Je můj syn zanedbaný nebo opožděný?

Anonymní
19.12.19 11:45

Je můj syn zanedbaný nebo opožděný?

Zdravím, omlouvám se za anonym, ale někdo by mě mohl poznat, nechci zbytečné problémy. :? Mám 19 měsíčního syna a když vidím, co umí ostatní děti, tak se mi chce brečet, nevím co jsem zanedbala nebo co dělám špatně. Neumí sám jíst lžící, nepozná zvířátka, neví jaké dělají zvuky, dost hraček je mu jedno (nejvíc ho baví dospělácké věci - smeták, nádobí…). Skoro nemluví, jen pár slov (máma, táta, nene, au - a to taky jen sporadicky). Sluch má v pořádku, autismus vyloučili…podle doktorky je prostě buď opožděný nebo zanedbaný (ve druhém případě zmiňovala možnou návštěvu sociálky, čehož se děsím). Je pravda, že začal chodit až v 18 měsících, sedět a lézt začal taky později. Samozřejmě se mu snažím číst, ukazovat obrázky, ale on u toho vydrží třeba dvě minuty a nezájem. Hodně na něj mluvím, ale dost často mi přijde, že mě moc nevnímá. Chodíme do herničky, jiné děti má rád. Jediné, co ho doma zajímá, je You Tube, což ho naučil táta s babičkou a já to teď horko těžko odbourávám. Jak ho motivovat k nějakému posunu? Přiznávám, že v tomhle moc kreativní nejsem, chci ho to naučit, ale už si prostě nevím rady. Přijde mi, že jako matka selhávám na plné čáře. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1882
19.12.19 11:50

Co to mas za detskou 8o?

Spousta deti v 19 mesicich neumi jist lzici.

Z ceho pediatra usuzuje zanedbani? Chodi spinavy? Vy s partnerem opili? Vykazuje znamky tyrani?

Nebo se proste vymyka jejim tabulkam a tak chce na Tebe hnat socialku? :roll:

Spis vymenit pediatru a hodit se vic do klidu a dat malemu cas..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
19.12.19 11:53

You tube prostě odbourej!!! Nepouštěj mu to. Jinak na procházkách můžete trénovat i barvy, když projede auto ríct si jakou má barvu. Dcerka tak uměla barvy ve dvou letech. Potkáte pejska hned mu říct že je to pejsek a že dělá haf. Zkoušet modelínu… tužky a papíry ať si čárá, ale hlavně né you tube. Možností je moc, co se dá dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
19.12.19 11:53

Predne bych vymnenila pediatra pokud vyhrozuje socialkou ze dite neni podle tabulek. 8o nechapu jak je toto mozne. Pak ma socialka mit cas na problemove rodiny kdyz je otravuji takovyma nesmyslama.

Jinak budu jen opakovat kazde dite ma sve tempo nasilu to nema smysl hnat, to se proste jen seknou. Co se chozeni tyce dokonce to uskodi. Pokud dite neni pripravene. Co se mluveni tyce spoustu deti je na tom uplne stejne. Pak prijde zlom a jede to.
Opravdu mechapu tu socialku pokud v tom neni jeste neco jineho.

Příspěvek upraven 19.12.19 v 11:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
19.12.19 11:54

Zvířátka můžete zkusit buď taky na youtube, pokud tebe nevnímá nebo jít přímo do ZOO, do zverimexu. Podáváš to zábavnou formou? Já bych na něj mečela a kokodákala apod., když bych ukazovala zvířátka a to by ho třeba bavilo :D Čteš mu pohádky, básničky, zpíváš? Tím si hezky slovní zásobu navýší. My tohle vše děláme u holky od narození a to ji teprve budou 4 měsíce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
19.12.19 11:54

A jinak jak je napsáno výše každé dítě je jiné. Neporovnávej. Pokud se budeš malému věnovat a nepouštět mu you tube tak můžeš mít čisté svědomí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
19.12.19 11:55

V 18 měsících neumí jíst lžící a to pediatra vidí jako tragedii? :lol: :lol: Buď v klidu, myslím, že to děláš celkem dobře, jen prostě každé dítě je jiné. Jestli toho tvého zajímají hlavně dospělácké věci, využij toho - nech ho s tebou věšet prádlo, uklízet myčku, vysávat atd.atd., u toho mu zpívej písničky nebo vypravuj pohádky. Oni ty děti občas vypadají, že nás nevnímají ale slyší to moc dobře :) Jednoho dne tě třeba překvapí, že se k tobě při zpívání přidá :)
Co se poznávání zvířátek atd. týče, tak mě se třeba suprově osvědčily vytisknuté reálné obrázky zvířat, které jsem si zalaminovala. stejně jsem to pak dělala při učení barev, později čísel, písmenek atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12757
19.12.19 11:56

Jesisi socialka doufam resi podstatnejsi veci…ja nevim, starsiho syna jsem krmila snad do 3 let, sice to umel, ale vetsinou nekde mysli „lita“ a dokazal sedet s lzickou v ruce a cumet do blba :mrgreen:, mluvit zacal az po 2.5 roce, hral si zasadne s ne-hrackami, akorat chodit teda zacal „uz“ v 15.5mesicich v porovnani s tvym, a do tech 18 mesicu se to bere jako normalni. Ve 4 letech se mu pusa nezastavi, umi pocitat minimalne na urovni prvni tridy, s hrackami si hraje a je naprosto normalni :nevim: Se doktorce nevleze do tabulek, tak hned vytahuje socialku? Ja myslela, ze 80.leta uz jsou pryc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
19.12.19 11:56

Vyměnila bych doktorku.

• Citovat
  • Nahlásit
28
19.12.19 11:58
@kyticka86 píše:
Co to mas za detskou 8o?

Spousta deti v 19 mesicich neumi jist lzici.

Z ceho pediatra usuzuje zanedbani? Chodi spinavy? Vy s partnerem opili? Vykazuje znamky tyrani?

Nebo se proste vymyka jejim tabulkam a tak chce na Tebe hnat socialku? :roll:

Spis vymenit pediatru a hodit se vic do klidu a dat malemu cas..

Nic z toho co píšeš se u nás neděje. Doktorka akorát pokaždé rejpe, že malý není ostrihaný na kluka. Je to stará škola, ale je naše spádová a jiná nás nevezme. Ale a tímhle jí mám na háku, kdyby měl číro, je to naše věc. :P Ona jede hrozně na tabulky, to je pravda. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
19.12.19 12:01
@Anonymní píše:
Zdravím, omlouvám se za anonym, ale někdo by mě mohl poznat, nechci zbytečné problémy. :? Mám 19 měsíčního syna a když vidím, co umí ostatní děti, tak se mi chce brečet, nevím co jsem zanedbala nebo co dělám špatně. Neumí sám jíst lžící, nepozná zvířátka, neví jaké dělají zvuky, dost hraček je mu jedno (nejvíc ho baví dospělácké věci - smeták, nádobí…). Skoro nemluví, jen pár slov (máma, táta, nene, au - a to taky jen sporadicky). Sluch má v pořádku, autismus vyloučili…podle doktorky je prostě buď opožděný nebo zanedbaný (ve druhém případě zmiňovala možnou návštěvu sociálky, čehož se děsím). Je pravda, že začal chodit až v 18 měsících, sedět a lézt začal taky později. Samozřejmě se mu snažím číst, ukazovat obrázky, ale on u toho vydrží třeba dvě minuty a nezájem. Hodně na něj mluvím, ale dost často mi přijde, že mě moc nevnímá. Chodíme do herničky, jiné děti má rád. Jediné, co ho doma zajímá, je You Tube, což ho naučil táta s babičkou a já to teď horko těžko odbourávám. Jak ho motivovat k nějakému posunu? Přiznávám, že v tomhle moc kreativní nejsem, chci ho to naučit, ale už si prostě nevím rady. Přijde mi, že jako matka selhávám na plné čáře. :,(

Tvá pediatra je kráva. Tu bych vyměnila. Neděs se zbytečně. Tvé dítě se chová normálně. Někdo se vyvíjí rychle, někdo pomaleji. Nic patologického na tom, co píšeš nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20502
19.12.19 12:05

Jak psaly holky mudr je fakt divná řekla bych že malej je v pohodě a pokud musí mít youtoub tak pořady o zvířátkách a povídat co dělají, jak dělají a komentovat cokoliv tam poběží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
19.12.19 12:10

Děti mám 2,takže mám srovnání.
První dcera se nechala krmit pomalu do 3 let/ druhá už mi to nedovolila v 8.mesici
Jedna v roce a půl mluvila, dokonce zpívala a říkala říkanky, nikdo nechapal/ druhé je 2 a čtvrt a sotva řekne pár slov a zazpívá akorát prší prší a tím to hasne.

Na druhou stranu, chodila jsem cvičit s oběma, jedná nadaná a spokojená, druhou to nezajímá, nemá ráda kolektiv a zlobí tam.
Chodil tam chlapeček, který je stejně starý 2 a čtvrt a také nemluví, chodit začal někdy před 2 narozeninám a sám, sedět a lézt také opožděné.

Každé dítě je jine, doktorka je kra. a.
To máš jako mě řekla jedna dr v nemocnici, když se dcera v 5letech nechtěla nechat vyšetřit, že ji tam chodí týdne tisíce děti, že ta moje je výjimka, že dělá sceny, ať s ní jdu k psychologovi, říkala jsem to naši Dr a klepala si na čelo a to ji zná, jake měla seky a hysterie.
Radim, změn doktorku a nestresuj se. A pokud je u vás vše v pořádku, tak se neboj ani socialky, tak jsem ji tu nedávno měla kvůli sousedce na anonym, nesnáší nás, že mi řvou deti.Ted jsme procházeli s 2letou hodně hustým obdobím vzdoru a rvala kvůli všemu, sociálka nechápala proč tu jsou, ještě mě pochválily, že vařím teplé večeře a že to tu máme krasny..
Pokud máš čisté svědomí a byt, nemáš se čeho obávat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19689
19.12.19 12:17

Pediatru bych neřešila za tohle na vás sociálku nepošle. Ale zkusila bych tím trochu zatlačit na může a tchýni, aby si našli jinou zábavu než pustit YT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20502
19.12.19 12:17

@lucynka25 a ohlásila se ti sociálka dopředu, nebo to byla přepadovka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat