Je možné začít mít ráda práci, kterou nesnáším?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 16:55
Je možné začít mít ráda práci, kterou nesnáším?

Ahoj, nevím jestli už moc přemýšlím..Ale. Mám dobře placenou práci, ale prostě ta nápln mě nebaví..Do práce se mi jít nechce, dělám to jen „z rozumu“..:-) Když jsem na místě, odpočítávám hodiny do konce a večer je mi vždycky smutno, že druhý den se to zas bude opakovat..
Máte nějaké rady, jak v tomhle hlavu ošálit, abych to nebrala tak tragicky? :-) Práce mi přinese dobré peníze, ale je to jediný důvod proč tam chodím..
Moc díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 7488 příspěvků 13.08.19 17:00

A co děláš?

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 13.08.19 17:01

Nedá se trochu po dohodě s vedením upravit pracovní náplň?? aby tě to aspoň trochu bavilo?
já chodím do stejné firmy bez dvou dnů 26 let :mrgreen: když jsem cítila stagnaci a vyhoření, přešla jsem na jinou pozici (nyní v pořadí čtvrtá) a bylo to zase jakoby úplně nové :srdce: s velkým bonusem znalosti lidí, prostředí, zkušeností…
do práce se chodí hlavně pro prachy, ale odpočítávat tam minuty a hodiny, to bych umřela (to jsem počítala leda v matice, fyzice a chemii na gymplu :mrgreen: ).. radikálně to zatím neřeš, zkus nějakou tu úpravu, změnu, více toho, co by tě bavilo.. a až potom, co zjistíš, že ani to nejde či nepomůže, se poohlídni po něčem jiném ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 17:02

Dělám plány projektů, objednávky, papíry všeho druhu :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 17:06
@Lucy75 @Lucy75 @Lucy75
@Lucy75 píše:
Nedá se trochu po dohodě s vedením upravit pracovní náplň?? aby tě to aspoň trochu bavilo?
já chodím do stejné firmy bez dvou dnů 26 let :mrgreen: když jsem cítila stagnaci a vyhoření, přešla jsem na jinou pozici (nyní v pořadí čtvrtá) a bylo to zase jakoby úplně nové :srdce: s velkým bonusem znalosti lidí, prostředí, zkušeností…
do práce se chodí hlavně pro prachy, ale odpočítávat tam minuty a hodiny, to bych umřela (to jsem počítala leda v matice, fyzice a chemii na gymplu :mrgreen: ).. radikálně to zatím neřeš, zkus nějakou tu úpravu, změnu, více toho, co by tě bavilo.. a až potom, co zjistíš, že ani to nejde či nepomůže, se poohlídni po něčem jiném ;)

No, bohužel sem taková holka pro všechno co se jim hodí..Měnit práci zatím ale nechci, chtěla bych to zvládnout. Bojím se, že jinde by to taky přišlo..

Sany80s
Kelišová 7488 příspěvků 13.08.19 17:16

V tom případě se zaměstnej někde v pásové výrobě nebo třeba v masně nebo prádelně. Až tam vydržíš třeba tak rok, tak si budeš lepší práce fakt tak vážit, že tě ani ennapdne tak uvažovat.
Já horší práci měla a dlouho, teď jsem někde, kde je to sice taky náročné, všichni tam nadávají a jsou hrozně udivení, že jsem šťastná jako blecha.
Hrozná práce tě donutí si vážit i nudné, ale ne hrozné.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 13.08.19 17:19
@Anonymní píše:
@Lucy75 @Lucy75 @Lucy75No, bohužel sem taková holka pro všechno co se jim hodí..Měnit práci zatím ale nechci, chtěla bych to zvládnout. Bojím se, že jinde by to taky přišlo..

Já šla tehdy dělat, co mě víc baví. Mínus to mělo - peníze hodně dolů. Ale byla jsem pak už šťastná z toho, že mě práce baví. A už jsem se zařekla, že pracovní život je natolik dlouhý a současně celkový život natolik krátký, abych si ho ničila frustrací z toho, že dělám práci, která mi nic neříká. Postupem času to chce zapojit mozkové závity, aby se člověk nějakým způsobem dostal jak k práci, která ho baví nebo dává smysl, tak i takové, která nebude podhodnocená finančně.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 13.08.19 17:22

Zkus si z toho udělat zábavu :-) pochopila jsem, že nemáš jednotvárnou práci a to je výhoda :-)

já jsem v tomhle trochu pošuk, ale třeba když jsem chodila na střední na brigádu do lahůdek…nuda, nuda, trapný…tak jsem se třeba učila kody sýrů, přerovnávala věci, aby líp vypadaly, připravovala papíry na balení, nebo jen sledovala lidi u zeleniny, někdy to fakt byla sranda… :mrgreen:

jessikka
Extra třída :D 11207 příspěvků 13.08.19 17:31
@Evulina píše:
Já šla tehdy dělat, co mě víc baví. Mínus to mělo - peníze hodně dolů. Ale byla jsem pak už šťastná z toho, že mě práce baví. A už jsem se zařekla, že pracovní život je natolik dlouhý a současně celkový život natolik krátký, abych si ho ničila frustrací z toho, že dělám práci, která mi nic neříká. Postupem času to chce zapojit mozkové závity, aby se člověk nějakým způsobem dostal jak k práci, která ho baví nebo dává smysl, tak i takové, která nebude podhodnocená finančně.

Souhlasím do puntíku. Dělat třeba dobře placenou práci, která mě nebaví, ne cesta do pekel. Uznávám, že mě každý má možnost jít dělat něco super, ale za méně peněz. Pokud ale ta možnost je, neváhala bych.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 17:32

Nedá se. Jak to člověka jednou nebaví, tak to prostě nebaví a s tím člověk nic neudělá. Znám to moc dobře.

jessikka
Extra třída :D 11207 příspěvků 13.08.19 17:34

V práci tráví člověk třetinu svého produktivního života. Nechtěla bych ji trávit nevím, co nesnáším.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 13.08.19 18:02
@jessikka píše:
Souhlasím do puntíku. Dělat třeba dobře placenou práci, která mě nebaví, ne cesta do pekel. Uznávám, že mě každý má možnost jít dělat něco super, ale za méně peněz. Pokud ale ta možnost je, neváhala bych.

No, v té době jsem si pak po změně zaměstání nemohla vůbec moc vyskakovat. Ale neměla jsem ještě rodinu, aspoň jsem si zažila, co dělat v situaci, kdy je potřeba šetřit. Kolik levných receptů jsem se naučila! Ale za ten pocit štěstí, že už se v práci nenervuju, ale chodím tam ráda, mi to za to stálo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 20:07

Jde o to, že ty peníze v tuhle dobu potřebuji, pak časem už to bude lepší a budu si hledat něco jiného..Spíš se snažím překonat ten blok v hlavě. :-)

Zakladatelka

LaPaloma
Závislačka 3022 příspěvků 13.08.19 20:14
@Anonymní píše:
Jde o to, že ty peníze v tuhle dobu potřebuji, pak časem už to bude lepší a budu si hledat něco jiného..Spíš se snažím překonat ten blok v hlavě. :-)Zakladatelka

Pokud tam jsou lidi, se kterými se dá dobře vycházet, tak si dost dobře můžeš zvyknout. Ale nesmíš si to sama protivit. To je základ.

Jednou, před asi 25 lety jsem dělala práci, co mně sakra nebavila, ale byla placená dobře. Ještě ve zkušební době asi po 6 týdnech jsem personalistovi řekla, že to asi nevydržím přes zkušebku, že fakt nevím. Oni potřebovali nutně, abych tam zůstala, reagovali zvýšením platu o 3.000 okamžitě. Nakonec se ukázalo, že jsou tam máme tak skvělý kolektiv, že jsem tam zůstala asi rok a půl, pak se to stěhovalo někam, kam jsem jezdit nemohla, takže šlus. Ale vzpomínám na to dodnes. A nejen já.

Uživatel je onlineKačus82
Kelišová 7044 příspěvků 14.08.19 00:45

Kdyby to slo, tak se zajimej okolo, co by te bavilo a obohat si to tim. Hodne administrativ nakonec zkusi treba obchod, tak bych se motala kolem obchoďáků nebo cokoli odbornejsiho bych zkusila megaschopne a pak ti daji nejake pripravy a jeste budes mit lepe zaplaceno. U me posledni prace, kdyz jsem pochopila, o co jde, tak mi z toho malem hrablo- nejen brutalni nuda, ale jeste fakt uplne k nicemu, proste prace do supliku. Nastesti jsem se presunula do jineho oddeleni a posledni dobu jsem si to okorenovala nejakymi pridruzenymi aktivitkami, vypadla mezi lidi, pobavila se. Sorry, nechci byt konkrétnější, ale odpoved na otazku: prace muze zacit bavit! :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama