Je možné v ČR mít jméno Yang pro muže ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 12:53
Je možné v ČR mít jméno Yang pro muže ?

Hezký den, hledal jsem na internetu zda je v Čr možné svého ještě nenarozeného syna pojmenovat Yang Long nebo zda to zde není povoleno a jsou nějaké „šablony“ díky. -Long

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 07.02.19 12:59

zřejmě nic jiného než dotaz a žádost na matriku, případně napsat paní Knappové - ta za tisícovku jméno prověří a bud povolení na jméno dá - s tím pak na matriku, nebo nedá.....( a pro někoho i objednat se k psychiatrovi ) :roll:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19255 příspěvků 07.02.19 13:01

Možné je všechno, dneska se praštěné nápady lidí respektují bez ohledu na děti. Jestli jste Vietnamci nebo jiní cizinci v pohodě, jestli jste Češi a malý Janžík bude celý život hláskovat své jméno, holt se chudáček bránit nemůže.

chaela
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 13:02

Pokud je jeden z rodičů Vietnamec, Číňan, Japonec… Tak myslím jde udělat posudek ve smyslu, že je to jméno obvykle v zemi toho rodiče. Pak by to projít teoreticky mělo. Pokud jsou oba rodiče češi, tak myslím, že to bude problém.

Apaji
Kelišová 5460 příspěvků 07.02.19 13:15
@hanka.br. píše:
Možné je všechno, dneska se praštěné nápady lidí respektují bez ohledu na děti. Jestli jste Vietnamci nebo jiní cizinci v pohodě, jestli jste Češi a malý Janžík bude celý život hláskovat své jméno, holt se chudáček bránit nemůže.

Jo, a v 18 se přejmenuje na obyčejného Mirka, nebo Tomáše a rodiče jebne :mrgreen:

vedma007
Stálice 70 příspěvků 07.02.19 13:16

V Čr by už mělo být 16 lidí s tímhle jménem, takže nebude problém

smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 07.02.19 13:27
@vedma007 píše:

to máš ze stránky : kdejsme?
nevím, asi bych se tím moc neřídila..zadala jsem tam jméno které jsem pro dítě chtěla a vyjelo mi že jich je 20 v čr, přitom na matrice mi ho povolit nechtěli..
tak bůh ví jak to na té stránce je..případně jestli se každá matrika řídí jen svým úsudkem, nebo to je na případném PMS zrovna povolující úřednice :think: :nevim:

Bídžej
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 07.02.19 13:34

@smurfka ahoj, jak dlouho to prosimtě trvá, než ti Knappová řekne? Musí se k ní osobně? Máme v plánu dat dvě jména, první české, druhé „jiné“, takže to budu muset taky řešit :roll: a dá se s tím v případě zamítnutí ještě něco dělat?

eviku-miluna
Kelišová 6862 příspěvků 07.02.19 13:43
@Anonymní píše:
Hezký den, hledal jsem na internetu zda je v Čr možné svého ještě nenarozeného syna pojmenovat Yang Long nebo zda to zde není povoleno a jsou nějaké „šablony“ díky. -Long

A jak se to jmeno prosim vyslovuje? :think:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 07.02.19 13:49
@Bídžej píše:
@smurfka ahoj, jak dlouho to prosimtě trvá, než ti Knappová řekne? Musí se k ní osobně? Máme v plánu dat dvě jména, první české, druhé „jiné“, takže to budu muset taky řešit :roll: a dá se s tím v případě zamítnutí ještě něco dělat?

to nevím..asi podle toho kolik má zrovna žádostí..
stačí si nejdřív prohlídnout její knížku ( např v knihovně by ji mohli mít ) a když tam jméno nenajdeš stačí jí napsat dopis..- žádost.
Jinak pokud to odmítne ona, asi už žádná možnosti není..matrika se řídí jejím rozhodnutím pokud se jedná o cizí nebo neobvyklá jména..Posudky Miloslavy Knappové jsou zásadní při kodifikaci nových jmen na českých matrikách, případně se soudit, ale mám dojem že odborník na jména oficiálně je asi jen ona, jestli má i jiné odborníky, kterými se matriky řídí fakt nevím., takže soud by šel zase přes ni.. :think:

EvaCze
Povídálka 11 příspěvků 07.02.19 14:13
Výslovnost
EvaCze
Povídálka 11 příspěvků 07.02.19 14:15

@Apaji Je to jeho rozhodnutí :)

ruzenka.9876
Nováček 4 příspěvky 07.02.19 14:23

urcite ano

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 07.02.19 16:09
@vedma007 píše:

Vietnamske deti to muzou byt. Mame ve skole jejich deti (jeden mi povidal hodne podobne jmeno, jak se jmenuji sourozenci, bratranci atd., kteri u nas ziji nebo se i narodili, tak maji jejich jmena, prostoze ve skole slysi napr. na Tomáš).
Sice pouzivaji nase, prijate krestni jmeno, ale oficialni jejich jim zustanou.

bjetuschka
Závislačka 4770 příspěvků 07.02.19 16:45
@hanka.br. píše:

Prý malý Janžík :lol: :lol: :lol: Nemůžu se přestat smát :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >