Reklama

Je můj muž hovado? Aneb tchýně, nemoc a kdo má pravdu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lapalava
Povídálka 19 příspěvků 18.02.17 14:12
Je můj muž hovado? Aneb tchýně, nemoc a kdo má pravdu

Dobrý den.
U nás doma máme spoustu problémů. Někdy se v tom přestávám orientovat. Mám pocit, že žiju s Marťanem, ale z nějaký hodně nechuťácký, tupounský planety. Ráda bych znala Váš názor na dnešní situaci.
Tedy. Na úvod. Jsme manželé, skoro 10 let, máme tři děti, nejmladšímu je téměř rok. Máme menší auto, které vyhovovalo s 2 dětmi, ale v pěti už se do něho neposkládáme. Auto jsem si tehdy prosadila (i kupovala) já, muž nechtěl žádné. Stejně tak po narození třetího odmítá výměnu za nějaké větší. Jak bych větší brala, ale nechce se mi ho zase zdlouhavě prosazovat a zase sama nést břemeno prodeje, výběru (kupovali bychom ojeté jako předtím), koupě, servisu… Vlastně mi to malé auto zas tak nevadí. Problém je, že oba máme rodiče desítky km daleko a v kompletní sestavě je nyní složitější se k nim vydat. Tj. jeden musí jet vlakem, několikrát přesedat, časově velmi náročné.
Takže po narození nejmladšího jsme u rodičů (obou) byli jen párkrát. Moji rodiče jsou v pohodě, řeší to tak, že jezdí častěji oni za námi. A nemají problém, když přijedu sama s dětmi. Tchánovcům situace vadí. K nám moc nejezdí, i když nechápu proč, jsou v důchodu (naši ne), času mají habakuk. Muž taky bere starší kluky sám ke svým rodičům, ale bez toho nejmladšího, kterého ještě kojím. Je to daleko, jezdí tam vždy i s přespáním a on usíná jen u prsa. Zatím. Takže v tom je kámen úrazu, že málo vídají juniora.
A teď k dnešku. Tchán má oslavu narozenin. Kulatiny. Nejstarší syn je na lyžáku. Takže jsme měli jet s prostředním a nejmladším, vlezem se do auta! Hurá, konečně si ho (juniora) užijí. Jenže od poloviny minulého týdne se u nás začala točit silná viróza, nejprve popadaly děti, ale fakt je to semlelo, potom manžel, já se držela a propuklo to u mě včera, když už ostatní byli celkem ok. Takže já od včera horečky, zimnice, bylo mi fakt bídně. Dnes je to trošičku lepší, ale pořád bídné.
S manželem jsme se včera domluvili, že dnes tedy pojede na tu oslavu jenom s tím prostředním. Docela mě to štvalo, protože jsem si říkala, že správnej chlap by ode mě neodjel, ale on se o mě nikdy v nemoci nestará, ani nepřevezme moje povinnosti, když už, jen to úplně nejnutnější. Štve mě to hrozně, ale je to tak. Takže jsem si říkala, že správnej chlap by sice neodjel a nenechal mě tu s prckem, ale uklidňovala jsem se tím, že by mi tu stejně nepomohl, jen prudil a že takhle aspoň budu mít klid. Dost mi ale vadilo, že tam plánují spát, protože trpím na záněty středouší a nyní si dávám velké „šance“. Samozřejmě se to nejčastěji rozjíždí v noci. A já tu budu bez auta a ještě tu mít bezprizorního prcka, když nemám, kdo by ho pohlídal. To mě štvalo dost, ale nedávala jsem to najevo.
Jenže můj milej se totálně překonal. Přišel ráno s návrhem, že mám jet taky! Okamžitě jsem to odmítla. Je mi blbě, mám teplotu, chycené dutiny, dýchám jen pusou. Představa oblékání se, hodinové cesty autem a pak nějakého tajtrlíkování na oslavě, když jsem totální marod??? On začal argumentovat, že si to jeho rodiče budou špatně vykládat, že tam nechci jezdit. Že by se tam o malého staral a já mohla ležet. Jenže bysme se ještě dnes museli vracet, protože pozdě odpoledne se vrací nejstarší z lyžáku. Takže já bych se nemocná s dutinama hrkotala tam a zpět, abych si lehla do tchýniný postele? Když malej by stejně chtěl být u mě? Chápete to? Vždyť bych tam mohla maximálně všechny nakazit (důchodce, děti…) No, manžel nas.anej k nepříčetnosti. Prý že jsem na sebe měkká a myslím jen na sebe. A že chudák junior, co tu se mnou bude mít za den, když mu tu akorát budou pouštět jednoho krtka za druhým atd.
Jsem ráda, že nevlastním střelnou zbraň, jinak bych ji asi použila. Hrozně by mě zajímalo, kdo z vás to vnímá jako já – že se můj muž zachoval jak hovado - a kdo třeba jinak a jak?
Díky za všechny názory.
 Anka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.17 14:19

U vás je problém úplně někde jinde… :nevim:

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 14:20

Prober se, dej si par facek, pak se ti treba rozsviti. Proc by syn nemel jet na kulatiny sveho otce? Co to meles za hovadiny, ze spravnej chlap by te neopustil na tu chvili? Vzdyt ti zas tak moc neni, delas jako bys umirala. Tyhle sebelitostive placky fakt miluju.

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 18.02.17 14:21

@lapalava uprimne, pokud se o tebe v nemoci stejne nestara a pomoc s nejmensim by neposkytnul, proc by nemohl jet sam s tim druhym? :nevim:
Zda se mi to zase jak jeden prispevek kdy rozlicena osoba pise protoze chce aby ji ostatni dali za pravdu a mohla to vmest partnerovi do tvare

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 18.02.17 14:22
@Meluzinecka píše:
@lapalava uprimne, pokud se o tebe v nemoci stejne nestara a pomoc s nejmensim by neposkytnul, proc by nemohl jet sam s tim druhym? :nevim:
Zda se mi to zase jak jeden prispevek kdy rozlicena osoba pise protoze chce aby ji ostatni dali za pravdu a mohla to vmest partnerovi do tvare

bingo :-)

mrkni1
Závislačka 3738 příspěvků 18.02.17 14:22

:mrgreen:..kdyby to nebylo tak vážné téma..tak bych doporučila něco namícht do kafe..a až se pán tvorstva z toho bude kroutit na záchodě..můžete zkusit navrhnout at vám pomůže s balením a doveze vás tam a za několik hodin i zpět(protože si přece bude chtít taky oddechnout když mu není nejlépe :mrgreen:..)

MariMart
Kecalka 180 příspěvků 18.02.17 14:23

Opravdu nechápu, proč tě někam nutí jet ve stavu jaký popisuješ. To by snad měli pobrat i jeho rodiče. Celkově mi přijde, že to asi nebude jen o nemoci. Jak ho tu popisuješ, s takovým bych být nechtěla, ale jak sis to udělala tak to máš. Na chlapa bych hodila bobek a šla si do postele lehnout.

lapalava
Povídálka 19 příspěvků 18.02.17 14:24

@Doe_Jane

Tak o tom žádná. Problémů je moře. Na to jsem se ale neptala. Mě právě zajímá, co mi řeknete právě na tuhle situaci.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 18.02.17 14:24

Já si nemyslím, že by byl tvůj muž hovado.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 18.02.17 14:25

Kupte si vetsi auto, pak budete jezdit na navstevu castejc a nebudete muset resit, kdyz nekdy nekdo nepojede. A prijde mi, ze u vas bude problem nekde jinde…

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 18.02.17 14:26
@lauraka píše:
Prober se, dej si par facek, pak se ti treba rozsviti. Proc by syn nemel jet na kulatiny sveho otce? Co to meles za hovadiny, ze spravnej chlap by te neopustil na tu chvili? Vzdyt ti zas tak moc neni, delas jako bys umirala. Tyhle sebelitostive placky fakt miluju.
:mrgreen: :palec:

terinka4444
Hvězda diskuse 66640 příspěvků 18.02.17 14:28

Taky bych se netáhla někam němocná, už vůbec ne na návštěvu a oslavu. A pravda, mít doma mimino a být nemocná, manžel by neodjel. Nicméně tedy nechápu, když byste jeli všichni, museli byste se dnes vracet kvůli poslednímu dítěti, proč tedy on nejede a nevrátí se večer, když ti není dobře a bojíš se noci :nevim: A kdo doveze domů to nejstarší dítě z lyžáku?
Aby byl na mě manžel naštvaný, že dělám naschvály a nechci jet na oslavu, když jsem nemocná, to by mi vadilo hodně.

kaja00
Extra třída :D 13429 příspěvků 18.02.17 14:29

Nechala bych ho jet s prostředním nebo i s malým a domluvila se, že tam nebudou spát a přijedou tak, aby jste stihli spánek nejmladšího :nevim: a další týden, až ti bude dobře, bych jela ke tchánovcům s nimi a dodatečně popřála k narozeninám, že se omlouváš, ale opravdu si nebyla ve stavu, kdy by sis oslavu užila :nevim:

Tinuvien
Generální žvanilka 22817 příspěvků 18.02.17 14:29

Nu, mám pocit, že bral, že u tchánovců o tebe bude lépe postaráno. Dítko zabaví, můžeš ležet… Moc to dramatizuješ a slovo hovado mi fakt přijde hodně přes čáru. Laskavě se vzpamatuj Ty!

terinka4444
Hvězda diskuse 66640 příspěvků 18.02.17 14:30
@lapalava píše:
@Doe_JaneTak o tom žádná. Problémů je moře. Na to jsem se ale neptala. Mě právě zajímá, co mi řeknete právě na tuhle situaci.

na tuhle situaci, že bych na něj hodila bobek a šla si lehnout. Nicméně bych doma oznámila, že buď se koupí větší auto nebo smůla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama