Je můj syn autista nebo jen puntičkář?

Anonymní
17.11.13 09:27

Je můj syn autista nebo jen puntičkář?

Omlouvám se za anonym, téma je to pro mě ale hodně citlivé a nechci, aby mě mé známé, které sem chodí, poznaly :oops:.
Mám syna 2,5 roku. Asi od 10 měsíců se projevuje v některých věcech hodně zvláštně. Probírala jsem to s doktorkou, ale ta se jen smála a říkala, že je to šílený puntičkář a detailista, ale já pořád nevím, jestli v tom není něco víc.
Dám příklad: syn musí mít všechno, tak jak „Má být“, tzn. dvířka zavřená, věci na svém místě. Pokud to tak není, tak to chytne úplný amok a ječí, fialoví, no děs. Zkoušeli jsme odvést pozornost, ale on na tu danou věc třeba zapomene na chvilku, ale po 10 minutách si znovu vzpomene a je to nanovo :,(.
Např. jsme vyřezávali dýni, byla venku, on jen z okna uviděl, že není „správně“ natočená a řval za dveřmi, musela jsem tu dýni pootočit a hned byl klid. Nebo včera měl u babičky ruční šlehač, chtěl tam dát ty metle, švagrová mu je tam dala, ale „naopak“ než chtěl on, chytl ho opět amok, tak jsem ten mixér vzala, on si řekl kterou metlu kam chce dát a byl zase klid.
Možná se Vám to bude zdát vtipné, ale já už jsem z toho na palici, protože takové situace jsou každý den x-krát.
Jen podotýkám, že syn rozhodně není tiché, ušlápnuté dítě, v kolektivu se zapojuje, kamkoli přijde, tak zdraví, mává, směje se. Je velice komunikativní, což prý autisti nejsou.
Co myslíte, máme navštívit nějakou poradnu? Doktorka mi tvrdí, že je úplně normální dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11233
17.11.13 09:30
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, téma je to pro mě ale hodně citlivé a nechci, aby mě mé známé, které sem chodí, poznaly :oops:.
Mám syna 2,5 roku. Asi od 10 měsíců se projevuje v některých věcech hodně zvláštně. Probírala jsem to s doktorkou, ale ta se jen smála a říkala, že je to šílený puntičkář a detailista, ale já pořád nevím, jestli v tom není něco víc.
Dám příklad: syn musí mít všechno, tak jak „Má být“, tzn. dvířka zavřená, věci na svém místě. Pokud to tak není, tak to chytne úplný amok a ječí, fialoví, no děs. Zkoušeli jsme odvést pozornost, ale on na tu danou věc třeba zapomene na chvilku, ale po 10 minutách si znovu vzpomene a je to nanovo :,(.
Např. jsme vyřezávali dýni, byla venku, on jen z okna uviděl, že není „správně“ natočená a řval za dveřmi, musela jsem tu dýni pootočit a hned byl klid. Nebo včera měl u babičky ruční šlehač, chtěl tam dát ty metle, švagrová mu je tam dala, ale „naopak“ než chtěl on, chytl ho opět amok, tak jsem ten mixér vzala, on si řekl kterou metlu kam chce dát a byl zase klid.
Možná se Vám to bude zdát vtipné, ale já už jsem z toho na palici, protože takové situace jsou každý den x-krát.
Jen podotýkám, že syn rozhodně není tiché, ušlápnuté dítě, v kolektivu se zapojuje, kamkoli přijde, tak zdraví, mává, směje se. Je velice komunikativní, což prý autisti nejsou.
Co myslíte, máme navštívit nějakou poradnu? Doktorka mi tvrdí, že je úplně normální dítě.

Duben 2011?Náš je to samé, žádnej autista není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
17.11.13 09:32

Kdyby byl autista, nedokáže si hrát a zapojit se v kolektivu a nezabavil by se sám. Proč hned taková diagnoza, asi moc čteš :mrgreen: Malá to tak taky má, musí mít svůj polštář, mě podává můj. Když je v obýváku nevidí, hrozně jí to vadí. Musí na něm mít pořád stejný povlak. Když večer nezavřu dveře a jdu jí uspávat je taky zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
17.11.13 09:34

Já myslím, že to je spíš nějaké období dětí, ne? Náš prcek měl v létě úplně to samé (to měl taky dva a půl roku) a přešlo to. Tvůj syn autista určitě není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25278
17.11.13 09:35

Taky má malý (1 a 3/4) svá pravidla, přes která nejede vlak a nemyslím si, že by byl autista. Ono je to časem přejde a ještě je budeme ukecávat, aby konečně zavřeli ty dveře a nebo si uklidili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
17.11.13 09:36

.

Příspěvek upraven 04.02.14 v 08:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.13 09:37

@boball no červenec 2011, takže skoro dva a půl roku.
@Sibyla0 No právě si o tom moc nečtu, ale už mi to řeklo víc lidí, jestli náhodou nebude trochu autistický dítě.
Ono je toho strašně moc, co mu vadí, resp. co musí být tak jak má. Kartáčky musí být v držáku, na svém musí mít 2 druhy pasty, apod.

• Citovat
  • Nahlásit
2094
17.11.13 09:38

Můj je taky na tom podobně. Nedělá u toho teda amoky do fialova ale rozkazuje! Jak se něco někam dá, tak se to tam pak musí dávat vždycky! Jen to dám o poličku dál tak už začíná hysterčit a nutí mě to dát na tu první poličku kam to patří! No nevím kde to vzal, aspoň mě moje dítě naučí být pořádná :pankac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
17.11.13 09:39

No nám to taky příjde úsměvné, jak někdy šílí. Ale i podle ostatních reakcí to není až tak divné, má to dost dětí. Nejhorší je oblékání, nechce co nezná :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.13 09:42

@Sibyla0
No u nás v okolí toto právě žádné dítě nedělá. Tak i kamarádky byly z počátku z něj trochu v šoku.
U oblíkání to taky zkouší, ale jak to má obrázek, tak je to v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
2094
17.11.13 09:44

@Sibyla0 Tak to našemu je to skoro jedno co, ale přetahování přez hlavu když to není během milisekundy tak už je hysterickej a křičí nejde to, malý je too.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11233
17.11.13 09:52
@Anonymní píše:
@Sibyla0
No u nás v okolí toto právě žádné dítě nedělá. Tak i kamarádky byly z počátku z něj trochu v šoku.
U oblíkání to taky zkouší, ale jak to má obrázek, tak je to v pohodě.

Náš kluk, má bednu hraček v pokojíčku a kostky pod postelí, kamarádka ho hlídala, a chtěla dát všechno do pokojíčku. Ten jí dal, tam to nepačí. V koupelně musí mít všechno na stejném místě, oteb¨vřenej šuplík nesnese.Ted se vzbudil až v půl desáté, počural si trochu postel, hned ječel, že to chce pševlect. My si nemyslíme, že je autista, říkáme mu malej buzerant :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.13 09:54

@boball No my mu říkáme Malej terorista. Někdy mi to přijde taky úsměvný, ale kolikrát mám co dělat, abych ho nezliskala :oops:.

• Citovat
  • Nahlásit
11233
17.11.13 10:00
@Anonymní píše:
@boball No my mu říkáme Malej terorista. Někdy mi to přijde taky úsměvný, ale kolikrát mám co dělat, abych ho nezliskala :oops:.

Já mám na něj taky kolikrát vztek, když má rituál, že musí on zmáčknout knoflík ve výtahu, a když ho omylem zmáčknu já, ječí jak opičák. Tak musíme vyjet znovu nahoru a vyléz ven, vlézt opětovně dovnitř a pak on si máčkne. Když se na něj vyprdnu je schopnej se vztekat celou cestu do města :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.13 10:12

@boball Tak to je přesně náš malej. Tak to jsem ráda, že tak „divný“ dítě nemáme jen my ;).
Kde se to ale v nich bere, to mi hlava nebere :think:.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat