Je mu všechno jedno. Myslíte, že to moc hrotím?

Anonymní
19.9.19 11:54

Je mu všechno jedno. Myslíte, že to moc hrotím?

U nás je situace následující - s partnerem čekáme miminko, aktuálně mi zbývá týden do termínu a já už nezvládám fungovat tak, jako třeba před dvěma měsíci, jsem dřív vyčerpaná, unavená, z toho se mi pak dělá špatně, mívám bolesti (většinou ostrá bodavá bolest v podbřišku), mimčo se mi tlačí dolů, takže při chůzi tlak v pánvi a často se stává, že mě i rýpne v tříslech a já jdu takříkajíc „do kolen“, protože to je většinou nečekaná nárazová a docela silná bolest. Partner o všem ví a říká mi, že nic nebudu dělat a nikam nebudu chodit (nákupy, procházky, výlety,..) samozřejmě to myslí dobře, aby se mi něco nestalo. A že prý mám všechno nechat na něm, že to udělá on. Ale je tu i domácnost. A s tou mi bohužel nepomůže i když vidí, že už fakt nemůžu, o pomoc si musím říct a ještě mu to několikrát připomenout, jestli by to teda udělal.. Snažím se si všechno rozvrhnout tak, abych to zvládala, ale někdy se stane, že už prostě dál nemůžu, tak třeba zůstane nádobí neumyté/neutřené, nebo prádlo na věšáku. Řeknu si dobrý, není kam spěchat, udělám to další den, jenže to mě třeba zrovna popadne „den lenoch“ a absolutně nic se mi nechce, takže to zase neudělám. Teď se teda přiznám, že aspoň čekám, že to udělá partner, když vidí, že už je nějakou dobu neuklizený nádobí, prádlo, nebo tak. Nebo si kolikrát třeba stěžuju, že jsem opravdu unavená, ale už by chtěla aspoň ta zem zamést, tak přítel se mi kolikrát nabídne, že to udělá. No, ale většinou se neděje nic, i když čekám třeba další den. Tak se zvednu a jdu to udělat, on to vidí, ale ani mi nepomůže, sebere se a jde třeba na PC nebo na mobil do ložnice. Řekla jsem mu, že bych byla ráda, kdyby mi doma víc pomáhal, aspoň teď a i po porodu, dokud nebudu schopná fungovat tak jako dřív, na to mi vždycky odpoví, že mi chce pomáhat, ale že je hrozně línej. Že se mu prostě nechce. Jinak je celkem šikovnej, ale opravdu do všeho ho musím tlačit. Máme půlroční štěně vlčáka a je to docela divoch, je velikej a má skoro 25kg, hrozně skáče, tak ho musí chodit krmit přítel (pes je na dvoře), ale kdybych mu to nepřipomínala, tak ten pes umře hlady. Potom hygiena, dělá zemědělce, takže tam ta hygiena je na místě a neumytýho ho do postele prostě nepustím. Jenže zase - i do té sprchy ho kolikrát musím tlačit, protože se mu prostě nechce, což samozřejmě chápu, ne každýmu se vždycky chce, ale na druhou stranu se bojím, aby ho to jednou nepřestalo bavit, to, že ho pořád musím do všeho popohánět a „nutit“. Taky jde o to, že o sebe vůbec nedbá, uši si vyčistí támhle jednou za měsíc a to ještě když mu řeknu ať si je už vyčistí. Na nohách má jakousi „plíseň“ nebo co to je, prostě oloupanou kůži a sedřenou a ihned po umytí mu ty nohy prostě páchnou, i když nechápu jakto. Tak mu říkám, ať si to aspoň maže a pečuje si o ty nohy, ale kdepak, zbytečný..jemu se prostě nechce. Ještě jsem mu říkala, že bych byla ráda, kdyby se častěji holil a třeba se i voněl, že mě to přitahuje víc (protože než jsem otěhotněla, tak jsme chodili často na různý akce a zábavy a to se holil pořád a občas se aspoň i navoněl), jenže zase bez odezvy, jako by mu bylo jedno, že teď už pro mě není tak přitažlivý. Je toho daleko víc, ale tohle jsou takový ty první věci, na který jsem si vzpomněla. Na jednu stranu si říkám, že mu je úplně ukradený, že by pro ten vztah „na moje přání“ i v podstatě ve svým vlastním zájmu mohl něco udělat a má to u zadele a na druhou stranu se bojím, aby on nebyl ten, kdo mě bude chtít opustit, nebo mít myšlenky minimálně na jinou ženskou, když ho furt takhle „buzeruju“ :( Máte to někdo podobně? Myslíte, že to moc hrotím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3927
19.9.19 12:04

Nevim, jestli to hrotis. Kazdopadne z toho co pises soudim, ze pritel a tatinek je peknej lenoch a slusne prase(zadna hygiena, plesnive nohy, fujtajxl :poblion: ). No vybrala sis ho za tatinka, tak co uz ted s nim… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
19.9.19 12:06

Tak to je síla ale asi byl takový dřív, jen jsi to neviděla nebo nechtela videt. S miminem bude hůř, tam nemůže rict ze se mu nechce. A je mi lito teda vašeho psa, a to dost, chudák pes, taková rasa potřebuje pohyb, cvičení atd. Tak ať s tím něco udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
19.9.19 12:13

No, zajímalo by mě proč sis ho vlastně vybrala za partnera… Nicméně to že chlapi jsou na domácí práce většinou trošku laxnejsi je asi normální, manžel mi doma sice pomáhá, ale taky nemá asi tu potřebu stejně jako já, takže prostě nevidí smysl v každodenním zametani. A mě když není dobře, tak to klidně preziju, že to udělá později.

Ohledně hygieny by mi to hodně vadilo, ať už holení, voneni nebo sprchování. Snad je dospělý a má nějaké návyky ne? Co ti řekne když o tom mluvíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
19.9.19 12:15

@luckaa85
Skrz psa nechápu ani zakladatelku, 25 kilovy ovčák už není úplně štěně a měl by být normálně ovladatelný. Ve svém okolí mám ženy, co s o hodně tezsimi psi fungují normálně celé těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
19.9.19 12:21

Hm…do sprchy se mu nechce, nechce se mu čistit si uši, plíseň na nohách ho taky nerozhodi, uklízet se mu nechce, stejně tak postarat se o štěně.. Ale je zajímavé, že k PC se mu chce vždy, i když tě vidí jak s břichem u kolen makáš.. No co napsat? Co sis vybrala to máš, po porodu bude hůř, ale tak snad si časem zvykneš.. Kdybys chtěla radu tak bys ním měla promluvit, že budete rodina, tak nastavit jiné fungování, jestli víš co myslím, ale pokud se bojíš, že do něj moc rypes a hrotíš to, tak platí to první, tzn. Makej za dva, drž pusu a krok.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 12:22

On takový „čuně“ dřív nebyl a i o sebe víc dbal. A s těma nohama - to má asi z práce, je alergický na obilný a takový prach a od té doby, co dělá zemědělce (někdy od června) se mu začaly loupat ruce i nohy, není to, že by mu „hnily“ že špatné hygieny, to zase ne. A co se týče té lenosti, v tom máte pravdu, že to jsem asi dřív neviděla, protože jsem ze všeho hned nebyla tak vyčerpaná, unavená a byla schopná fungovat na 100%. Teď už mi práce občas bohužel stojí, no
@NinaU. Říká, že to ví, že ho to taky štve, ale že je prostě línej. :? Taky vím, že změnit by to chtěl, ale lenost je prostě silnější.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
19.9.19 12:23

No nasla sis lenocha, ktereho sis jeste naucila ze nemusi nic a nema v sobe ani trochu empatie aby se premohl kvuli sve tehotne pritelkyni. Nehrotis to, ale resis to pozde, on se urcite nezmeni a nebo se nezmeni ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 12:32
@NinaU. píše:
@luckaa85
Skrz psa nechápu ani zakladatelku, 25 kilovy ovčák už není úplně štěně a měl by být normálně ovladatelný. Ve svém okolí mám ženy, co s o hodně tezsimi psi fungují normálně celé těhotenství.

On není čistokrevný, velikostně je lehce nad kolena, ale postavu má spíš drobnější, než čistokrevnak. Zvládnout se dá, to samozřejmě, jen předtím, než se uklidní, tak skáče, má vždycky obrovskou radost z každýho, kdo s ním přijde do kontaktu. A protože docela bolí, když mi skočí na břicho, tak ho chodí krmit přítel, jinak ohledně ostatních aktivit, to se mu věnujeme spolu. Tady jde jen o to krmení, tu jeho velikou radost z prvního člověka, kterýho to ráno uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
1755
19.9.19 12:33

No fakt trochu pozde to resis. A ty nejsi lina? Ja jsem taky. Tak si jdi taky sednout a az nebude treba vecere, tak rekni, ze jsi byla lina… a ze lidi jsou liny, ale je normalni se premoct a jit neco delat. Protoze az se narodi mimino a oba budete liny ho krmit a prebalovat, tak vam umre. A co teda s tou vasi lenosti budete delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
19.9.19 12:34

Podle mě je lenost jenom hodně dobrá výmluva téměř na všechno. A nevěřím že se takhle změnil razantně, musel být takový už dřív. Nicméně bych si s ním o tom prostě promluvila, a to tak že velmi důrazně. Minimálně o té hygieně.

Co se týče domácnosti, prostě bych asi na chvilku snížila nároky na čistotu, pokud to nebude překračovat nějaké meze. Mnohdy je totiž ta špína třeba jen v ženských očích a chlapům se zdá uklizeno.

A asi bych na něj byla raznejsi i co se týče psa, jednou jste si ho pořídili, tak je třeba se mu věnovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1755
19.9.19 12:35
@Anonymní píše:
On není čistokrevný, velikostně je lehce nad kolena, ale postavu má spíš drobnější, než čistokrevnak. Zvládnout se dá, to samozřejmě, jen předtím, než se uklidní, tak skáče, má vždycky obrovskou radost z každýho, kdo s ním přijde do kontaktu. A protože docela bolí, když mi skočí na břicho, tak ho chodí krmit přítel, jinak ohledně ostatních aktivit, to se mu věnujeme spolu. Tady jde jen o to krmení, tu jeho velikou radost z prvního člověka, kterýho to ráno uvidí.

Tak ale intenzivne odnaucovat skakani - vzdy ho srazit kolenem, aby neskakal. To je u takovych psu neprijemne. Skakat muze kdyz si hrajete, ale ne kdyz mu nesete jidlo. Radost muze vyjadrit i vrtenim ocasem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
19.9.19 12:39

Mám doma totéž v bledě modrém. Akorát má místo „plísně“ seboreu, ale taky se o to stará, až když ho to hodně svědí. A dělá v kanclu, ne na poli, takže se každý den osprchovat „nepotřebuje“. Ohledně pomoci doma totéž. Než přišly děti, bylo mi to jedno, úklid v panelákovém bytě zabere půl hodiny…ale po narození prvního prostě ruku přiložit musel, musel třeba i uvařit, protože jinak by byl o hladu. Teď jsou děti větší, ještě jsem doma, takže to má zase u zádi. Ale nalejme si dámy čistého vína, tohle je vina jejich matky, protože chlapečci doma nic nemuseli a co nenaučí matka, to už manželka těžko dohoní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12825
19.9.19 12:43
@jita22 píše:
Tak ale intenzivne odnaucovat skakani - vzdy ho srazit kolenem, aby neskakal. To je u takovych psu neprijemne. Skakat muze kdyz si hrajete, ale ne kdyz mu nesete jidlo. Radost muze vyjadrit i vrtenim ocasem.

Tak to máš těžký, když může být pes rád, že mu tam jednou za den dají kus žvance. Zajímalo by mě, kdo s nim chodí na procházky a kdo ho cvičí, když zakl. k němu nejde a partner se mu nevěnuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.9.19 12:45
@jita22 píše:
No fakt trochu pozde to resis. A ty nejsi lina? Ja jsem taky. Tak si jdi taky sednout a az nebude treba vecere, tak rekni, ze jsi byla lina… a ze lidi jsou liny, ale je normalni se premoct a jit neco delat. Protoze az se narodi mimino a oba budete liny ho krmit a prebalovat, tak vam umre. A co teda s tou vasi lenosti budete delat.

Samozřejmě, že taky nejsem bůhví jak aktivní a ta lenost mě prostě občas popadne. Přesně takhle, jak píšeš jsem mu to řekla. Že jsem taky líná, ale že když vidím, že je už něco opravdu potřeba udělat, tak se prostě přemůžu a jdu, a že až se narodí mimčo, tak bude všechno daleko náročnější a bude toho daleko víc, co bude muset dělat, ať se mu chce, nebo nechce. Jenže on ví..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama