Reklama

Je možné těhu? - Mamatest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jahůdka2
Nováček 10 příspěvků 30.07.09 10:21
Je možné těhu? - Mamatest

Ahoj. Jsem tu nováček a asi hlásím se do klubu testových bláznivek. Miminko chceme už asi čtyři roky, pak ze zdravotních důvodů pauza a minulý měsíc jsme to snaženíčko vyzkoušeli poprvé po 2letech.

Těhu už jsem byla asi 2×, ale vždy to velmi brzy skončilo. V obou případech jsem to cítila hned od začátku a čárky byly už v den vynechání menstruace poměrně pěkně vidět…

Teď je to ale trošku jiné. Chtěla jsem si koupit testík jen tak ze zvědavosti, ještě před vynecháním menstruace, ale v lékárně měli zrovna dovolenou. Vzala jsem to tak jako sportovně a aspoň že nebudu nijak bláznit, testování jsem vypustila z hlavy…

Menstruace měla přijít v sobotu, ten den se mi udělalo tak nějak divně špatně, tak jsem zkusila testík - Mamatest (věřím mu, vím že i vy s ním máte dobré zkušenosti, že nedělá falešné //) a byla tam slabounká čárečka. Měla jsem takovou radost!

Jenže jsem se rozhodla, že vzhledem k tomu, že bych ráda miminko už takovou dobu, tak že si dopřeji sledování toho, jak krásně čárka sílí, což jsem asi neměla dělat.

Tedy první testování v sobotu - čárka slabounká, i když po limitu.

V pondělí - slabounká úplně stejně, po limitu.

Ve středu - slabounká po limitu, následně se vybarvila do krásné růžové. Měla jsem takovou radost, že je to známka nějakého dobrého posunu, tak jsem testík za pár hodin zopakovala - téměř žádná čárka, po limitu; což mě trošku rozhodilo, tak jsem se nemohla dočkat dnešního rána.

No a dnes - slaboulinká čárka v limitu, pak trošičku ztmavla, takže je na úrovni těch slabých předešlých.

Jsem z toho zmatená, nikdy mi Mamatest neukazoval // po limitu, i když byla slabounká a těhu nevyšlo, byla tam hned. Pak jsem zpanikařila a šla k Dr., který mě poslal domů a objednal na příští týden, chtěla jsem vědět, kdy je nejdříve možné vyloučit, že by to mohlo být třeba mimoděložní těhotenství. Ani krev mi nechtěl vzít, i když jsem se ptala, jestli by to nešlo, prý je to ještě brzy a vůbec na všechno je brzy…

Jelikož jsem „naočkována“ z pročítání zdejších diskuzí, tak jsem mu vysvětlovala, že by přeci čárky měly sílit, navíc když už je to minimálně 17DPO a on se mi smál, že prý to tak vůbec být nemusí, že na intenzitě nezáleží. Tak jsem se trošku uklidnila a čekám na středu.

Navíc mi vůbec nic není, vždy jsem měla bolesti jako při ms, nebo mi bylo špatně, bolela prsa… Teď nic. Jen občas místy takové lechtání.

Řekla jsem si, že s dalším testíkem počkám aspoň na pondělí. A jinak do středy na Dr.

Tak uvidím… Má někdo také takovou zkušenost, že se mimísek nechtěl ukazovat na testíku a přeci to bylo v pořádku?

Díky moc, Jahůdka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 30.07.09 10:34

Já myslím, že Pudle od nás z deníčku taky moc ty čárky nesílily a vzhledem k tomu, že k tomu i dost špinila, tak propadala velké panice a teď bude každým dnem rodit.
Já bych si být tebou našla laboratoř, kde dělají testy HCG, určitě ti tam udělají test i jako samoplátci, v pondělí kontrolní a víš na čem jseš. Teda pokud nutně potřebuješ uklidnit.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 30.07.09 10:42

No ono taky hodně záleží na tom konkrétním testu a hlavně na moči. Jestli jsi dělala test pár hodin po předchozím a nebylo to z ranní moči, tak je jasné, že tam ta čárka bude slabší nebo vůbec.

Já dělala test několikrát, pokaždé Mamatest koupený ve stejný den v lékárně a třeba v 8.tt byla čárka slabší než v 5.tt. Věř doktorovi, že na síle čárky na tt nezáleží, není jediný, který to tvrdí :wink: . A ani se nedivím, že ti nevzal krev. Mně třeba můj doktor chtěl na první návštěvu až v 8.tt, krev mi nikdy v těhu nebral. Ono prý podle hCG se pozná, že jde o těhotenství, ale jak je staré nebo kde je, se moc nepozná. Spolehlivě se to určí až podle UZ, na který je ale ještě čas. Přeju, ať to dopadne tak, jak si přeješ..

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 30.07.09 10:54

Jahůdko, musíš vydržet a obrnit se trpělivostí.Jestli nepřijde MS, zkus test tak za 2-3 dny znovu a uvidíš, jestli sílí. Pokud nechceš čekat, tak jedině ta zmiňovaná laborka a nechat si udělat odběr na hcg.

Jinak, pro tvé uklidnění, já jsem loni testovala 16.DPO a test sněhobílý, zkusila jsem to znova 20.DPO a byla tam slaboučká čárka, takže u tebe může být fakt ještě hodně brzy. Držím palce. :)

Jahůdka2
Nováček 10 příspěvků 30.07.09 13:03

Moc díky všem, zatím „blbnout“ už nebudu, zítra odjíždím na víkend, tak si alespoň odpočinu…

Testík zkusím nejdříve v pondělí a uvidí se.

Lindo a měla jsi nějaké příznaky?

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 30.07.09 13:14

Ježiš úplně vidím sebe, já byla to samý, fakt a to třeba byly 3 testíky za den, i kvůli těm rozlišným zbarvením čárek… jeden den byla už silná a druhý den zase slabší a pořád jsem kontrolovala… neboj, na tom fakt nezáleží… záleží třeba i na tom, jak moc piješ, když jsem míň pila, byla čárka slabší…
Ze začátku mi taky nic nebylo začalo to až v 7 tt a pořád se to stupňuvalo, opravdu nezbývá nic jiného než čekat, mě se až v 8 tt potvrdilo, že je těhu o.k. držím pěstičky a pevné nervy, všechno bude určitě v pořádku neboj… :wink:

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 30.07.09 13:16

http://img5.rajce.idnes.cz/…Testiky2.JPG /> Dovolím si vložit. :lol:

Jahůdka2
Nováček 10 příspěvků 30.07.09 14:58

Lucinko, díky… :-)

Tak ju, já se tedy přiznám. 8) Já si ty testíky nedělala obden, jak to z mého úvodního psaní vypadá, ale každý den… :lol: Dnes ráno jsem tu seděla s tou svojí sbírkou, bylo jich asi sedm… a porovnávala mikroskopické rozdíly ve zbarvení. Pak přišel manžel, nějak divně na mě koukal… Mno a pak jsem je vyhodila, nechala jsem si asi jenom dva. :lol: Už mi bylo trapné si to přiznat i sama před sebou, že se takhle chovám… Tak jsem ráda, že v tom nejedu sama… Když bych měla foťák, tak bych to měla už i s dokumentací… :roll: :lol:

Moje testíky jsou o něco méně výraznější, než ty Tvé začáteční… Tak snad........... :)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 30.07.09 19:52

Jahůdko trapná? Proč? Já jsme těhu po čtvrté a v tomto těhu už jsem si těch testů dělala 7 a dnes jsem raděj ještě jeden balík dokoupila… Trapná si nepřipadám, ale manželovi to neukazuju, neb by mě nechal zavřít do blázinca za paranoju :oops: :lol: Holt do první KO je to vždycky nejdelší, tak vydrž holka a rozhodně dej vědět… držím palečky

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 30.07.09 20:03

Přesně tak jak píše lacenka, před manželem jsem to tutlala, protože on si ťukal na čelo, jaký jsem blázínek :lol: jo a ještě jsem si kupovala různý značky těhu testů, mě bavilo pozorovat, jak se tam ta druhá čárka objevuje :lol:

Jahůdka2
Nováček 10 příspěvků 31.07.09 04:21

Ahojky, tak já dnes v noci nemohla spát, vstávala jsem asi už v půl3… A co myslíte, že asi dělá po nocích ženská, která je možná těhotná, samozřejmě testí....... :lol:

Včera jsem slíbila, že už žádné testování nebude. Manžel se samozřejmě vzbudil a potkal mě při cestě na záchod i se skleničkou, zajímavý to pohled muže, který tenhle způsob chování vůbec nechápe.

Čárka už je konečně v limitu, i když opravdu slabounká. Asi do 20min se vybarvila víc do růžova, tak nějak jako 16.8. u Lucinky. Možná že ta naděje opravdu je…

Jenom je mi divné, že mi vůbec nic není. Já jsem těhu poznala vždy skoro hned na začátku, cítila jsem to, někdy mi bylo špatně, bolelo bříško, chodila jsem čůrat… Teď nic. Když pominu testování a včerejší paniku ohledně obav z mimoděložního, tak jsem tak zvláštně v klidu a mám radost..... :)

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 31.07.09 14:33

taky si dovolím hodit tapetku

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 31.07.09 15:12

Tak já taky hodím tapetku… :oops: už jsem ji dlouho neházela a u mě je to pěkně vidět…protože na tom prvním já čárku viděla, nikdo jiný ne :?

Lionett
Kecalka 178 příspěvků 31.07.09 15:13
:_)

Lucko, to je krásný, ty testy, taky bych to jednou chtěla vidět :)

Lionett
Kecalka 178 příspěvků 31.07.09 15:14
..

Jahůdko a co nakoupit různé typy testů? Různá citlivost atd.? :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >