Je na mně závislý?

Anonymní
31.3.21 09:25

Je na mně závislý?

Ahojte, potřebovala bych radu. Je mi 22, studuji vysokou školu a mám přítele, který je ode mě o 2 roky starší. Známe se necelý rok. Ze začátku byl ten vztah fajn, trávili jsme spolu každý den, jelikož bydlíme oba u rodičů, tak byl u nás třeba celý týden a když jsem mu řekla, že bych se ráda viděla s kamarádkami a nebudeme spolu další den a budeme spát každý doma, tak si to vzal hrozně k srdci a urazil se. Když jsem chodila na brigádu a on mi psal a já neodepisovala, protože jsem neměla čas, tak se se mnou pohádal kvůli tomu, že mě viděl aktivní a ignorovala jsem ho, hádka kvůli úplné blbosti a vysvětlovala jsem mu, že v práci nemám čas vypisovat. Tak to šlo dál, já měla své koníčky a zájmy a on vždy seděl doma na mobilu a čekal na zprávu ode mě, že se můžeme vidět. Několikrát jsem mu říkala ať jde něco podniknout s kamarády, najde si něco co ho baví, na to mi řekl, že se mu nechce, nudí se a neví co si má najít za zábavu. Já už to nesnesla, protože jsem uznala, že jsme každý jiný, že on má potřebu být se svou polovičkou nonstop, kdežto já potřebuju chvilku pro sebe a tak jsme se rozešli. Následovaly scény, kdy mi fotil prášky a že je spolyká, že beze mě nemůže být, vypisoval mým kamarádkám. Sliboval mi že se změní, vše jsme spolu probrali a tak jsem se rozhodla dát tomu druhou šanci. Zlepšilo se to, ale potom to bylo to stejné. Já už se bála cokoli nepříjemného s ním řešit, vyměnit si názory, protože jsem se bála, že zase chytne nějaký jeho stav. Trávila jsem s ním hodně času, kašlala jsem na školu a viděla jsem sama sebe jako bych se ztratila, on byl šťastný a já nešťastná. Sebrala jsem se a začala se věnovat škole, vše dohánět a ten čas potom už jsem tak moc neměla. Následovala scéna, kdy jsme se neviděli 3 dny, vyčítal mi, že nemám čas, chtěl ať s ním jdu bydlet, ale na to jsem mu řekla že je to na mě brzo a sama si to nedokážu představit jaké by to bylo. Začal psát mým kamarádkám, řešit mě, volat mým příbuzným že neví co má dělat. Já jsem to s ním chtěla v klidu vyřešit a že do toho nebudeme zatahovat okolí, on souhlasil a stejně všechny kontaktoval. Říká mi, že jsem mu změnila život, že už beze mě nemůže být, že má jenom mě. Já jsem teď utnula kontakt, protože jsem už vyčerpaná a nevím co mám dělat, když nejsme v kontaktu, tak mi je lépe, nejsem taková napjatá. Mám ho ráda, ale opravdu nevím co dál dělat, bojím se, že si třeba nějak ublíží. Chtěla bych znát váš pohled na tuto situaci, nevím jestli něco nedělám špatně já, protože vždycky si to dávám sobě za vinu.
Děkuji za jakoukoli radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1314
31.3.21 09:28

Klasický citový vyděrač a žárlivec, rozejít se a naprosto ignorovat, on si nic neudělá, jenom se snaží zviditelnit a časem ho to přejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
31.3.21 09:33

To je psychouš a bude to jenom horší. Když je ti líp bez něho jak píšeš tak není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10500
31.3.21 09:53

Je to citový vyděrač a manipulátor. Dostal tě přesně tam, kde tě chtěl mít. Ze strachu o něj bys s ním radši zůstala, protože on je jinak zlatý a miluje tě :cert: miluje ale jen sám sebe. Jenže tihle debi. lové si většinou nic neudělají. Po tom, co to pár dní vydržíš, přijde fáze vyhrožování tobě a tvým,, budoucím partnerům ". Vydrž to, zůstaň raději sama. Popros o pomoc rodinu, klidně jim to všechno řekni, i když pochybuji, že si toho nikdo nevšiml. Já se přesně v tomhle věku dala s takovým dohromady, trpěla jsem s ním pět let, ke konci se přidalo i fyzické násilí. Postupně jsem se stranila všem kamarádům, pak i rodině. S každým z nich se dostal do nějakého konfliktu, dnes vidím, že záměrně, chtěl mě jen pro sebe. Nemáš to zapotřebí. Nekaž si život, kočko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 09:58

Naprosto mi to připomíná mého bývalého… Jako bych ten příběh napsala do posledního slova sama :lol: Věř mi že si nic neudělá… Upřímně nevím jestli takový může být i tento tvůj přítel, ale ten můj bývalý přítel taky psal mým kamarádkám a potom jsem se časem dozvěděla že psal dokonce velkému množství jiných holek a psal jim takové věci, jaké určitě zadaný kluk/chlap ostatním nepíše ;) Pokud na něj nemáš čas ty, najde si to jinde, stejně jako ten “můj” a nějaké sebepoškozování ho brzy přejde :lol: Neříkám, že jsou všichni stejní, ale ten příběh mi přijde vážně jako můj…

• Citovat
  • Nahlásit
572
31.3.21 10:00

Rozhodne od nej utect, vezmi nohy na ramena a uz se nevracej. Umis si predstavit v tomhle stravit zbytek zivota?

Podle me si nic neudela, jen vyhrozuje, a kdyby si neco udelal, tak Ty za to nemuzes, na to mysli.

Co bych jeste udelala ja teda, tak bych varovala rodinu a pratele, ze mohou byt pod palbou zprav toho magora, a at na ne neodpovidaji. Ono ho to casem prejde, a potom z toho uz bude jen usmevna historka ke sklenicce vina.

Udelala jsi dobre, hlavne se nevracej. Dulezite je myslet predevsim na sebe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
31.3.21 10:15

Nic špatně neděláš. Jdi od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
31.3.21 10:40

Nikdo není zodpovědný za chování a činy někoho jiného, ať si klidně vyhrožuje sebevraždou, ubožák. Ty utíkej :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 10:44

No tyhle demonstrativní sebevrahy fakt žeru. Jeden to na mě zkoušel, tak jsem mu na ten most zabalila i svačinu. A víš co? Žije doteď, jaké překvapení. Evidentně jste každý na jiné vlně. Najdi si někoho normálního, takovýhle člověk ti dost dobře může zničit celej život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
31.3.21 10:54
@nocenka.jalapovita píše:
No tyhle demonstrativní sebevrahy fakt žeru. Jeden to na mě zkoušel, tak jsem mu na ten most zabalila i svačinu. A víš co? Žije doteď, jaké překvapení. Evidentně jste každý na jiné vlně. Najdi si někoho normálního, takovýhle člověk ti dost dobře může zničit celej život.
:lol: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10711
31.3.21 16:28
@Anonymní píše:
Ahojte, potřebovala bych radu. Je mi 22, studuji vysokou školu a mám přítele, který je ode mě o 2 roky starší. Známe se necelý rok. Ze začátku byl ten vztah fajn, trávili jsme spolu každý den, jelikož bydlíme oba u rodičů, tak byl u nás třeba celý týden a když jsem mu řekla, že bych se ráda viděla s kamarádkami a nebudeme spolu další den a budeme spát každý doma, tak si to vzal hrozně k srdci a urazil se. Když jsem chodila na brigádu a on mi psal a já neodepisovala, protože jsem neměla čas, tak se se mnou pohádal kvůli tomu, že mě viděl aktivní a ignorovala jsem ho, hádka kvůli úplné blbosti a vysvětlovala jsem mu, že v práci nemám čas vypisovat. Tak to šlo dál, já měla své koníčky a zájmy a on vždy seděl doma na mobilu a čekal na zprávu ode mě, že se můžeme vidět. Několikrát jsem mu říkala ať jde něco podniknout s kamarády, najde si něco co ho baví, na to mi řekl, že se mu nechce, nudí se a neví co si má najít za zábavu. Já už to nesnesla, protože jsem uznala, že jsme každý jiný, že on má potřebu být se svou polovičkou nonstop, kdežto já potřebuju chvilku pro sebe a tak jsme se rozešli. Následovaly scény, kdy mi fotil prášky a že je spolyká, že beze mě nemůže být, vypisoval mým kamarádkám. Sliboval mi že se změní, vše jsme spolu probrali a tak jsem se rozhodla dát tomu druhou šanci. Zlepšilo se to, ale potom to bylo to stejné. Já už se bála cokoli nepříjemného s ním řešit, vyměnit si názory, protože jsem se bála, že zase chytne nějaký jeho stav. Trávila jsem s ním hodně času, kašlala jsem na školu a viděla jsem sama sebe jako bych se ztratila, on byl šťastný a já nešťastná. Sebrala jsem se a začala se věnovat škole, vše dohánět a ten čas potom už jsem tak moc neměla. Následovala scéna, kdy jsme se neviděli 3 dny, vyčítal mi, že nemám čas, chtěl ať s ním jdu bydlet, ale na to jsem mu řekla že je to na mě brzo a sama si to nedokážu představit jaké by to bylo. Začal psát mým kamarádkám, řešit mě, volat mým příbuzným že neví co má dělat. Já jsem to s ním chtěla v klidu vyřešit a že do toho nebudeme zatahovat okolí, on souhlasil a stejně všechny kontaktoval. Říká mi, že jsem mu změnila život, že už beze mě nemůže být, že má jenom mě. Já jsem teď utnula kontakt, protože jsem už vyčerpaná a nevím co mám dělat, když nejsme v kontaktu, tak mi je lépe, nejsem taková napjatá. Mám ho ráda, ale opravdu nevím co dál dělat, bojím se, že si třeba nějak ublíží. Chtěla bych znát váš pohled na tuto situaci, nevím jestli něco nedělám špatně já, protože vždycky si to dávám sobě za vinu.
Děkuji za jakoukoli radu.

Ne, ty nic špatně neděláš. Rozchod je to nejlepší, co můžeš udělat. On se nezmění a bude tě dusit víc a víc. Posílá ti fotky prášků, že je sní? Nesní, neboj, kdyby chtěl, tak je do sebe hodí a nebude ti o tom psát. Měla jsi mu na to napsat že ok, bereš na vědomí a voláš záchranku. Tohle je citový vydírání jak vyšitý, ví jak na tebe. Šanci dostal, promarnil jí, nedá se nic dělat, takhle přece žít nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
31.3.21 16:33

Rozejít se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
31.3.21 16:36

Není závislý ani do tebe zamilovaný, chce tě jen ovládat a mít nad tebou absolutní kontrolu. Dej ho do oběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
31.3.21 16:38

Jo a jinak je to dobrej psychouš dělat tohle po neceým roce známosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
31.3.21 16:41

Jo-teď jsem dočetla celé. A jinak-ti, co se chtějí opravdu zabít o tom míň mluví a víc dělají-když to napíšu hnusně. Takže takovýmu demonstrativnímu focení prášků bych se jen vysmála. Po tom, co by mě takhle vydíral, bych mu klidně napsala hnusnou sms, ať si to teda užije. Zkus to, uvidíš, že to neudělá, na to se má moc rád a moc o tom mluví. Je to psychouš a i když s ním utneš veškerý kontakt, bude tě otravovat a pronásledovat. Možná bych to viděla i na nějaký soudní příkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat