Je někdy lepší se nerozvádět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
afričanka
Nováček 5 příspěvků 02.04.19 11:47
Je někdy lepší se nerozvádět?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli se někdo z vás setkal s tím, že mu právník řekl, že ve vaší situaci by bylo lepší se nerozvádět. Já jsem se s tím setkala hned u tří, jsou v tom finance, děti, je to složité. Tak si říkám, jestli to tak někdy může fakt být, jestli radil dle zkušeností, nebo v tom je něco jiného. :nevim:

Reakce:
zoidberg
Extra třída :D 12740 příspěvků 02.04.19 11:57
@afričanka píše:
Zdravím, zajímalo by mě, jestli se někdo z vás setkal s tím, že mu právník řekl, že ve vaší situaci by bylo lepší se nerozvádět. Já jsem se s tím setkala hned u tří, jsou v tom finance, děti, je to složité. Tak si říkám, jestli to tak někdy může fakt být, jestli radil dle zkušeností, nebo v tom je něco jiného. :nevim:

Který právník by se vyhýbal sporu? Snad jen pokud nejste dostatečně solventní a moc by z Vás nedostal.

terien
Extra třída :D 10681 příspěvků 02.04.19 12:00

Určitě to tak někdy může být. Zrovna z pohledu majetku, je rozvod často dost nešťastné řešení, ale někdy to prostě jinak nejde. Kdesi jsem četla, že ta vysoká míra rozvodovosti je velký ekonomický problém, protože ty lidi to mnohdy uvrhne do existenčních problémů, dělí se domy, hypotéky,… Takže jo, z určitého úhlu pohledu to opravdu nemusí být to nejlepší řešení.

afričanka
Nováček 5 příspěvků 02.04.19 12:01

To mi právě tak připadalo. Neřekne to na rovinu, ale vybruslí z toho tímto způsobem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51836 příspěvků 02.04.19 12:01

No, tak asi si dovedu předtavit extrémní situace, kdy se nerozvedu. Ale spíše jen dočasně. Může takto bude vyčkávat žena s čerstvým novorozencem, kojencem, než třeba naspoří dost na odchod nebonež bude dítě umístitelné do nějkoho hlídacího zařízení. Pak tam, kde je třeba nashromáždit nějaké důkazi kvuli reálně hrozícímu odklonu majetku. Nebo se připravit jinak. Pak možná bych se do toho nehnala u fakticky nefungujícího manželství v rozluce, kde se třeba očekává, že partner zemře, je vážně němocný… :think:

Ale z běžných situací mi to vždy přijdou jen výmluvy.

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 02.04.19 12:07
@zoidberg píše:
Který právník by se vyhýbal sporu? Snad jen pokud nejste dostatečně solventní a moc by z Vás nedostal.

Přesně, podle mě tohle doporučí jen právník, který by měl zastupovat tu stranu, co z toho pravděpodobně vyjde s odřeným zadkem (například ženu žijící dlouhodobě v baráku manžela nabytém před manželstvím).

Uslava
Kecalka 355 příspěvků 02.04.19 13:18
@afričanka píše:
Zdravím, zajímalo by mě, jestli se někdo z vás setkal s tím, že mu právník řekl, že ve vaší situaci by bylo lepší se nerozvádět. Já jsem se s tím setkala hned u tří, jsou v tom finance, děti, je to složité. Tak si říkám, jestli to tak někdy může fakt být, jestli radil dle zkušeností, nebo v tom je něco jiného. :nevim:

Když vidí, že stejně nic nedostaneš a ještě přijdeš o děti, tak ti přece nebude radit, ať se rozvádíš. I když...... Pro většinu z nich jsou peníze všechno a spravedlnost je nezajímá. Takže když už pominou i peníze, které by s tebe mohli vyrazit, tak to musíš být totálně v průs.eru.

afričanka
Nováček 5 příspěvků 02.04.19 13:52

Oni to nejspíš takto vyhodnotili, mají zkušenosti, tak ví, pro koho to má smysl se rozvést a kdo si spíš uškodí. Já jsem to druhé. Díky za názory.

terien
Extra třída :D 10681 příspěvků 02.04.19 14:06
@Uslava píše:
Když vidí, že stejně nic nedostaneš a ještě přijdeš o děti, tak ti přece nebude radit, ať se rozvádíš. I když...... Pro většinu z nich jsou peníze všechno a spravedlnost je nezajímá. Takže když už pominou i peníze, které by s tebe mohli vyrazit, tak to musíš být totálně v průs.eru.

Tak dobrému právníkovi jde i o prestiž. Přece nebude brát případ, který je od začátku jasně marnej. To mu na dobrém jméně nepřidá.

Váš příspěvek
Reklama