Reklama

je nám 5 měsíců a my stále ještě na noc zavinujeme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 25.06.09 15:46
je nám 5 měsíců a my stále ještě na noc zavinujeme

Ahoj maminky,malému Honzíkovi bude v sobotu 5 měsíců a my ho na noc stále zavinujeme do dvou tetra plen,jenomže už bychom s tím chtěli přestat,už se nám pomalu ani do těch plínek ani nevejde a stejně se ráno vzbudí rozbalený,myslíte si že už je dítě na 5 měsících schopno spát bez zavinování?jak ho to odnaučit?bude se nám opět budit,když ho na noc nezabalíme?Prosím napište kdo s tím máte zkušenost,popřípadě napište svůj názor či nějakou radu :) Děkuji moc :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 25.06.09 15:57

Olusho , zkušenost nemám, ale asi bych potom, co usne zkusila opatrně uvolnit pleny a takhle to dělala pár nocí a když nebude problém, tak už bych to zkusila bez zavinování.

Pokud to nepůjde, tak další level je plátěné prostěradlo :lol:

I Karp píše, že ví o miminku, které zavinovali až do devíti měsíců. Však mu to neublíží, ne?

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 25.06.09 15:59

Ahoj,my jsme nezavinovali skoro nikdy obcas pres den.Na noc vubec.Jinak nase Bara spi v takovych tech pytlich.A spi krasne.Jinak zkus klidne ty pytle.Nase Bara je docela aktivni a to i v noci a parkrat nam spustila falesnej poplach u monitoru ale kdyz je v tom pytli tak nevi jak se pretacet :lol: .Jde to hure.

Babeta
Kecalka 171 příspěvků 25.06.09 16:00

Ja jsem zavinovala jen asi do 3 mesicu ( do takove te starodavne s pentlema), protoze mala vyrostla a prislo mi to uz pro ni nepohodlne. Pak jsem ji zacala jen pevne balit do deky (podhrnout pod telicko a pod nozicky) a zvykla si bez problemu.

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 25.06.09 16:21

Ahoj, jestli vám to vyhovuje, tak bych to neřešila. Co na tom, že sousedovic Mařenku už nezavinujou, hlavně, že vy se všichni vyspíte :D Navíc, až se začne přetáčet, tak zavinutej už chtít spát nebude. :P

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.09 16:26

Ahoj,
tak my jsme zavinovali na noc do 8 měsíců a přes den do 9M, než se Karolínka naučila spát bez toho. Taky jsem pořád řešila jak ji naučit spát bez zavinovačky, tak jsem to vždycky jednou za čas vyzkoušela a dlouho to nešlo až pak najednou to přišlo nějak samo, že se naučila spát bez zavinovačky ve spacáčku. Taky mi přišlo že budem zavinovat snad do puberty :D a nakonec to šlo samo. Některý miminka to holt potřebujou dýl.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 25.06.09 16:52

Ahojky my zavinovali taky do těch tří měsíců,pak jsme přešli na spací pytle a lehkou deku,kterou jsem malýho přikryla a jakoby ji zastrkala pod něj,takže se cítil jako zavinutý,ale nebyl,neměli jsme problémy,ale na druhou stranu je pravda,že dnes když nechce usnout,tak mu peřinku zastrkám pevně pod něj a usne během chviličky,takže si myslím,že pokud nenajdete alternativu,tak se nic neděje,každopádně držím palečky a přeju pevné nervy. :lol:

maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 25.06.09 17:16

A proč si zbytečně přiděláváš starosti? Jestli mu to vyhovuje, pěkně spí a navíc si ráno pomůže sám - vyvrtí se, tak nemam problema. Mám třetí dítě prakticky stejně straré jak ty (dnes 5měsíců), vesele zavinujeme a je mi srdečně jedno, jetsli někdo zavinoval jen do tří a někdo vůbec. Matouškovi se to líbí, asi před měsícem jsem ho dala do pytle a budil se záškuby, vždycky ho to hodně vylekalo, takže šel zas do zavinky, resp. pleny, nač ho zbytečně trápit. Jetsli ti to nedá spát, zkus pytel, když bude spát dobře, když ne, vraťte se k zavinování…ať si sám určí, až přijde jeho čas :wink:

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 25.06.09 17:21

Nezadelavej si na problem - pokud mas dostecne velky kus latky, kterym ho zavines a diteti to vyhovuje, zavinuj! Neboj, nez se ozeni, zbavi se toho! :wink:

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 25.06.09 17:27

My zavinovali asi do 7 měsicu taky do tetra pleny, obcas jsem zkusila nezabalit a Klara nemohla usnout. Odmotala se a spala uz v pohode. Pokud i v noci rvala, zamotala jsem a v klidu spala dal. Pak se zacala tocit na bricho a skoncila jsem, protoze se mi vymotala hned. Nejak se to naucila bez toho, ted spis musi mit ruky volne, aby se mohla rozvalit.
Pres den spala v kocarku nebo satku, takze zavinovani bylo jen v noci. Ale posledni dobou zjistuju, ze mi pres den neusne dokud ji poradne nestisknu ruce, aby nemohla machat, pak usne okamzite. Akorat mi spi v naruci :-( v postylce to nejak neumime (doufam ze zatim :-) )

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 25.06.09 17:33

Tak nám se již ve 2měsících vystrkovala ze zavinovačky,takže jsme přešli na spací pytel,a přes něj je ještě přikrytá peřinkou (to byla i předtím). Nejdřív jsem ji v tom pytli dávala přes den do kočárku,aby si zvykla na ten prostor a pocit. spinká v něm bez problémů a ráno ji většinou najdu na stejným místě :wink:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 25.06.09 19:36

Olusho - my jsme začali zavinovat znovu (předtím asi 2m do normální zavinky) a to podle Karpa v 7m :) naučil se stoupat a stoupal si ze spaní (když usínal) a pak plakal,. protože nemohl úplně usnout… stačil měsíc a zvyknul si a přestali jsme, ze dne na den, .. prostě to přišlo samo od sebe…
zavinovali jsme do tenké larisky z ikea (světle modrá), ta je dost veliká :D

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 25.06.09 21:23
Anonymni píše:
Ahoj,
tak my jsme zavinovali na noc do 8 měsíců a přes den do 9M, než se Karolínka naučila spát bez toho. Taky jsem pořád řešila jak ji naučit spát bez zavinovačky, tak jsem to vždycky jednou za čas vyzkoušela a dlouho to nešlo až pak najednou to přišlo nějak samo, že se naučila spát bez zavinovačky ve spacáčku. Taky mi přišlo že budem zavinovat snad do puberty :D a nakonec to šlo samo. Některý miminka to holt potřebujou dýl.

to jsem nepsala, já, ale proč se opakovat… Přesně tak to bylo u nás.. Honzík má čas a pokud se vyspíte, tak zavinuj…

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 25.06.09 21:50

Děkuji všem,máte asi pravdu když v tom není problém tak budem dál zavinovat,ted jsem si objednala Moby Moss zavinovačku,je velká,tak snad to bude v pohodě,a snad nastane čas kdy to opravdu nebudem potřebovat,jinak mě jednou Honzíkovo manželka ukamenuje :lol: :lol: :lol:

maryska
Kecalka 146 příspěvků 27.06.09 14:33

My jsme také zavinovali do osmi měsíců,používala jsem dětské bavlněné prostěradlo.Ono to dítě pak samo naznačí jestli už mu to vadí nebo ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >