Reklama

Je nám 1 rok, co změnit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 19:53
Je nám 1 rok, co změnit?

Dobrý večer, před týdnem měla malá 1 rok a já teď řeším, jak by se měl změnit její jídelníček. Jestli nedávám velké pauzy, velké množství jidla, co mám zavést nového a rak. Můžete mi prosím poradit? Teď jime takto, btw v 1 roce máme 11 kilo a 80 cm. Holčička

Vstává v 7:00 250 ml UM

10:00 200 g presnidavky, 160 g když má čerstvé ovoce. Někdy přidám piškoty

13:00 zelenina, maso, příloha ( zatim brambory, těstoviny, rýže, kuskus), ryba, vejce. cca 230 g

16:00 buď 200 g jogurt Hollandia, někdy s banánem, někdy s piskotem
Nebo 250 ml Um
Uz jsme zkusili jednou chleba s lucinou

19:00 mléčná kaše z cca 230 ml vody. Stridame krupicove, rýžové, obilné atd.

O pul 8 usíná.

Přes den pije vodu se 100% ovocnou šťávou. Někdy dostane susenku. Ale mezi jidly moc neji.

Děkuji za jakýkoliv navrh, připomínku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8017 příspěvků 24.08.18 19:59

A přijde Ti nespokojená nebo že neprospívá? Nebo že hladoví či co? Pokud je spokojená neřešila bych..

Syn 21m ráno mezi 6:30-7:00 buď rohlík nebo koláček co si vybere v krámě
Pak tak v 9-10 ovoce, přesnídávka, piškot, mléčný řez nebo tak.
Pak oběd co zrovna je :)
Po spaní ovoce (14-15) a pak si dá klidně rohlík s manželem, mezitím kapsičku, jogurt, víno, sůšu
A večeře okolo 19:30 - polívka, stejný jako oběd, jogurt, v teplech chtěl třeba jen suchý rohlík a kousek šunky. Měří okolo 90cm a má něco mezi 12-13kg :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 24.08.18 20:02

mě by roční jen s mlíkem ke snídani asi nevydržel, ale jinak na tom jídelníčku nevidím nic špatnýho. Řekla bych takový „ukázkový“ ;) nemastný, neslaný. ALe pokud to tobě i prckovi vyhovuje, tak proč ne?
Já už dávala pestřejší stravu. Náš syn už v roce jedl obědy s námi, večeře jak kdy.
Na masozeleninu se mi brzy vykvajznul, když viděl, že my jíme něco jiného.

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:03

@Kristyna.Vechto­va to ne, jen mi připadá, jestli ti není moc jednotvarne, nebo jestli nemá moc ovoce, dlouhé pauzy. Taky mě napadlo, jestli by už neměla snídat něco jiného než UM

smudlinky
Závislačka 2520 příspěvků 361 inzerátů 24.08.18 20:03

nikdy jsem u dětí neřešila kolik toho snědly a vypily, pokud nebrečí, rostou jak mají a jsou spokojené je to zbytečné. V roce jsme začali už pomalu kořenit, jinak si žádný extra jídelníček napamatuji !-)

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:05

@Mar__tanka1983 no toho se obávám právě, že to má nemastne, neslane. Naše jídlo bych ji nedala. My nejime nic moc zdravě, takže vařím zvlášť

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:06

@smudlinky myslela jsem třeba začít davat šunku, sýry, kravské mléko nebo tak

morinka7
Kelišová 6792 příspěvků 24.08.18 20:10

@Reniska07
Mám dcerku 15 měsíců ;) Od roka ji s námi obědy ( já skoro nesolím). Sýr a šunku nedávám ( šunku 2× ochutnala anižbych chtěla). Kravské mléko dostala až tenhle týden a jen trochu na ochutnání .

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:11

@morinka7 a jinak papá jako my?

morinka7
Kelišová 6792 příspěvků 24.08.18 20:16

@Reniska07
Množství teda absolutně nevím (nevážím). Byla kojená, tak nevím ani kolik vypila.
Příklad v roce : snídaně ( jogurt, rohlík s lučinou, buchta,…). Svačina: ovoce, křupky Oběd: Brambory, dušená mrkev, maso (tak jeden malej brambor, 2 lžíce mrkve a kousek masa). Svačina: přesnídávka, ovoce nebo křupky . Večeře: kaše nebo pečivo . Před spaním jsem pak ještě kojila. A pila vodu případně čaj ( tak 700 ml).

lucynka25
Kelišová 7371 příspěvků 2 inzeráty 24.08.18 20:17

@Reniska07 ahoj, moji dceri je dneska rok :P
Uz asi 2mesice ma takovyhle rezim.
(Je tedy kojena)
Snídaně: mlecna obilna kaše
Svacina: ovoce nebo ovocna presnidavka
Obed: masozelenina
Svacina: jogurt a ted i pribinacek mela
Vecere: zeleninova polevka, vetsinou zahustena vlockami, krupici, aby se zasytila vic

Kojim na pozadani v noci tak 3× a prez den take casto, denne vypije cca 500ml vody jeste k tomu.
A taky dostava prez den ruzne krupky, piskot, rohlik, chleba s lucinou, libovou šunkou, vetsinou odpoledne

Ja bych akorat prohodila tu kasi na rano, na noc je to zbytecne moc tezke.

Zalozila jsem skupinku vaříme pro kojence aa batola, najdeš tam spoustu receptů a budu ráda i za Tvoje nápady ;) :mavam:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19547 příspěvků 24.08.18 20:22
@Reniska07 píše:
@Mar__tanka1983 no toho se obávám právě, že to má nemastne, neslane. Naše jídlo bych ji nedala. My nejime nic moc zdravě, takže vařím zvlášť

tak třeba je to dobrý důvod začíst jíst líp, ne? ;)
Samozřejmě, že když sme si dávali pálivý guláš, tak synek nedostal, ale jinak bych třeba být tebou dávala malé polívky - vývarové i zeleninové, luštěninové,… je to dobrý základ, protože čím víc druhů jídel jí budeš dávat, tím líp ti podle mě časem bude jíst. Znám pár dětí, co bylo dlouho na takové té příkrmovo-mléčné stravě a pak ty děcka nechtěly nic jíst, protože na to nebyly zvyklý…
Nebála bych se ani alergenů nebo mléka (nejsem zastáncem bezdůvodně bezlepkové, bezalergenové stravy), bešamelové omáčky (svíčková, kuře na paprice) klidně i tmavé, nepálivé(třeba taková roštěná, to je mňamka, tmavá omáčka s kvalitním masem). Když si vzpomenu, jak se syn olizoval třeba nad králíkem se špenátem :lol:
Samozřejmě dávat postupně.

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:27

@Mar__tanka1983 a ty polevky davat místo oběda?

Reniska07
Kecalka 194 příspěvků 24.08.18 20:27

@lucynka25 to mě taky napadlo, ale nevím, co davat na večeři pak

katyna1984
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 24.08.18 20:27

Tak ja bych vynechala piskoty, prehodila kasi na rano a vecer davala treba polevky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >