Je nás víc, kdo se nehroutí a nešílí při omezeních?

119
5.4.20 09:19

Je nás víc , kdo se nehroutí a nešílí při omezeních?

Když otevřu jakoukoli stránku netu nebo pustím televizi…všude šílené stesky jak je to hrozné jak se lidé hroutí, jak nemohou vydržet bez fitka, kadeřnice, hospod…?
Jsem jediná komu se život skoro nezměnil a připadá jí, že na tom je i spousta dobrých věcí? Jako, že lidé zpomalí, zjistí, že nemusí být v hospodě/kavárně/bowlingu…3× týdně a přesto žijí…jejich hodnoty se posunou od sobockých zájmů k ohleduplnosti…víc se budou věnovat dětem, zažijí spolu něco nového, mohou se třeba naučit vymalovat si byt…vrátí se svět více s soběčtačnosti= nezávislosti na Číně…a našlo by s emnoho dalších.

Pracovala jsem převážně z domova, na děti a domácnost vždy byla hodně sama, zvyklá vše zvládnout…nikdy jsme nepotřebovala chodit 1× měsíčne ke kadeřnici, 2× týdně na nehty…takže mi to nijaknechybí a známí mě i po půl roce bez toho poznají (pro rýpaly opravdu nejsem ani tlustá ani ošklivá, jen ne celá umělá, převarvená a s kilama makeupu:-)). S dětma jsme se vždy učila, protože dnešní školství je spíše instituce hlídací než učící, takže opravdu nezjistím jak těžké to páni učitelé mají a nechápu proč jsou zas eteď přetížení, když dělají jen přípravu (která prý jímpřed tím zabrala těch 20 hodin týdně) a někteří opravují (což dělali vždy)…chodíme na krátké procházy, kolo brzo ráno, kdy většina chrní…zacvičíme si doma a užijeme srandu…kdybychom měli malou zahrádku nechybí nám prakticky nic, kromě výletů na hrady a zámky a ty jdou virtuálně, stejně jako skypové a Whats App hovorys kamarády…Netvrdím, že se takto jako v omezení pohybu má žít stále…jen prostě pro mě je to jen malá změna vyrovnaná šancí zkusit něco jinak, poznat nové…

****NE nechci polemizovat o tom co je dobře a jak kdo žijezajímá mě, jestli je nás víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4205
5.4.20 09:23

Hele já se prvních 10 dní hroutila. Teď vůbec. Nic nečtu ani nesleduji a mám zlatý klid! Na roušku jsem si zvykla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14875
5.4.20 09:25

Mi teda vadi rousky, jinak si uzivame, ze mame tatinka vic doma a chodime spolu na prochazky. Ostatni mi zatim nechybi. Ke kadernici chodim jednou za ctvrt roku, jinam vlastne ne, deti mam na hlidani taky porad i normalne, to uceni navic je opruz a nebavi me to, ale musi se to. Svoje kamarady vidim online, syn kamarady nema, dcera zatim taky ne, vystaci si celkem spolu.

Jako dohromady je to u nas udržitelné.

Příspěvek upraven 05.04.20 v 09:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13220

No tak mně chybí ta škola, s dětmi jsem se učila vždycky minimálně a ten poslední to taky naštěstí zvládá sám v pohodě, já na to nemám nervy a nebaví mě to, učit ho fakt nechci. Jinak jsem zatím v pohodě, na procházky chodíme taky, jediné co mi fakt vadí, je rouška, protože se dusím a mlží se mi brýle…takže prostě chodím tam, kde nikdo není a můžu si jí sundat. Do obchodu vysílám převážně manžela ;) jinak mi to zkomplikovalo příjezd syna z ciziny, ten sem prostě teď nepřijede a nejde mu poslat momentálně ani balík…kadeřník mi bude chybět za chvíli, na nehty nechodím…takže zatím celkem v pohodě…ale nevím, jak dlouho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137

Jo je. Taky jsem v klidu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12753
5.4.20 09:27

Jinými slovy si chceš nechat poplácat na zádech, jak jsi skvělá. :nevim: A ještě si velmi nápadně kopneš do učitelů, protože jsou vlastně všichni stejní. :nevim: Tak hlavně, že sis ulevila a dala to všem, kteří to nemají jako ty, pěkně sežrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14566
5.4.20 09:27

Ano, pro tebe je to malá změna, takže to nepocítíš. Pro ostatní je to změna velká. Ty jsi zvyklá sedět doma a žít si ve vlastním světě. Ostatní ne. Pro nás je normální žít komunitně, setkávat se s přáteli, děti s kamarády i mimo školku, nás ty zákazy trápí, ale respektujeme je. Mí rodiče se cítí osamělí, nechodíme za nimi, nevidí vnoučata. A hovory přes telefon nás opravdu neuspokojí. Pokud jsi v pohodě, buď ráda, ale nesuď ostatní, protože to mají jinak. My nejsme krtkové zalezlí doma a nevyhovuje nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
5.4.20 09:29

No ja taky nejsem smudla ale nepocitila jsem potrebu jit nutne ke kadernici. Uzivame si, ze jsme vsichni spolecne doma, to je super. Ale jako tehotna na me jde uz hnizdeni a stve me, ze nejsou otevrene nektere obchody. :mrgreen: ale nic z čeho bych se hroutila, spise se modlim at jsme vsichni ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15635
5.4.20 09:30

Proč ty děti vůbec posíláš do školy, když je to taková ztráta času? Můžeš je učit sama, domácí vzdělávání je v naší zemi legální. A nehroutím se. Můj život současná situace změnila, ale umím se přizpůsobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
691
5.4.20 09:30

My se sice nehroutime, ale tam, kde aktualne zijeme, nejsou mozne ani kratke prochazky. Nebyt tohohle, jako matka v domacnosti s muzem beztak 2× tydne na home office, velkou zmenu nepocitim. Jen aktivni dvouletak nechape, kdy skonci „ta nemoc“ a bude se moci jit dale nez na balkon.

Byt kadernice/cisnice a dalsi, co nemohou pracovat, mit i muze z podobneho oboru, tak mam ted velke obavy o budoucnost. Mit kombinaci skolkove/skolni dite a k tomu oba rodice prace z domu, taky nebudu plna energie.

Myslim, ze tech, jejichz hlavni problem je nemoznost dostatecne udrzby, je opravdu minimum a sama nikoho takoveho neznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
5.4.20 09:31

Ja se nehroutim, ke kadernici, do hospody nebo fitka nechodim ani normalne :D jedine co mi stve je, ze clovek nemůže pořádně ven s detma a že nemůžu za rodinou, ale vydrzet se to da.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5226
5.4.20 09:32

@pisisvori Ten nadpis je tak trapně zavádějící.
Ne nehroutím se a nešílím, přestože mi tahle situace nevyhovuje. Je mi líto dětí, že nemohou za kamarády, že možná neoslavíme významné narozeniny, že nebude majáles, na který se syn těšil, že se nevidíme s přáteli. Že nemůžeme na koncerty a do kina nebo si zaplavat a spousta jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16421
5.4.20 09:32

Mě to tedy vadí čím dál víc. Nevidím nic úžasného na tom sedět doma na zadku, obzvlášť pokud je venku hezky. Sice chodíme každý den ven, ale už bych ráda na nějaký výlet, dobrý oběd, na masáž, na pedi,… K tomu to učení. Nic super na tom tedy nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
5.4.20 09:33

Kromě roušky mi vůbec nic nevadí. Ale stále pracuji, manžel taky, dítě mám kam dát, máme obří byt a obří terasu s vyžitím pro dítě, za pět minut jsme v nádherné přírodě, takže každodenní pobyt několik hodin na dlouhých procházkách. Já jsem si především začala vážit všeho co mám. A tolik jsme toho nikdy nenachodili. ALE! Spousta lidí tyto možnosti nemá, takže naprosto chápu, že prožívají krušné chvíle bez peněz, neví co a jak bude. Bydlí třeba v centru města a nedostanou se do přírody, protože nemají auto a nechtějí jezdit Mhd. Takže né všichni si můžou říct, že se jich to nedotklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
5.4.20 09:33

Taky se nijak extra nehroutim, ale samozřejmě mi chybí většina činností co teď nemůžeme, hlavně chození venku bez rousky když začíná být jaro a člověk nemůže pořádně nasat tu vůni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama