Je možné se z vesnického fotbalu dostat do vrcholového?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
enny3
Extra třída :D 13656 příspěvků 08.01.18 13:39
Je možné se z vesnického fotbalu dostat do vrcholového?

Holky mám doma syna, budou mu 3 roky, je velmi aktivní a zároveň velmi šikovný, ne že bych si myslela, že jsem porodila dalšího Ronalda :mrgreen: :lol: - to určitě ne, ale něo by v něm mohlo být- není to můj subjektivní názor, říká nám to většinou každý-např. instruktorka na cvičení, na plavání, učitel na bruslení a tak, prostě zdá se být pohybově nadaný a odvážný- třeba se nebojí skákat do vody nebo sjet tobogán (na klíně samozřejmě), já se o něj bojím pořád, nicméně energie má opravdu na rozdávání, tak bych ho ráda dala někam na nějaký sport- mně se líbí fotbal- je to sport, který je venku, člověk není ohnutý na jednu stranu- to má podle velký vliv na páteř, sama jsem léta hrála florbal, to ohnutí na jednu stranu na sobě pořád pozoruju a problémy s tím spojené. Můj otec i jeho otec jsou velmi sportovně nadaní- mají opravdu velký talent, jeho otec se sportem i živil, takže nějaké genetické předpoklady tam určitě budou, moje sestra je zrovna tak nadaná, já už méně :lol: no, ale i moje dcera je nadaná, ta dělá gymnastiku- ta se mi líbí pro holky, ale pro kluky se mi prostě nejvíc líbí fotbal. Žijem na malém městě za Prahou- dojíždět do Prahy se dá, jsem tam pracovala před MD. Než se syn narodil, tak jsem si tady s kamarádkou @slavuska1, která má syny dokonce 3 :mrgreen:,,dohodly", že dáme ty naše kluky, co jsou stejně staří spolu na fotbal do Slavie :mrgreen: (ona tam měla už většího) - teď už se ten věk blíží a doma mě od toho všichni odrazují, že pokud to v něm je (což si všichni myslí, že ano), že je jedno, když začne s fotbalem tady, že když bude dobrej, dostane se do vrcholového i odsud. Já mám ten pocit, že, kdyby šel teď do Slávie, tak už tam prostě bude a nebude se tam muset teprve nějak,,dostat", že prostě tenhle krok bych udělala za něj, ale všichni na mě koukají jak na blázna, že když je fotbal tu, tak co jako řeším :roll: - tak se jen chci zeptat, co si o tom tady mamči myslíte vy?

Reakce:
Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.01.18 13:44

Já bych ho dala do té Prahy rovnou, bude tam mít větší šanci a předpoklady, že se dostane dál. Jasně, že si ho mohou později vybrat, ale bude mít takhle náskok a samy si ho vychovají. Bude to mít dle mého o krůček jednodušší, než když bude hrát v horní dolní. :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 13:52

Je malý. Nechala bych ho si nejdřív zkusit hrát fotbal „doma“ v místním týmu a až když by ho to opravdu chytlo, uvažovala bych o něčem větším. Manžel je také z vesnice, začínal mezi svými a když byl na vrcholu, dostal nabídky až z Francie. Naštěstí odmítl a jel raději studovat do Prahy, kde jsme se poznali :srdce: :lol: Rozhodl se sám. Nechala bych i kluka, ať si vybere. Manžel taky začínal fotbalem a skončil úplně jinde. Mám sama doma skoro 3 letého a mám v plánu ho dát na nějaký sport, ale zatím jen proto, aby si zaběhal a vyblbnul se. Na nějaké závodní hraní má myslím ještě dost času.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 13:54

Tak já odpovím na titulní otázku. Jde to. Brácha se tak dostal ze žákovské záhumenky až do první ligy. V dětství se jeho fotbalu podřídilo vše. Doma nic nemusel, špatný známky nevadily, hlavně hrát fotbal a být v tom vynikající. Naši nebyli nijak ambiciózní, naopak, mámě se to moc nelíbilo (zranění, jeho laxnost k pomoci doma apod.)ale podporovali ho. A byl opravdu dobrý. Dostal se postupně až do jedničky, kde ovšem byli lepší. Takže prakticky seděl lavku. Pak klesavá tendence. Dnes je mu přes 30, má rodinu, kterou taktak uživí po brigádách(ono se mu moc makat nechce, nikdy nemusel, nebyl k tomu veden) a kope někde v Rakousku záhumenku, aby alespoň nějaké peníze byly.
Takže jo, jde to, ale nezapomínat na vzdělání a zadní vrátka.

SussieS
Závislačka 3821 příspěvků 08.01.18 13:57

Neblbni. Nech ho „hrát“ u vás a časem se uvidí. Slavií ve 3 letech mu opravdu nic neulehčíš :) třeba ho to nakonec ani nebude bavit, nebo mu to fakt nepůjde. Ve 3 letech se nepozná nic.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 08.01.18 14:13
@enny3 píše:
Holky mám doma syna, budou mu 3 roky, je velmi aktivní a zároveň velmi šikovný, ne že bych si myslela, že jsem porodila dalšího Ronalda :mrgreen: :lol: - to určitě ne, ale něo by v něm mohlo být- není to můj subjektivní názor, říká nám to většinou každý-např. instruktorka na cvičení, na plavání, učitel na bruslení a tak, prostě zdá se být pohybově nadaný a odvážný- třeba se nebojí skákat do vody nebo sjet tobogán (na klíně samozřejmě), já se o něj bojím pořád, nicméně energie má opravdu na rozdávání, tak bych ho ráda dala někam na nějaký sport- mně se líbí fotbal- je to sport, který je venku, člověk není ohnutý na jednu stranu- to má podle velký vliv na páteř, sama jsem léta hrála florbal, to ohnutí na jednu stranu na sobě pořád pozoruju a problémy s tím spojené. Můj otec i jeho otec jsou velmi sportovně nadaní- mají opravdu velký talent, jeho otec se sportem i živil, takže nějaké genetické předpoklady tam určitě budou, moje sestra je zrovna tak nadaná, já už méně :lol: no, ale i moje dcera je nadaná, ta dělá gymnastiku- ta se mi líbí pro holky, ale pro kluky se mi prostě nejvíc líbí fotbal. Žijem na malém městě za Prahou- dojíždět do Prahy se dá, jsem tam pracovala před MD. Než se syn narodil, tak jsem si tady s kamarádkou @slavuska1, která má syny dokonce 3 :mrgreen:,,dohodly", že dáme ty naše kluky, co jsou stejně staří spolu na fotbal do Slavie :mrgreen: (ona tam měla už většího) - teď už se ten věk blíží a doma mě od toho všichni odrazují, že pokud to v něm je (což si všichni myslí, že ano), že je jedno, když začne s fotbalem tady, že když bude dobrej, dostane se do vrcholového i odsud. Já mám ten pocit, že, kdyby šel teď do Slávie, tak už tam prostě bude a nebude se tam muset teprve nějak,,dostat", že prostě tenhle krok bych udělala za něj, ale všichni na mě koukají jak na blázna, že když je fotbal tu, tak co jako řeším :roll: - tak se jen chci zeptat, co si o tom tady mamči myslíte vy?
:mavam: :mavam: :lol: ono pokud jde jenom o to, jestli by to z vesnice mohl dotáhnout do ligy, tak to zase mohl, spousta ligových hráčů se do dobrýho týmu dostala až v 10+ letech, hlavní je někde začít, na nábor do Slavie :srdce: může jít kdykoliv, pokud to v sobě bude mít, tak ho vezmou…však víš, že tam je to nemilosrdný, nechávají jenom ty nejlepší, i ten malej H. už tam skončil, a to je dost šikovnej.
J8 s R. furt nevím, ta školička by se mi líbila, ale je to daleko :think: Z P. bude myslím jednou šikovnej kreativní záložník, taková ta „desítka“, něco jako Pepa Hušbauer :pankac: :lol:
Sany80s
Kelišová 6624 příspěvků 08.01.18 14:13

Jde to, známý se dostal ze záhumenkové ligy nejprve do první ligy ve stejném městě, a pak do Sparty.
Ale zda měl štěstí nebo to je běžné, to netuším.

Popokatepetla
Závislačka 3189 příspěvků 08.01.18 14:20

Také bych takového prcka do Slávie nedala. Bratranec hraje od 2.stupně ZŠ „jen“ za Boleslav a je to řehole neskutečná..tré­ninky denně, zápasy každý víkend, soustředění -
fotbalu se přizpůsobuje celá rodina (vč. plánování dovolených atd.). Začínal ve vesnickém fotbalu.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 08.01.18 14:50

@enny3 Neboj, když bude dobrý a bude pro to zapálený dostane se vysoko. Můj kamarád z malého městečka se dostal až do dorostenecké repre. Hrál za Baník (ještě juniorskou ligu) s Barošem apod. Jenže žil jenom fotbalem a jak tady zaznělo, ničím se nevyučil a doma ho kromě fotbalu k ničemu nevedlo. Zničil si život tím, že se dal na pití a bylo po kariéře. Pořád to má v sobě, hraje nějakou divizi, kde září, ale už je starý. Teď dělá někde vrátného…prostě v hlavě to samé co v míči. Vzduch.
Pozor teda na to!

Martina84
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 08.01.18 14:59

Ja mám taky šikovnýho tříleťaka a chceme ho dat sem na vesnici. Prijde mi jeste hodne malej na dojizdeni do mesta. Proste bych netlacila na pilu a postupem casu se uvidi…

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 08.01.18 16:25

@enny3 Poslouchej co říkají tvoji nejbližší. Tréner syna říká, že nejhorší jsou ambiciózní rodiče, kteří předem nalajnují dětem kariéru. Dětí pohybově nadaných jsou mraky, ale jen hrstka z nich to dotáhne na vrcholovou úroveň, kterou mu žádná školička Slávie nezaručí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 08.01.18 16:38

My mame zkusenost, ze ve spatne vedenem oddile se nadejna hvezdicka nerozviji, ale upadá. Ale neresili jsme to s triletym ditetem, nybrz s desetiletym, kdy je posledni moznost rozjezdu určité „kariery“. Syn opustil upadajici oddil, ktery ma tri minuty chůze od domu a jezdi autobusem jinam. Na rozhodovani se spolupodílel.

Nejde o fotbal a se sportem zacal v peti letech. S triletym bych se nikam neharcovala.

enny3
Extra třída :D 13656 příspěvků 08.01.18 17:31

Jo díky za názory- škola samo stranou nikdy nepůjde- on je i hodně chytrej (i dcera)- na to jak je malej, tak třeba pozná celou abecedu- jako třeba pozná napsaný V, že je jako vlak apod. a už dlouho počítá- že řekne, támhle jsou dvě jablka (a oni jsou tam fakt dvě), máme tři koťata- takže říká:,,Vidím jen dva kocoury, jo támhle je třetí, takže jsou tu všichni tři..", umí barvy, mluví naprosto bez problémů a tak..Ale ten pohyb mu jde asi ze všeho nejlíp- nerada bych, aby mi jednou řekl, že na to měl, ale nedostal příležitost a nebo naopak, že jsem ho někam moc tlačila..

Nastys
Generální žvanilka 20018 příspěvků 08.01.18 19:54

@enny3
Určitě nezáleží na tom v jakém klubu začne. Dostat se někam do známějšího klubu určitě může. Krom toho ještě nevíš, jak ho to bude bavit. A hodně záleží na trenérovi, jak dokáže zaujmout a ty kluky správě motivovat. Ono i v „normálních“ klubech jsou kluci dost časově vytížení.. myslím co se týká víkendu - zápasy, halové turnaje, pak akce okolo. Pokud vím, tak některé kluby jsou spolu v partnerském vztahu. Takže za odměnu ti nejlepší si pak mohou zatrénovat právě v tom známějším klubu, kde jím pak na základě talentu mohou nabídnout další tréninky atd. ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >