Je možné že AD nezabírají u vůbec?

Anonymní
10.9.21 09:00

je možné že AD nezabírají u vůbec?

Dobrý den,

prosím jestli jsem nějaký exot nevím. Již několik let se léčím s depresí a úzkostí ale ted už se to stupňuje tak že skoro nejsem schopná vylézt z postele, tlak na hrudi i po neurolu..je jedno jestli ho mám nebo ne a mé myšlenky jsou hodně špatné..den přežívám, strašně moc starostí s rodiči, s prací. nedávám už to
Brala jsem Brintelix přestal zabírat ale rivotril aspoň ulevil. Teď beru přes půl roku aurorix…jako bych neměla nic. ráno 300 v poledne 150, večer derin na spaní. RANO JAK vstanu hned neurol nebo rivotril ale necítím úlevu, jsem slabá, unavená, chce se mi jen brečet, připadám si jako v kleštích celý den a těším se na spánek. Tak se nedá žít…sehnat psychoterapii nejde. nikdo nemá volno a já už nevím, zda jiné prášky atd…nebaví mě žít. je mi 51 a život skončil. Žiju v ustavičném strachu o rodiče–vážná nemoc, že nedám práci atd. atd. :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
10.9.21 09:11

Zkus v takovém případě hospitalizaci, určitě ti tam pomuzou se odpíchnout i se skladbou léků :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 09:27
@Mayaa007 píše:
Zkus v takovém případě hospitalizaci, určitě ti tam pomuzou se odpíchnout i se skladbou léků :hug:

To právě nemůžu, musím se starat o rodiče..nemá kdo jiný..lítám sem tam :pocitac:, sourozenec daleko, já na vše sama. :mrgreen: Rodič chemo… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
591
10.9.21 09:30
@Anonymní píše:
To právě nemůžu, musím se starat o rodiče..nemá kdo jiný..lítám sem tam :pocitac:, sourozenec daleko, já na vše sama. :mrgreen: Rodič chemo… :zed:

Tak to je prekerka, tu hospitalizaci bys potřebovala jako sůl, ale jasně chápu to, sourozenec mohl pomoct aspoň na ty 2-3 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
10.9.21 10:06

Ahoj, a co na to psychiatr? Já si teda myslím, že zásadní je teď psychoterapie a péče o tebe. Pomůžou ti najít způsoby a strategie, jak stres a úzkost zvládat. Proto bych zvážila i tu krátkodobou hospitalizaci, napr. CKI Praha, kde můžeš být tyden. Pak navazuje dlouhodobá ambulantní skupinová terapie. Musíš myslet i na sebe, abys měla z čeho dávat a byla schopna fungovat nejen pro své rodiče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 10:35
@MadameBovary píše:
Ahoj, a co na to psychiatr? Já si teda myslím, že zásadní je teď psychoterapie a péče o tebe. Pomůžou ti najít způsoby a strategie, jak stres a úzkost zvládat. Proto bych zvážila i tu krátkodobou hospitalizaci, napr. CKI Praha, kde můžeš být tyden. Pak navazuje dlouhodobá ambulantní skupinová terapie. Musíš myslet i na sebe, abys měla z čeho dávat a byla schopna fungovat nejen pro své rodiče…

Já vím mělu z posledního ale jsem z okresu Ostrava…a hledám alespon psychoterapeuta v okolí..problém je že je to i velmi drahé..již jsem u jednoho byla..pracuje s energii a chce po mě 16 000 za 10 sezení. Další nemůžu najít pouze online a kolem 1000 za 50 minut. Mám doporučení od psychiatra ale mám si najít sama… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
26007
10.9.21 10:47

Tak 1000 Kč za sezení je normální cena.
Zkus si zavolat na pojišťovnu, ať Ti dají kontakt na terapeuta na pojišťivnu, ale tam budou ty čekačky i intervaly mezi sezeními prostě dlouhé. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
10.9.21 10:49
@Anonymní píše:
Já vím mělu z posledního ale jsem z okresu Ostrava…a hledám alespon psychoterapeuta v okolí..problém je že je to i velmi drahé..již jsem u jednoho byla..pracuje s energii a chce po mě 16 000 za 10 sezení. Další nemůžu najít pouze online a kolem 1000 za 50 minut. Mám doporučení od psychiatra ale mám si najít sama… :mrgreen:

Urcite u vás v okrese musí být někdo na pojišťovnu, případně nějaká krizova intervence. Na práci s energiema bych se leda vykašlala, teď potřebuješ intenzivní pomoc. Podívám se, až budu mít víc času, a kdyžtak pošlu odkazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
10.9.21 10:53
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 10:56
  • Citovat
  • Nahlásit
783
10.9.21 12:51

Jak dlouho se staráte o rodiče? Stejně jako berete ty léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.21 13:44
@Izumi Miyako píše:
Jak dlouho se staráte o rodiče? Stejně jako berete ty léky?

Nee léky beru delší dobu ale jiné ad jsem brala Brintelix pak přestaly zabírat a ano..ty další od té doby beru. Jen již předtím bylo problémů více..zase nemoc dcery ale psychická a moje. taky nádor…tam chodím na kontroly…je to k zbláznění.

• Citovat
  • Nahlásit
4159
10.9.21 20:15
@Anonymní píše:
Dobrý den,prosím jestli jsem nějaký exot nevím. Již několik let se léčím s depresí a úzkostí ale ted už se to stupňuje tak že skoro nejsem schopná vylézt z postele, tlak na hrudi i po neurolu..je jedno jestli ho mám nebo ne a mé myšlenky jsou hodně špatné..den přežívám, strašně moc starostí s rodiči, s prací. nedávám už to
Brala jsem Brintelix přestal zabírat ale rivotril aspoň ulevil. Teď beru přes půl roku aurorix…jako bych neměla nic. ráno 300 v poledne 150, večer derin na spaní. RANO JAK vstanu hned neurol nebo rivotril ale necítím úlevu, jsem slabá, unavená, chce se mi jen brečet, připadám si jako v kleštích celý den a těším se na spánek. Tak se nedá žít…sehnat psychoterapii nejde. nikdo nemá volno a já už nevím, zda jiné prášky atd…nebaví mě žít. je mi 51 a život skončil. Žiju v ustavičném strachu o rodiče–vážná nemoc, že nedám práci atd. atd. :pocitac:

Ahoj, moc me mrzí, v jaké situaci se nacházís. Taky jsem vloni brala Brintellix i Aurorix, ale ani jedno mi nepomohlo. Jinak jsem brala ještě cca 10 druhů jiných AD. Nevím, co vše jsi ještě zkoušela. Jak tady zmiňují ostatní, tak v tomhle stavu by mohla pomoci hospitalizace, super odborníci na deprese a úzkosti jsou třeba v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy. Mají tam i různé studie na uzkostne a depresivní poruchy, kam tě můžou zaradit, berou tam pacienty z celé CR..ale pises, že se musíš starat o rodiče. Nemohl by na nějakou dobu přijet sourozenec? Chtělo by to nějakou intenzivnější podporu. Jinak sehnat psychologa je kámen úrazu, já jsem z Prahy a psycholožku na pojišťovnu, ke které budu moci chodit jednou týdně, jsem hledala 2,5 roku. Mezitím jsem měla několik placených, okolo 700 Kč za sezení, ale byli dost špatní. V Ostravě bohužel nikoho neznám, jen vím, ze je tam někde krizové centrum, možná při fakultní nemocnici? Jinak já pořád googlila, dívala jsem se i na www.znamylekar.cz ikdyz to beru jen orientačně. Každopádně moc držím palce, ať někoho najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.9.21 13:11

Zakladatelko, v Ostravě jsem spokojená s psychiatričkou MUDr. Kateřinou Bakhtary. Má ordinaci v Bělském Lese. Určitě by dokázala poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat