Je na 8letých gymnáziích vyrovnaný počet holek a kluků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kaliopa
Závislačka 3503 příspěvků 07.01.19 12:38
Je na 8G vyrovnaný počet holek a kluků?

Jen tak mne napadlo, jaké je složení tříd na 8G, jestli je tam podobný počet holek jako kluků? Při přijímacích zkouškách se na pohlaví ohled nebere, takže by se klidně mohlo stát, že někde budou převažovat holky a jinde kluci, ne? Pokud by byl počet podobný, tak potom neplatil stereotyp o snaživých, pilných, ale často méně nadaných holčičkách, které dosahují na prvním stupni údajně lepších výsledků než chlapci právě z důvodů své píle a patrně větší vyspělosti, kdežto později už v matematice a fyzice na chlapce často nestačí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12483 příspěvků 07.01.19 12:41
@Kaliopa píše:
Jen tak mne napadlo, jaké je složení tříd na 8G, jestli je tam podobný počet holek jako kluků? Při přijímacích zkouškách se na pohlaví ohled nebere, takže by se klidně mohlo stát, že někde budou převažovat holky a jinde kluci, ne? Pokud by byl počet podobný, tak potom neplatil stereotyp o snaživých, pilných, ale často méně nadaných holčičkách, které dosahují na prvním stupni údajně lepších výsledků než chlapci právě z důvodů své píle a patrně větší vyspělosti, kdežto později už v matematice a fyzice na chlapce často nestačí.

přiznám se, že o tomto „stereotypu“ jsem slyšela až poprvé od tebe v tvých diskuzích na téma, jak ty holky mají ty jedničky určitě neoprávněně :mrgreen: kde jsi ty poslední měsíce byla? diskuze o tom, jak berou učitelé moc, holky dostávají jedničky zadarmo a větší část tvého okolí je dost mimo, mi celkem chyběly :-)))

Russet
Neúnavná pisatelka 17020 příspěvků 07.01.19 12:43
@Kaliopa píše:

Nevím, jak u vás, ale u nás rozhodně neplatí klišé o méně nadaných slušných holčkách. Jak na základce, tak na střední byli premianti holky i kluci. Něco je dané, ale třeba taková Dana Drábová hravě strčí kdejakého chlapa do kapsy.

Pety2
Závislačka 2706 příspěvků 07.01.19 12:44

@Kaliopa
8G jako osmiletý gympl? Já dělala osmiletý gympl a opravdu u nás teda bylo víc kluků jak holek, ale ne nějak závratně :nevim: Možná 17:13 nebo tak nějak…

Příspěvek upraven 07.01.19 v 12:45

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 07.01.19 12:44

ježiš, takovýhle starosti a kuvajtskou naftu, to chci, prosíííím :D

Alyss1
Závislačka 3141 příspěvků 07.01.19 12:45

Nevim jak ted , ale nas bylo holek jen o par vic, konkretne 18 holek a 12 kluku.

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 14088 příspěvků 8 inzerátů 07.01.19 12:47

@Kaliopa Nějak nechápu dotaz, ale to je asi můj problém. Jen proč by holky nemohly být dobré v matematice a fyzice? To je nějaké klišé, že holka musí být „blbá“ v těchto oborech?

Uživatel je onlineelen-ka
Extra třída :D 14088 příspěvků 8 inzerátů 07.01.19 12:48
@Tarjei píše:
ježiš, takovýhle starosti a kuvajtskou naftu, to chci, prosíííím :D

Já taky :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 07.01.19 12:50

A není to jako jedno?? Nebo o co ti jde? Za nás teda když se dělaly nějaké přijímačky, tak většinou kluci holky převálcovali :think: na gympl jsem nechodila, ale dělala jsem speciální ZŠ, kde se právě na druhý stupeň dělali zkoušky jestli na to máme, a většina byli kluci, holek nás bylo asi 8 z 25… O stereotypu že by holky měli lepší výsledky teda slyším prvně :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24085 příspěvků 07.01.19 12:52

Háčkuju se. Tady se to rozjede… :lol:
Tipuju, že jen co Kaliopa odhodí masku a po úvodním rádoby smířlivém příspěvku, který představuje takový „výkop“, přejde k tomu, co ji fakt zajímá a převede debatu na to, co je v Česku špatně a v cizině by se to stát nemohlo :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 24085 příspěvků 07.01.19 13:04
@Kriss Tina píše:
A není to jako jedno?? Nebo o co ti jde? Za nás teda když se dělaly nějaké přijímačky, tak většinou kluci holky převálcovali :think: na gympl jsem nechodila, ale dělala jsem speciální ZŠ, kde se právě na druhý stupeň dělali zkoušky jestli na to máme, a většina byli kluci, holek nás bylo asi 8 z 25… O stereotypu že by holky měli lepší výsledky teda slyším prvně :nevim:

O co jí jde?
O tohle. :lol:
Aby to to takhle někdo napsal, jako jsi to udělala ty.

To je její dlouhodobý názor, nemůže unést, že nějaké dívky mají lepší výsledky než její syn, několikrát to řešila v diskuzích. Ale její diskuze začínají vždycky rádoby smířlivým příspěvkem. třeba: Tak jsem slyšela, že životní úroveň v Česku se zlepšuje, to mám radost. Pochopitelně tím vyvolá příspěvky „To by mě zajímalo čí, já se mám špatně“. A ona se odkope a začne: Ha, já to věděla, v Česku je všechno špatně, všichni jste chudí, trpíte :lol:

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 07.01.19 13:07

@elen-ka no jako fakt :D myslím, že poměr holek a kluků kdekoliv je úúúúplně jedno. A asi má pravdu @Bábrdl …záminka.

Kaliopa
Závislačka 3503 příspěvků 07.01.19 13:11
@Bábrdl píše:
O co jí jde?
O tohle. :lol:
Aby to to takhle někdo napsal, jako jsi to udělala ty.To je její dlouhodobý názor, nemůže unést, že nějaké dívky mají lepší výsledky než její syn, několikrát to řešila v diskuzích. Ale její diskuze začínají vždycky rádoby smířlivým příspěvkem. třeba: Tak jsem slyšela, že životní úroveň v Česku se zlepšuje, to mám radost. Pochopitelně tím vyvolá příspěvky „To by mě zajímalo čí, já se mám špatně“. A ona se odkope a začne: Ha, já to věděla, v Česku je všechno špatně, všichni jste chudí, trpíte :lol:

Cože? Já jsem tu někdy řešila, že dívky mají lepší výsledky než můj syn? To si teda nepamatuju. Řešila jsem akorát, že když srovnám školu mých dětí, tak mají přísnější známkování než v ČR. Hlavně tedy v předmětech, kde mají učitele cizince, ti známku 1 nebo její ekvivalent téměř nedávají, a to ani v tělesné výchově. Není to tu obvyklé. Mé děti mají dobré známky, nicméně v ČR mají stejně dobré známky děti, které by zde měly známky podprůměrné, protože do 5. třídy mají v ČR samé jedničky téměř všichni.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9408 příspěvků 07.01.19 13:12

chtela jsem reagovat, ale pak jsem si vsimla kdo se ptá :lol: achjo…

Bábrdl
Generální žvanilka 24085 příspěvků 07.01.19 13:14
@Tarjei píše:
@elen-ka no jako fakt :D myslím, že poměr holek a kluků kdekoliv je úúúúplně jedno. A asi má pravdu @Bábrdl …záminka.

Ona to tak už teď dělá vždycky. Neutrální nebo smířlivý přípěvek na začátek, aby vyprovokovala reakce, které chce.

Dříve byla upřímnější a plivala jed hned na začátku. Viz tady, kde výslovně píše: " Aby jim to vydrželo i na druhém stupni, třeba ve fyzice a matematice, kde snaživé holčičky často přestávají stíhat…" Takže to je i odpověď na otázku @Kriss Tina , která se ptá, co tím sleduje. Prostě chtěla vyprovokovat takovou reakci :nevim:

https://www.emimino.cz/…deti-262799/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama