Je náročný nebo já jsem líná?

Anonymní
18.4.21 20:25

Je narocny nebo ja jsem lina

Mam pritele rok, jsme asi 2 mesice k sobe sestehovany. Ja jsem sportovni typ a umim si udelat pohodu. On take neni lenoch co by byl na gauci, ale spis takovej ten prochazkovy typ a ma svoje zasady pres ktere nejede vlak. Delame oba smeny 12 hodi, denni, nocni. Mame to cik cak. Jde o to, ze kdyz vstanu po nocni nechci stat zase u plotny a vyvarovat, nebo nemam problem s tim abych si udelala jen tak neco rychleho. On je zvykli na tu klasiku. Mit 1 tydne neco napeceno, mit polevku, nejlepe kdyz se vzbudi po nocni a hlavne mit 1 denne poradny teply jidlo. Priznam se, ze radsi pujdu behat po kopcich nez se doma delat s knedlikama, ale nerikam ze neuvarim kdyz neni doma nic. Mam rada rizoto z vepro. konzervy, a to byl problem, dle neho to neni poradny jidlo ale jidlo z konzervy. Hodne se kvuli tomu dohadujeme, protoze se me kazdy den pta co budu varit. A cim vic do me husti tim vetsi mam nechut to delat. Prijde mi trochu jako sobec, nejde tady ani vubec o to jidlo ale ze musi byt vse podle neho a ja citim jak mi v tom neni dobre. Ale je pravda ze se nekdy zamyslim, jestli bych opravdu nemela byt ta vic pecujici ale zase se menit nechci protoze to bych nebyla ja.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
154
18.4.21 20:27

Tak se ve vaření střídejte. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
18.4.21 20:27

Proč on si neuvari? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
18.4.21 20:29

Uvař na víc dní. Jestli se mu to nelibi ať uvaří on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
18.4.21 20:30

Tak to by u mě nepochodil.. asi je tak zvyklý z domu a myslí si, že to tak musí být všude. Ať vaří i on. ;) Po pravdě úplně by mě přešla chuť mu vyvařovat když si jen stěžuje a vymýšlí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9917

A on taky vaří tobě, když jsi po noční?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67613

Tak z konzervy jidlo bych ja treba nejedla. Po kopcich nebehas cely den, ne. Vareni nemusim, ale uvarim poradnou rychlovku. Ale jak pisou holky, muzete se stridat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
18.4.21 20:31

Tak popravdě.. Mám doma vojáka.. Jednou jsem dělala též rizoto, ale můj chlap se z toho prostě nenaji… Je fakt že mě to třeba stačí.. Doma taky jednou za čas něco upecu vždy se ho zeptám.. Ráda mu vařím myslím si že je to základ.. Ale ve vaření se můžete střídat jednou ty jednou on chce to nejaky kompromis a domluvu jak to bude.. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
18.4.21 20:32

To tak bude pořád, ani jeden neustoupíte ze své „komfortní zóny“, pro tebe je to škoda času, pro něj běžný standard. A proč třeba neuvaří on? Tak se střídejte, kdo je zrovna doma, po noční, ať je to fér a vyjde to na tebe jednou za tři dny, to zas není tak hrozné. A ono mezi námi, hodit do hrnce brambory nebo rýži, podusit maso se zeleninou, máš 20 minut práce a nejíš nějaké polévky z pytlíku, to zas není potřeba se kvůli tomu neustále handrkovat a zkoumat, jak ti to zabije celý den. :nevim: Ale trvala bych na tom, ať se i on podílí, chce jíst, tak nejsi jeho služka. :think:

Příspěvek upraven 18.04.21 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4964
18.4.21 20:32
@Anonymní píše:
Mam pritele rok, jsme asi 2 mesice k sobe sestehovany. Ja jsem sportovni typ a umim si udelat pohodu. On take neni lenoch co by byl na gauci, ale spis takovej ten prochazkovy typ a ma svoje zasady pres ktere nejede vlak. Delame oba smeny 12 hodi, denni, nocni. Mame to cik cak. Jde o to, ze kdyz vstanu po nocni nechci stat zase u plotny a vyvarovat, nebo nemam problem s tim abych si udelala jen tak neco rychleho. On je zvykli na tu klasiku. Mit 1 tydne neco napeceno, mit polevku, nejlepe kdyz se vzbudi po nocni a hlavne mit 1 denne poradny teply jidlo. Priznam se, ze radsi pujdu behat po kopcich nez se doma delat s knedlikama, ale nerikam ze neuvarim kdyz neni doma nic. Mam rada rizoto z vepro. konzervy, a to byl problem, dle neho to neni poradny jidlo ale jidlo z konzervy. Hodne se kvuli tomu dohadujeme, protoze se me kazdy den pta co budu varit. A cim vic do me husti tim vetsi mam nechut to delat. Prijde mi trochu jako sobec, nejde tady ani vubec o to jidlo ale ze musi byt vse podle neho a ja citim jak mi v tom neni dobre. Ale je pravda ze se nekdy zamyslim, jestli bych opravdu nemela byt ta vic pecujici ale zase se menit nechci protoze to bych nebyla ja.

To super, to je potřeba podporovat. To je chlap jak má být, uvaří, napeče.. :palec:
Co ti na tom vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34281
18.4.21 20:34

Tak je pravda, že v některých rodinách je pořádné jídlo synonymem rodinné pohody, pokud v tom vyrostl, těžko si bude zvykat na něco rychlého. Do budoucna toto není dobré pravidelně ani pro děti. Zrovna polévka je rychlé jídlo, pokud máš v lednici vývar a připravené ostatní suroviny, třeba namočené luštěniny.
Ve vaření byste se měli střídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9757
18.4.21 20:38

Stridejte se. Jednou uvar ty, podruhé on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364

Tk jestli se kvůli tomu dohadujete už teď, tak to bude jedině horší. Pokud spolu chcete žít, tak buď ty začneš vařit, nebo on se naučí jíst nevařené, popřípadě nějaké polotovary, co mu připravíš, nebo si bude vařit sám.
Když neustoupí an jeden, je lepší jít od sebe.
On bude celý život chtít tu hospodyňku a ty s tím budeš celý život bojovat.

Příspěvek upraven 18.04.21 v 20:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9051
@Anonymní píše:
Mam pritele rok, jsme asi 2 mesice k sobe sestehovany. Ja jsem sportovni typ a umim si udelat pohodu. On take neni lenoch co by byl na gauci, ale spis takovej ten prochazkovy typ a ma svoje zasady pres ktere nejede vlak. Delame oba smeny 12 hodi, denni, nocni. Mame to cik cak. Jde o to, ze kdyz vstanu po nocni nechci stat zase u plotny a vyvarovat, nebo nemam problem s tim abych si udelala jen tak neco rychleho. On je zvykli na tu klasiku. Mit 1 tydne neco napeceno, mit polevku, nejlepe kdyz se vzbudi po nocni a hlavne mit 1 denne poradny teply jidlo. Priznam se, ze radsi pujdu behat po kopcich nez se doma delat s knedlikama, ale nerikam ze neuvarim kdyz neni doma nic. Mam rada rizoto z vepro. konzervy, a to byl problem, dle neho to neni poradny jidlo ale jidlo z konzervy. Hodne se kvuli tomu dohadujeme, protoze se me kazdy den pta co budu varit. A cim vic do me husti tim vetsi mam nechut to delat. Prijde mi trochu jako sobec, nejde tady ani vubec o to jidlo ale ze musi byt vse podle neho a ja citim jak mi v tom neni dobre. Ale je pravda ze se nekdy zamyslim, jestli bych opravdu nemela byt ta vic pecujici ale zase se menit nechci protoze to bych nebyla ja.

Kup mu kuchařku a začni si hledat vlastní bydlení.

Hlavně teď žádný mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9040
18.4.21 20:39
@Anonymní píše:

Nenech se do ničeho tlačit…a vařte na střídačku. Tyden on tyden ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat