Je nebezpečné urychlovat porod?

Anonymní
8.11.20 12:18

Je nebezpecne "urychlovat" porod?

Ahoj, omlouvam se za asi hloupy dotaz, ale uz 2 tydny mam bolesti (dnes jsem zacala 38 tt) na kontrole jsem s tim byla, vsechno v poradku, ale uz je to trosku k nevydrzeni. Miminko ma cca 3500 gramu a pry je „hotove“. Ze bych zkusila bylinky, vanu a takove ty babske rady, ktere by mi mohly pomoct porod trosku urychlit. Co myslite? Neni nejak nebezpecne to „vyvolavat“ dopredu? Nejsem nedockava, jen mam uz proste silne bolesti a neni mi dobre.
Dekuji moc za reakce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5312
8.11.20 12:23

Pokud by tělo nebylo připravené tak se ti porod stejně nespustí. Já si zacala dávat horké vany, procházky, cajiky okolo 38tt, a porodila jsem 38+1tt, porod za 6 hodin… Bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
8.11.20 12:23

Já bych s tím vyvoláváním byla opatrná. Věřím, že už je to nepříjemné, já už sem to ke konci chtěla mít za sebou. Když sem byla na poslední kontrole před porodem tak mi doktor řekl, že to na porod ještě nevypadá a když viděl můj zdrcený výraz, tak mi poradil sex nebo opravdu dlouhou procházku, tak jsme hned ten den šli pěšky ke tchýní (cca 3km ) a ještě ten večer jsme jeli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14492
8.11.20 12:24

Tak babskými radami to nebezpečné není nebo nemělo by, sex teplá vana, svařák, dlouhá procházka, vyjít si 10 pater v paneláku. Mě pomohl sex a bouřka. Ale jestli to není aspon trochu na spadnutí, tak to nic z toho stejně nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
8.11.20 12:24

Zkusit to můžeš, ale mě z toho nic nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
8.11.20 12:26

Záleží, co chceš zkoušet, pokud vanu, sex, červené víno atd, tak do toho. Bohužel pokud není mimčo připravené, tak s ním nehneš. Předpokládám, že nechceš zkoušet blbosti typu propíchnout plodové obaly jehlicí. To už by bylo nejen nebezpečné, ale hlavne opravdu hloupé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8236
8.11.20 12:38

Takže jsi teprve 37 plus něco? Vždyť můžeš být klidně těhotná ještě měsíc. Dej si nohy nahoru a odpocivej. Pokud mimino nechce, nevypudis ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29417
8.11.20 12:40

Podívej. Mě potřebovali porodníci dostat ven dcerku do 39 tt, ovšem ne z důvodu mého vlastního nepohodlí, ale ze zdravotních důvodů. Sekce nepřicházela v úvahu. Snažili se od 38 tt, veškeré babské rady jsem povinně prováděla denně, nakonec zabral až hamilton, ale echt hmat, v39 tt. Rodila jsem o 3 dny později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25234
8.11.20 13:01

V 37+něco máš ještě víc jak měsíc čas. Nešla bych do toho ani náhodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32300
8.11.20 13:01

Ono je hrozně důležité, jak vypadá nález tam dole. Já jsem dvě děti porodila sama od sebe 38 plus, ale nález na spadnutí byl už delší dobu. U dalších došlo ke skoku z hodiny na hodinu.
U jednoho těhotenství jsem byla kolem poledne na kontrole, prý vše ok, na porod to zatím nevypadá a před půlnocí se rozjel. U posledního porodu jsem byla zavřená, dítě vysoko i pod odtoku plodové vody. Byl to nervak, nesmím dostat syntetický oxitocin.

Nech to na přírodě, poslední týdny jsou těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9828
8.11.20 13:04
@berry4 píše:
Podívej. Mě potřebovali porodníci dostat ven dcerku do 39 tt, ovšem ne z důvodu mého vlastního nepohodlí, ale ze zdravotních důvodů. Sekce nepřicházela v úvahu. Snažili se od 38 tt, veškeré babské rady jsem povinně prováděla denně, nakonec zabral až hamilton, ale echt hmat, v39 tt. Rodila jsem o 3 dny později.

Měla jsem to podobně, akorát u mě potřebovali dceru dostat ven do 38tt. Pomohl Hamilton + něco na rozpuštění čípku + jsem v porodnici 3× vyšla všech pět pater nahoru a dolu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7684
8.11.20 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvam se za asi hloupy dotaz, ale uz 2 tydny mam bolesti (dnes jsem zacala 38 tt) na kontrole jsem s tim byla, vsechno v poradku, ale uz je to trosku k nevydrzeni. Miminko ma cca 3500 gramu a pry je „hotove“. Ze bych zkusila bylinky, vanu a takove ty babske rady, ktere by mi mohly pomoct porod trosku urychlit. Co myslite? Neni nejak nebezpecne to „vyvolavat“ dopredu? Nejsem nedockava, jen mam uz proste silne bolesti a neni mi dobre.
Dekuji moc za reakce :srdce:

Nech ho ještě tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
8.11.20 17:51

Já zkoušela vše, procházky dlouhe, na prochazce jsem udelala vzdy 60 drepu, umyla okna, sex, vana a červené víno a nic. Maly šel přesně na termín ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2990
8.11.20 22:47

Babský rady ti neublíží, ale pokud miminko nechce, tak ti nepomůžou. Mě to třeba vždy rozjelo jen posliky a dal nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
11.11.20 15:17

Pila jsem malinik při obou a oba porody 38+ nějaký den :) místo výtahu vždycky schody, obecně jsem byla spis aktivnější :D ale souhlasím ze na začátku 38 týdne je ještě čas a mimi půjde ven stejně až se mu bude chtít ;) jinak,,dopečený” už nejspíš je a k tomu vahovýmu odhadu bych se neupínala, neznam snad nikoho u koho by se trefili :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat