Je možno při zákazu zcizení převést pozemek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 14:06
Je možno při zákazu zcizení převést pozemek

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s převodem nemovitosti, na který je hypotéka a v katastru je zapsáno zákaz zcizení?
Máme s partnerem podílové spoluvlastnictví a zajímá mě, jestli je možné podíl jednoho převést na toho druhého, tzn. že by vlastnil celou nemovitost za pomoci darovací smlouvy?
Jde o to, že se s partnerem rozcházíme a ani jeden nemáme příjem, aby si jeden nechal hypotéku na sebe, proto uvažujeme nad touto možností.
V bance mi řekli, že zálaží na posuzovateli. Máme spořku. Máme prý poslat návrh darovací smlouvy a uvidíme dál.
Zajímá mě, jestli někdo s tímto nemá zkušenosti, jestli banka přepsání povolí nebo bude bránit. Nebude se jí prý líbit, že nemovitost by byla jen na jednoho a v hypotéce byli oba dva. Nicméně jsem myslela, že by se toto dalo vyřešit např. čestným prohlášením, že ten na koho bude nemovitost přepsaná se zavazuje např., že napíše čestné prohlášení, že bude platit splátku hypotéky a nebude to chtít po tom druhém a to by se třeba poslalo do banky s návrhem darovací smlouvy.
Máte prosím někdo zkušenost? Moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Alkata
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 10.02.18 14:07

Ne.

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 14:09

Není to možné?

lampicka11
Závislačka 3425 příspěvků 5 inzerátů 10.02.18 14:10

Podle me ne.

Janli
Kelišová 6243 příspěvků 10.02.18 14:19

Možné to je, ale opravdu záleží na tom, jak se k tomu banka postaví. Některé banky to povolí, jiné ne. Záleží i na konkrétních okolnostech. Takže se opravdu informujte přímo v bance.

honeybunn
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 10.02.18 14:47

To bohuzel nejde rict predem, domluvte se s Vasi bankou. Ale v zasade by to nemusel byt problem. Zaroven, pokud budes darovat polovinu nemovitosti priteli a domluvite se na tom, ze platit hypo bude pouze on (ackoli ve smlouve budete stale napsani oba dva), sepiste si o tom mezi sebou dohodu ;)

markyj
Závislačka 4078 příspěvků 10.02.18 14:54

@ljuba12 záleží zda vám změnu povolí banka

iwa83
Kelišová 6718 příspěvků 10.02.18 14:57

Záleží od banky. Bez jejího souhlasu určitě ne. My máme společnou hypotéku, ale pozemek byl v té chvíli jenom manželův a tudíž i teď zkolaudovaný barák je oficiálně pouze jeho. Takže rozdílny majitel pozemku s učastníci hypotéky na začátku rozhodně nevadili. Taky jsme to chtěli pak řešit, že mi daruje půlku. Což ale není případ zakladatelky.
Určitě se zeptej v bance - to máš nejistější. My teď řešíme nějaké jiné okolnosti kolem hypo a to co předvádí naše banka je teda fakt divadlo. Na konci fixace odcházíme i kdyby se na hlavu stavěli a slibovali modré z nebe. Tak snad vy budete mít lepší zkušenost ;)

iwa83
Kelišová 6718 příspěvků 10.02.18 15:00

@honeybunn To určitě nejde - aby oni mezi sebou sepsali dodatek a tím to vyřešili. O tomhle se banka musí informovat a napíše se oficiálny dodatek k hypotéce. Já bych taky nechtěla něco takhle mezi sebou domlouvat s někým od koho odcházím. I kdyby to byl inteligentní rozchod. Nevím na jak dlouho hypo je. Ale když on náhodou přestane platit, tak bance bude jedno, že si mezi sebou něco podepsali - oni to budou chtít po tom druhém…

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 15:13

@iwa83 Jde o to, že s přítelem máme pozemek na kterém ještě nestojí stavba, ale hypo máme navýšenou právě na tu výstavbu, tak nevím jestli by se jednalo zatím pouze o ten pozemek, i když se obávám, že bance to bude asi úplně jedno.
Myslela jsem právě také napsat nějakou tu dohodu nebo čestné prohlášení, že se to převede a ten druhý se ve smlouvě s tím druhým zaváže, že hypo bude platit, přeci to bude v jeho zájmu, jinak by o nemovitost přišel.
tak jsem myslela, že by to mohlo pomoci k převodu. Nevím ale podle čeho banka posuzuje tyto věci.

meduzza
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.02.18 15:15
@ljuba12 píše:
Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s převodem nemovitosti, na který je hypotéka a v katastru je zapsáno zákaz zcizení?
Máme s partnerem podílové spoluvlastnictví a zajímá mě, jestli je možné podíl jednoho převést na toho druhého, tzn. že by vlastnil celou nemovitost za pomoci darovací smlouvy?
Jde o to, že se s partnerem rozcházíme a ani jeden nemáme příjem, aby si jeden nechal hypotéku na sebe, proto uvažujeme nad touto možností.
V bance mi řekli, že zálaží na posuzovateli. Máme spořku. Máme prý poslat návrh darovací smlouvy a uvidíme dál.
Zajímá mě, jestli někdo s tímto nemá zkušenosti, jestli banka přepsání povolí nebo bude bránit. Nebude se jí prý líbit, že nemovitost by byla jen na jednoho a v hypotéce byli oba dva. Nicméně jsem myslela, že by se toto dalo vyřešit např. čestným prohlášením, že ten na koho bude nemovitost přepsaná se zavazuje např., že napíše čestné prohlášení, že bude platit splátku hypotéky a nebude to chtít po tom druhém a to by se třeba poslalo do banky s návrhem darovací smlouvy.

Zrovna minulý týden tady byla diskuze jaký je to problém být zapsaný u hypotéky na nemovitosti, která člověku nepatří. Problém se zařízením své hypotéky a budoucího bydlení a tak. Být dlužník na nemovitost, která člověku nepatří třeba dalších 20 let :nevim:.

meduzza
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.02.18 15:16
@ljuba12 píše:
@iwa83 Jde o to, že s přítelem máme pozemek na kterém ještě nestojí stavba, ale hypo máme navýšenou právě na tu výstavbu, tak nevím jestli by se jednalo zatím pouze o ten pozemek, i když se obávám, že bance to bude asi úplně jedno.
Myslela jsem právě také napsat nějakou tu dohodu nebo čestné prohlášení, že se to převede a ten druhý se ve smlouvě s tím druhým zaváže, že hypo bude platit, přeci to bude v jeho zájmu, jinak by o nemovitost přišel.
tak jsem myslela, že by to mohlo pomoci k převodu. Nevím ale podle čeho banka posuzuje tyto věci.

Co změnit hypo jen na hypo na stavební pozemek?

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 15:36

To se bojím, že asi nepůjde, protože ve smlouvě je uvedená částka, kterou nám půjčují, právě na tu výstavbu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 10.02.18 15:39
@ljuba12 píše:

měli jsme, s převodem nebyl žádný problém, potvrzení pro katastr dali hned.
le my už měli vypořádanou hypotéku převáděla jsem si jí na sebe, teprve poté se převáděla nemovitost, na které byl zákaz zcizení.
Podle mě je větší problém převést hypotéku, než nemovitost, to, pokud nemá každý z vás dostatečnou bonitu nepovolí. Kdo je majitel, na tom jim až tolik nesejde.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 10.02.18 15:42
@ljuba12 píše:

jsou to dvě odlišné věci. banka chce dvě záruky - klienta ) vás dva) a nemovitost.
nemovitost bude mít dál, ikdyž bude majitelem jen jeden.
Ale nějaká smlouva mezi vámi dvěma jí nezajímá. Když nebude platit jeden, půjde po obou, podle toho kdo bude zrovna mít z čeho platit, klidně celé ten druhý.

Proč to vlastně chcete udělat, když nelze jednoho vyvázat? není to pro toho jednoho značně nevýhodné, riskantní a ohrožující?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >