Je mu rok a začal zlobit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gortyna
Kecalka 426 příspěvků 14.12.17 12:02
Je mu rok a začal zlobit...

Holky, jdu si pro radu a to jsem si myslela, že se mi to nestane…
Mám bez pár dnů ročního chlapečka a vždycky to bylo hodné zlatíčko, ale tento týden mám dost. V noci vždycky krásně spinkal, dneska jsem v pokojíčku byla mezi 1-4. hodinou 4× včetně jednoho kojení. Manžel říká, že je to tím, že byl v úterý očkován. Budiž. Předchozí byly vždy bez problémů. Ale poslední dobou děsně zlobí, je na mě doslova přilepený a nemohu udělat nic kromě toho, že se mu musím věnovat jinak řve. Např. potřebuji si dnes nachystat oběd, což zabere 5 minut (vařím pak když spí), normálně byl zabraný do hry tak začnu krájet maso a už stojí vedle mne a tahá mě za kalhoty a děsně řve, umyju si ruce a dávám ho do židličky a podávám čaj. Vždycky si drží láhev sám, řve dokud jí nedržím já a pak pije. Dopije, podávám hračky a dělám blbiny „na dálku“, kterým se obvykle směje a zase řev, přijdu obejmu (pořád si meju ruce a už to psát ani nebudu)a je klid, vzdálím se abych to dodělala a začne. Za řvu dodělávám přípravy, pak ho odnáším do pokoje, kde mi řve do ucha nalepený na mě. Chvilkami dobré, dokonce se směje, ale pokračujeme postupně v předchozím módu. Vidím rudě, dávám ho radši spát, usíná bez problémů. A mě v hlavě běží otázky: Je to tím očkováním? Budu tady za rok zakládat diskuzi, že nezvládám dvouleťáka? Poslední dobou kvůli němu dojídám snídani v půl jedenáctý, to se mám takto omezovat se vším? Mám mu tedy nastavovat mantinely? Je to přechodné období? Přeci mi nemůže „skákat po hlavě“… Vím, je maličký, začíná mi pomalu rozumět, nechci ho nechat vyřvávat tomu nefandím, ani ho bít. Co tedy s tím?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Hobitka
Závislačka 3678 příspěvků 14.12.17 12:09

Vitej na materske dovolene :mrgreen:. Je to takove bezne obdobi ktere trva cca do dvou let. Pak zacne jeste horsi obdobi. Kdyz budes mit stesti, zacne se to okolo tretiho roku trochu zlepsovat. :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.17 12:10

Ja mam taky bez par dnu rocniho kluka a ted kdyz odejdu do jine mistnosti, tak rve, porad neco vymysli co by kde vyvedl, porad se na me sape. Nikdy snim nebyl problem, az ted a cetla jsem, ze je to separacni uzkost a je to zdravy vyvoj ditete, dava najevo sve emoce a prejde to samo, ale kdy to ti nikdo nepovi, kazdy to ma asi jinak.

ka2ka
Extra třída :D 13114 příspěvků 14.12.17 12:11

:mrgreen: bud ráda za ten klidný rok, u nás to bylo to samý, ale já teda jsem asi tvrdší jasně jsem řekla, že ted se vaří oběd a za pět minut bude čas na hraní a učila ho že prostě musí vydržet a nebo jsem ho u vaření zaměstnala

Hobitka
Závislačka 3678 příspěvků 14.12.17 12:11

Jinak bych to nehrotila, kdyz zrovna fakt nemuzes, tak bych nazorne vysvetlila, ze fakt nemuzes, kdyz nic nehori, jdi se potulit.

ka2ka
Extra třída :D 13114 příspěvků 14.12.17 12:12
@Hobitka píše:
Vitej na materske dovolene :mrgreen:. Je to takove bezne obdobi ktere trva cca do dvou let. Pak zacne jeste horsi obdobi. Kdyz budes mit stesti, zacne se to okolo tretiho roku trochu zlepsovat. :mrgreen:

a kolem čtvrtého přijde puberta :zed:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 14.12.17 12:13

To je normalni. Našemu prvnímu toto obdobi trvalo par mesicu, pak se to hoooodne zlepšilo. Snažila jsem se mu věnovat co to šlo, ale zároveň neslevovat z mých vlastních nároku a potřeb - tzn kdyz jsem např snidala, tak holt musel počkat. Stejne tak kdyz jsem byla v koupelně, na wc…ono to dite by se mělo učit, ze i maminka ma sve potřeby. A podle me mu vuuubec neublíži, kdyz se bude 5 minut vztekat, nez si dojím snídani…

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 12:14

Hihi, je to všude stejný :mrgreen:. Mam momentálně takový jeden exemplář doma a starší dcera byla to samé. Řešim to tak, že když to neni uplně nutné, tak necham své činnosti a jdu si s ním chvilku pohrát. Když potřebuju třeba něco dovařit, tak prostě chvilku hejká, to se nedá nic dělat.
Ještě co mam vyzkoušené, chodit dopoledne i odpoledne ven, vždycky když přijdeme z procházky, tak ho to doma pak zase nákou dobu baví vše prozkoumávat a já mezitím stihnu něco udělat.
Je to normální období, neboj bude hůř :mrgreen:

Hobitka
Závislačka 3678 příspěvků 14.12.17 12:15
@Gortyna píše:
Poslední dobou kvůli němu dojídám snídani v půl jedenáctý.

S prvorozenou jsem vyhazovala nedojedenou okoralou snidani v pul jedenacte vecer do kose s naivni virou, ze zitra se treba postesti. Byla jsem ziva na polivkach, ty se daly rychle vypit.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 14.12.17 12:15
@Hobitka píše:
Vitej na materske dovolene :mrgreen:. Je to takove bezne obdobi ktere trva cca do dvou let. Pak zacne jeste horsi obdobi. Kdyz budes mit stesti, zacne se to okolo tretiho roku trochu zlepsovat. :mrgreen:

Asi tak :palec:

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19142 příspěvků 14.12.17 12:15

Nejsou to spíš zuby?? Mám holčičku 10,5 měsíců a když jí rostou zuby tak se chová jako ten tvůj. Jinak je to taky zlatíčko, na všechny se pořád směje, bez problémů. Ale jak jde o zuby, tak se mění v malého ďábla. Co se týče chodu domácnosti, tak se snažím co nejvíc činností dělat s ní ( vysáváme spolu - „chodí“ za vysavačem a drží mi šňůru, věšíme prádlo - podává mi ho z koše na prádlo, utíráme prach, skládáme prádlo atd…). A co se týká třeba jídla - tak pokud jím, tak má prostě smůlu. Těch 10 minut to vydrží. Dám jí většinou do obýváku, obklopím hračkama a povídám si s ní při tom. Aspon to jídlo si chci sníst v klidu. Nemyslím si, že bys ho měla nějak trestat a podobně, prostě je to jen další období, které přejde. Prostě si udělej jídlo a sněz si ho, on to těch 15 minut vydrží. To přece není žádné vyřvání.

Hobitka
Závislačka 3678 příspěvků 14.12.17 12:16

@ka2ka Jo, predskolni puberta je uzasna vec :mrgreen:.

Nairol
Echt Kelišová 8820 příspěvků 14.12.17 12:17

No tak je mu rok, ze jo… :nevim: Co bys ocekavala, ze bude delat?

sunshine125
Kecalka 396 příspěvků 14.12.17 12:17

Souhlasím s výše uvedeným, až na to, že by to ve dvou mělo přejít :mrgreen: Moje starší má období vzdoru stále a to jí bude 6let. Akorát se mění intenzita. No pomalu ho začni zvykat, že není „pupek světa“, že se taky potřebuješ v klidu najíst. Ale jak to udělat, na to si budeš muset najít vlastní taktiku. Na každé dítě funguje něco jiného. Mám dvě holky a to co zabíralo na první, na druhou ani náhodou :mrgreen: Holt rodičovská dovolená prostě není dovolená :mrgreen:

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 14.12.17 12:17

:roll: No, to je tedy zlobení. Pokud čekáš, že až do dospělosti bude sedět na prdelce, tak to se ještě budeš hooodě divit. :lol: Omlouvám se za rýpanec, ale nemohla jsem si pomoct. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Vůbec jsem ho nechtěla. Šafářová promluvila o prvním setkání s Plekancem

Tuhle partnerku by mu každý hokejista mohl závidět! Ačkoliv se Lucie Šafářová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >