Je možné, že se ještě vrátí?

8
6.2.21 00:01

Je možné, že se ještě vrátí?

Ahoj holky. Jsem si jistá, že touhle otázkou tu vyvolám hodně bouřlivé reakce. Jsem ale z celé té situace celkem smutná, takže prosím o jistou dávku empatie. Nemusíte mě hned kamenovat! :dance:

Po půl roce se se mnou rozešel přítel. Poslední měsíc mi bylo jasné, že se s ním něco děje, že něco není v pořádku, protože jsem ho mockrát zastihla, jak má úplně bezduchý pohled, jak je myšlenkama úplně jinde. A včera se mi přiznal, že to musíme ukončit, protože ho to hodně mrzí, ale uvědomil si, že pořád vnitřně neuzavřel předchozí kapitolu se svojí expřítelkyní.

A teď přichází ten velký kámen úrazu. :D Jeho bývalou přítelkyni moc dobře znám (je to bývalá spolužačka z gymplu). A můžu říct, že ten jejich vztah byl extrééémně toxický. Ač on pro ni dělal první poslední (má vystudované dvě VŠ, vydělává pěkné peníze, sportuje, takový ten typický rodinný typ), tak ona ho podváděla, kudy chodila. Vysloveně ho využívala. Bohužel on je takový ťuňta, vždycky jí dával novou a novou šanci, protože jí věřil. A ona toho vždycky zneužila, vždycky roztáhla nohy někomu jinému. Nakonec ale sebral odvahu, vyhodil ji z bytu a ukončil to. (A zhruba po měsíci začal chodit se mnou.)

Kdyby to byl jiný švarný jinoch, tak ho pošlu tam, kde slunce nesvítí, protože přece není normální myslet na jinou, když jste s někým ve vztahu. :mrgreen: Každopádně on mi řekl, že na začátku toho našeho vztahu se do mě zamiloval, všechno bylo super (a to mu stoprocentně věřím, protože poznám, když je do mě kluk zabouchlý :lol: ). Představil mě rodičům, všem kamarádům a dokonce mě párkrát vzal i do práce. Myslel to se mnou očividně vážně. Problém přišel až zhruba po 4 měsících, kdy se to najednou zlomilo. A začalo se mu stýskat po jeho bývalé. Z toho stavu zamilovanosti vůči mě to najednou přešlo jenom na „mít rád“. I když moc dobře ví, že ten předchozí vztah už skončil, protože jeho bývalá si našla nového, se kterým se odstěhovala na druhý konec republiky, tak se v tom pořád koupe. Přiznal se, že potřebuje teď být úplně sám a vnitřně to s tou bývalou uzavřít. A že by ten náš vztah zatím nechal otevřený.

Holky, vím, že bych se na něho měla vykašlat. Ale měla jsem ho moc ráda. Fakt rodinný typ, se kterým bych si dovedla představit založit rodinu. Tak se chci zeptat. Myslíte, že se může vrátit ke mně zpátky a zase se zamilovat? Nebo to u kluků není možné? :D

PS: Nehledejte prosím žádnou další osobu, žádnou jinou nemá. Problém je opravdu v tom neuzavřeném předchozím vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4250
6.2.21 00:07

Asi má nějaký vnitřní problém a potřebuje ve vztahu Itálii. Asi bys mu neměla nechat otevřené dveře na půl cesty než se laskavě rozmyslí. Ať má důvod se zamyslet, trochu žárlit a taky ať si tě může vůbec případně vážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10914
6.2.21 00:13
@janapre píše: .........Ale měla jsem ho moc ráda. Fakt rodinný typ, se kterým bych si dovedla představit založit rodinu. ...........

Měla jsi ho moc ráda nebo jsi ho milovala? Byla jsi z něj paf?
On je to dost rozíl. Že je pro rodinu, na to se v citech nehraje.
Možná to cítí a takhle to nechce.

No a nebo jsi na něj moc hodná. Ano, miláčku, jasně miláčku, jak si přeješ, klidně, počkám, udělám… to musíš vědět ty sama, jestli tě měl (oproti exce) moc jistou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.2.21 00:15
@Lucie_Sx píše:
Měla jsi ho moc ráda nebo jsi ho milovala? Byla jsi z něj paf?
On je to dost rozíl. Že je pro rodinu, na to se v citech nehraje.
Možná to cítí a takhle to nechce.

Milovala jsem ho (resp. ještě pořád miluju, rozešli jsme se teprve včera). Jinak by mě ani na sekundu nenapadlo, že bych mu dala ještě jednu šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
6.2.21 00:37

Nečekej na něj. Jinak skončíš stejně, jako on. Uzavři to pro sebe.

4 měsíce jsou obvyklá doba prvotní zamilovanosti. Je to stav okouzlení. Okouzlení pro vztah s tebou pro něj skončilo. Po okouzlení přichází doba, kdy je potřeba na vztahu pracovat. S předchozí dívkou pro něj ale okouzlení neskončilo, protože nedošlo naplnění. Ona vztah nenaplnila a on bude po ní stále nýt. To se hodným klukům stává. Jsou vůči tomu bezmocní. Nemohou si pomoci. Člověk to pochopit neumí, ale je to tak. Tak to tak přijmi a měj vaše 4 měsíce za krásnou životní epizodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.2.21 00:43
@poučená píše:
Ona vztah nenaplnila a on bude po ní stále nýt. To se hodným klukům stává. Jsou vůči tomu bezmocní. Nemohou si pomoci. Člověk to pochopit neumí, ale je to tak. Tak to tak přijmi a měj vaše 4 měsíce za krásnou životní epizodu.

A jak to tedy bude u něj pokračovat? To přece není možné, aby se celý život utápěl touhou po jiné slečně. Moc tomuhle pánskému uvažování nerozumím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
6.2.21 00:51
@janapre píše:
A jak to tedy bude u něj pokračovat? To přece není možné, aby se celý život utápěl touhou po jiné slečně. Moc tomuhle pánskému uvažování nerozumím. :lol:

Já takového znám. Je to nejlepší kamarád mého syna. 3× ho opustila a on čekal a trápil se a zkoušel se netrápit, ale když se zase vrátila, tak byl přešťastný. Pak ho opustila po čtvrté a pořídila si dítě. Teď už ví, ten kluk, že ona se sotva vrátí, ale pořád po ní nyje. Je ho škoda, toho kluka, a opravdu je mi to k nepochopení, protože je to výjimečně krásný, hodný, vzdělaný a na mnoho způsobů atraktivní kluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.2.21 00:55
@poučená píše:
Já takového znám. Je to nejlepší kamarád mého syna. 3× ho opustila a on čekal a trápil se a zkoušel se netrápit, ale když se zase vrátila, tak byl přešťastný. Pak ho opustila po čtvrté a pořídila si dítě. Teď už ví, ten kluk, že ona se sotva vrátí, ale pořád po ní nyje. Je ho škoda, toho kluka, a opravdu je mi to k nepochopení, protože je to výjimečně krásný, hodný, vzdělaný a na mnoho způsobů atraktivní kluk.

Tez takoveho znam, souseda. Zena mu vecne zahyba, o deti se nestara a stejne ma oci jen pro ni. Nerozumim tomu. On tvrdi, ze ona je jeho osudova laska.,takze asi tak. Myslim, ze takovych chlapu bude mnohem vic :roll: skoda ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.2.21 01:01

@poučená @Ashleight
Abychom byly fér, tak není teoreticky možné, že to funguje i naopak? Když to tady tak popisujete, tak jsem vzpomněla na kamarádku, která to má úplně podobně. Chlap ji v podstatě od začátku vztahu podvádí. A i když by mohla jít do soutěže krásy (protože je nesmírně krásná a taky vzdělaná, nápadníci by na ni stáli kilometrové fronty), tak vždycky se za ním vrátí a všechno mu odpustí. Je tam nějaké divné citové pouto… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.2.21 01:05
@janapre píše:
@poučená @Ashleight
Abychom byly fér, tak není teoreticky možné, že to funguje i naopak? Když to tady tak popisujete, tak jsem vzpomněla na kamarádku, která to má úplně podobně. Chlap ji v podstatě od začátku vztahu podvádí. A i když by mohla jít do soutěže krásy (protože je nesmírně krásná a taky vzdělaná, nápadníci by na ni stáli kilometrové fronty), tak vždycky se za ním vrátí a všechno mu odpustí. Je tam nějaké divné citové pouto… :think:

Vidim to tak, ze nejde a to zda chlap ci zena…mozne to je u kazdeho…uprimne jsem rada, ze jsem to nezazila na vlastni kuzi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
6.2.21 01:19
@Ashleight píše:
Tez takoveho znam, souseda. Zena mu vecne zahyba, o deti se nestara a stejne ma oci jen pro ni. Nerozumim tomu. On tvrdi, ze ona je jeho osudova laska.,takze asi tak. Myslim, ze takovych chlapu bude mnohem vic :roll: skoda ho

Můj manžel též. Už jsme měli 4 děti, ale on též nyl po té, která ho opustila. Ona ho ale neopustila, ona s ním vlastně ani nechodila. Nemohl jí to zapomenout, ale ani na ni nemohl zapomenout. Já ji znala, od vidění ze základní školy, byla o rok starší a byla to moc milá holka a moc hezká. Měla jsem ji, tak od vidění, ráda. Nechápala jsem, proč jí zazlívá, a při tom ji miluje. Rozhodně jsem nikdy na ni nežárlila. Život takové i makové i tvarohově věci přináší. Buď zdráv, živote :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14921
6.2.21 06:18

@janapre ono někdy vznikne takové to citové pouto, které chce čas překonat.
Teď to bude znít divně…ale dost často je vztah po,,vážném vztahu,, tedy ta osoba známa jako,, převozník,,.vztah, který nikam nevede, jen zalepí,, ten momentálně blbý období či období, kdy si dotyčný uvědomí, že ještě z toho není venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3928
6.2.21 06:31

Převoznice to mají holt těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5947
6.2.21 06:34

Byla jsi jen převoznice. Teď možná právě naopak se z bývalého vztahu oklepává a zjistil, že váš vztah není ono. Přijmi to jak to je a dejte si svobodu, bude to nejlepší pro oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16372
6.2.21 06:51

Je mi to moc líto - ale jsi příliš normální a von je pořád moc porouchanej. proto se vrací k té ex aby si zase nechal ublížit a přitom ubližuje tobě.

Až tě přebolí to největší zklamání tak ti dojde, že někoho takhle emočně polámanýho a nestabilního nechceš, natož mu svěřit děti. Nevidíš ho autenticky, jsi pořád zamilovaná a vidíš spíš svou ideu, jaké by to mohlo být, než realitu tady a teď.

oplač to, vyvztekej se a jdi dál. Platí jakej šel, takovou potkal a když čirou náhodou potkáš někoho kdo není na tvé hladině funkčnosti či má odlišně silné vnitřní démony, tak to nebude dlouhodobě fungovat.

Je fakt dobrý, že vám to došlo celkem brzo.

Nečekej na něj - spíš jdi dál a pak potkáš někoho, kdo půjde takovej, jaká jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat