Je mozne si koupit auto, bez ŘP?

8
14.5.20 14:54

Je mozne si koupit auto, bez ŘP?

Dobry den, je mozne si koupit auto bez ridicskeho prukazu kdyz mi bude 18 az za rok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4272
14.5.20 15:01

Myslím, že by bylo vhodné zvednout telefon, či napsat e-mail a adresovat tento dotaz na odbor evidence vozidel.
Osobně vím pouze o jediné výjimce, kdy v kupní smlouvě může figurovat osoba mladší 18 let jako majitel vozidla - a to je v případě že jde o těžce postižené dítě. I v tomto případě je včšak jako provozovatel zapsán někdo dospělý ( z pravidla rodič).
Nešlo by totiž o to, že máš či nemáš řidičák, ale o to, že nejsi plnoletá a tudíž nejsi způsobilá k právním úkonům - jako je i kupní smlouva. Musel by smlouvu podepsat někdo ze zákonných zástupců - rodič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2530
14.5.20 15:01

Nemůžeš si ho koupit pokud ti není 18, mají za tebe právní zodpovědnost rodiče. Bez řidičáku si ale auto koupit můžeš, nicméně do něj nesmíš sednout jako řidič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16859
14.5.20 15:22

Bez ridicaku muzes, ale dokud nejsi plnoleta tak asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
14.5.20 15:24

Já jsem takhle kdysi prodala auto klukovi, co mu bylo 16, učil se na automechanika. Samozřejmě jsem jednala i s jeho tatínkem, takže to měl posychrovaný ve smlouvě. A úderem 18.začal oficiálně jezdit. Ono většinu času měl auto stejně na chalupě ve stodole na špalkách a vrtal se v tom :wink:, začínající tuner.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15253
14.5.20 15:46

Samozřejmě, že můžeš. Jen ho nesmíš řídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
14.5.20 16:07
@terka0907 píše:
Dobry den, je mozne si koupit auto bez ridicskeho prukazu kdyz mi bude 18 az za rok?

Pochopitelně, můžeš vlastnit cokoli kdykoli. Jen do plnoletosti nejsi způsobilá k právnímu jednání, tzn. že při uzavírání kupní smlouvy budeš potřebovat rodiče. Tohle jste se v občance neučili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama