Je možné ukončit pracovní poměr bez 2měsíční výpovědní lhůty

Anonymni
4.4.06 14:39

Je možné ukončit pracovní poměr bez 2měsíční výpovědní lhůty

Ahoj,
chtěla bych se zeptat,nevíte někdo prosím.Je možné ukončit pracovní poměr ze strany zaměstnance ze dne na den,bez dvouměsíční výpovědní lhůty?Nebo není jiná možnost,než čekat.Chtěla jsem přejít do nového zaměstnání,ale mám výpovědní lhůtu.Vím,že máte spoustu zkušeností a proto se na vás obracím s tímhle dotazem.
díky moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.4.06 14:42

pokud se domluvíš se zaměstnavatelem na dohodě, tak ho mužeš ukončit dřív- ale musí souhlasit oba dva.

• Nahlásit
  • Citovat
16557
4.4.06 14:48

ahoj,
pracovní poměr lze ukončit i DOHODOU k určitému dni,ale opravdu musí souhlast obě strany. poté výpovědí, která se podává k 30. v měsíci a běží od 1. dvouměsíční výpovědní lhůta.

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.4.06 17:49

Ahoj, ukoncit pracovni pomer hned jde po dohode se zamestnavatelem nebo jeste ve zkusebni dobe bez udani vysvetleni. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
4.4.06 22:32

Popravde v praci muzes skoncit i bez vypovedi - ale pak se jedna o hrube poruseni pracovni kazne - tusim, ze paragraf 53. Pokud mas nove misto jiste, je to mozne, novym stalym zamestanim se ti padesattrojka stira - ale pokud by jsi skoncila ve zkusebce nemela by jsi narok na nic - podpora v nezamestnosti a tak…
No a dalsi vec je ta, ze se to proste nedela, neni to projev solidniho cloveka. Takze je treba to dukladne zvazit.

A k vypovedi, vypovedni doba je dva kalendarni mesice, ktere nasleduji za mesicem, ve kterem je podana vypeved. Takze pokud podas vypoved 1.4. nebo 30.4. je fuk, protoze volna jsi stejne az 1.7.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
4.4.06 22:40

Ahoj,

spíše bych šla na dohodu…

53 - ani to není tak jednoduché… Když jsme v práci chtěli použít tento paragraf k ukončení prac. poměru s jedním zaměstnancem, který chodil neustále pozdě do práce a další lahůdky… :roll: tak nám na úřadu práce řekli, že musíme nejprve odeslat 3 výstrahy… a tak. Takže to taky není tak snadný. To bych ani nezkoušela :)

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
7.8.12 20:33

Výpovědní lhůta nebo dohoda

Ahoj,

chtěla bych zjistit, jak to běžně chodí. Chci změnit práci, mám příležitost. Ale tím pádem nemohu čekat na dvouměsíční lhůtu. Vychází zaměstnavatelé vstříc s dohodou? Co je pro ně výhodnější? :think:

Protože jinak čekat dva měsíce a mezitím hledat práci, to se mi zdá dost riskantní.

díky za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5352
7.8.12 20:37

No tak já mám zkušenost, že vstříc moc nevycházejí. Zlášť, pokud není jednoduché najít náhradu, což byl můj případ. Přesto, že mě šéf nesnášel, tak mě nepustil hned, ale až po měsíci. Ale v nové práci na mě naštěstí počkali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
7.8.12 20:38

Řekla bych, že na dohodu bude chtít spíš zaměstnavatel, když jsi tak trochu nadbytečná. Pokud za tebe bude potřebovat náhradu, tak podle mě dohodu chtít nebude, potřebuje čas na vyhledání náhrdy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
7.8.12 20:42
@Lakynka
@Lakynka píše:
Ahoj,

chtěla bych zjistit, jak to běžně chodí. Chci změnit práci, mám příležitost. Ale tím pádem nemohu čekat na dvouměsíční lhůtu. Vychází zaměstnavatelé vstříc s dohodou? Co je pro ně výhodnější? :think:

Protože jinak čekat dva měsíce a mezitím hledat práci, to se mi zdá dost riskantní.

díky za zkušenosti.

Pokud bude zaměstavatel chtít dělat dusnu, na dohodu nepřistoupí. U mě to tak bylo, asi i proto, že jsem na férovku řekla, že mám jiné místo. Zrovna jsme se přestěhovali, byla možnost mít práci v novém bydlišti (40 km od původní práce) tak jsem myslela, že to pochopí jako člověk. Neměla jsem tam místo, kde bych nebyla nenahraditelná, ale stejně na dohodu nepřistoupili.
Tak jsem podala normální výpověď ze strany zaměstnance s dvou měsíční lhůtou, a nová práce samozřejmě nevyšla - nikdo na mě nebude tak dlouho čekat, nebylo to místo ze známosti. Ale utvrdilo mě to, že v té původní to je a bude pořád horší.
Známý to řešil tak, že ve výpovědní době šel na nemocenskou a docházel na černo do druhého zaměstnání, ale to nedoporučuju - hrozí provalení nedodržování prac. neschopnosti a jejího režimu a navíc ten známý neměl jistotu, že mu pak nový zaměstnavatel smlouvu dá, pokud by zjistil, že mu nevyhovuje jako zaměstnanec…
Takže jedině dohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
7.8.12 20:44

Navíc myslím, že v případě dohody je nárok na odstupné, takže to by pak zaměstnavatele stálo víc, než když dáš vypověď sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
7.8.12 20:46
@dája28 píše:
Navíc myslím, že v případě dohody je nárok na odstupné, takže to by pak zaměstnavatele stálo víc, než když dáš vypověď sama.

Ne v případě dohody není nárok na odstupné… to by bylo pouze pokud je zaměstnanec nadbytečný a dohodnou se na dřívějším odchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
7.8.12 20:48
@j.a.n.i1 píše:
Ne v případě dohody není nárok na odstupné… to by bylo pouze pokud je zaměstnanec nadbytečný a dohodnou se na dřívějším odchodu.

Jo, jo, teď jsem mrkla do ZP, fakt jsem si nebyla jistá. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
7.8.12 20:59

No právě… Takže když se zmíním, zda by na to přistoupili, tak to pak bude blbé, když ne. Přijdu o možnost té lepší práce:(. Donutí mě tak tam zůstat, protože práci potřebuju. Chjo. a jinak lidí je málo, jsou rádi, že tam jsem. Ale dojíždím fakt daleko, do toho dvě děti, nic moc. Nešlo by to nějak uhrát s těma dětma? Nemá třeba právo mě nechat doma, když nemám například školku? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
7.8.12 21:04

@Lakynka Ne, při péči o děti máš pouze nárok na vhodnou úpravu pracovní doby a nesmí tě vysílat bez tvého souhlasu na služební cesty… ale jinak nic.
Pokud by tedy mladšímu dítku bylo méně než 3 roky, tak bys mohla okamžitě nastoupit na RD a během ní by uběhla výpovědní doba, ale to už podle metříku nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama