dní v nemocnici, ale nebyl ve vážném stavu. Jeho obvodní dr. nechápala, že to tak v pohodě přežil. Jeho syn, který s ním sdílí domácnost, se od něj nenakazil.
Takže je to nevyzpytatelné a stát se může opravdu cokoliv. Může se stát, že to zabije relativně mladého zdravého člověka a někdo z rizikové skupiny tím projde relativně dobře. Je to záludná mrcha.
Z té tyčinky se nakazit nemohl na test už pozitivní šel.
Držím palce, ať máte to nejhorší za sebou a je jen dobře!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
5.1.21 01:31
@Bábrdl píše: :zed:

Cituji MuDr. Hanu Zelenou Ph. D. Zdravotní ústav Ostrava
„U pacienta, tedy u osoby s klinickými příznaky typickými pro nemoc covid-19, je vysoká pravděpodobnost, že pozitivní PCR test znamená, že se jedná o původce této nemoci a že dotyčný má v sobě infekční virus. Ale ani zde není vyloučena možnost, že současně probíhá i nějaká jiná infekce, o které nevíme, pokud ji nevyšetříme.“

A ani bych ji citovat nemusela, i toto je proste mozne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 01:48

Mne vysel jeden test pozitivni, priznaky zadne, za 3 dny jsem sla na dalsi test a negativni, pry i to se stava, ze chyba :mrgreen:
Muj muz negativni taktez.

• Citovat
  • Nahlásit
74307
5.1.21 06:34
@Anonymní píše:
Mne vysel jeden test pozitivni, priznaky zadne, za 3 dny jsem sla na dalsi test a negativni, pry i to se stava, ze chyba :mrgreen:
Muj muz negativni taktez.

No, ona to taky nemusela byt chyba, ale testovani az ke konci nemoci, ze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat