Chlap je nervní a výbušný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 01:44
Je nervní a výbušný

Ahoj. Z chlapa se mi vlivem jiného (stresujícího) zaměstnání, které ho ale baví… stal normálně mago. Neustále jen nadává a řve na cokoli co mu nejde, nadává už i vulgárně, začne s tím házet. Už vyjíždí i po mě, teda jen slovně, ale nevidí si do huby v nervech. Pak se zas chová normálně, ale je jak vosí hnízdo.
Přes týden je většinou v práci, když ne tak maká s kamarádem, vydělává dokud může jak říká (na mimčo)
Ale když chci něco aby udělal doma, tak to „neumí“ ale zároveň nikomu nezaplatí, prostě to odkládá že musí někoho sehnat kdo to umí už tak 2 měsíce. Když se ho teď zeptám kdy to dodělá je to jako kdyz to hnízdo píchnu, vybouchne. Dokonce začne řvát že ho nemám buzerovat, že jsem jako moje maminka (moc ji nemusí) a že na tohle není stavěný, ať buzeruju jiný a ne jeho a že až to bude tak to bude. Prostě se s ním nedá normálně nic naplánovat. Tak už i já jsem nervní a fakt mu vpalim, že s kamarádem pořád dělatt to jo, ale dělat útulne bydlení pro svou rodinu to ne.
Normálně s ním mám problém něco normálně řešit. Ta komunikace je hrozná. Je jak náladová ženská. Jednou rozebereme v klidu plány jako lidi, podruhé řve ať ho s tím už nevotravuju. Dnes si v autě rozlil pití a řval jak mago
a já dostala vynadano, že jen přijel už ho ser* a to jsem si jen dovolila mu zavolat ať jede domů, že slíbil, že se jedeme koupat… a pak večer prileze jako největší zamilovaný. Pak jsou dny, kdy jsme úplně v pohodě. Člověk by se v tom fakt vyznal :nevim:

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 25.07.19 06:18

Asi ma moc stresu. Hodne prace a misto odpocinku doma, tak mu jen porad pripominate co se musi udelat doma. Tim padem on jen nonstop maka a pak ma nervy. Normalne si s nim promluvte, jestli je opravdu nutny, aby tolik pracoval. Ze neni nutny vydelavat tolik penez. Ze vyzijete i s min, kdyz bude doma.

Pokud ale mate porad nejake pozadavky, co se musi udelat, co se musi koupit apod. A on na to neni schopen vydelat. Tak se spis zamyslete u sebe co je opravdu nutny apod. Udelejte vzajemny kompromis.

Micilin
Stálice 87 příspěvků 25.07.19 06:48

All work and no play makes Jack a dull boy :)

llida
Kecalka 495 příspěvků 25.07.19 07:07

Bud to bude mit chut resit nebo rychle od nej pryc… samo se to nevyresi, musi chtit… mam podobnou povahu tatu a s vekem se to jenom horsi :(

Prigionia
Kecalka 376 příspěvků 2 inzeráty 25.07.19 07:11

*

Edit: špatné vlákno, omlouvám se

zoidberg
Extra třída :D 13529 příspěvků 25.07.19 07:19

Brzy ho jebne a budeš mít klid :mrgreen:
Když na mě začínají lézt podobné stavy, zpravidla se pošlu do lázní.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 25.07.19 08:30

No rozhodně si s ním nepořizuj dítě, dokud si nepřizná že neumí zvládat zátěž a pod tlakem je zněj agresivní kretén.

Protože až bude nevyspalý od kojence a ty na něm budeš úplně závislá, tak s takhle idiotskými mechanismy zvládnání stresu tě klidně může začít mlátit.

Efektivní řešení by bylo jít do psychoterapie, vyřešit si vztahy s matkou a porozumět vlastním emocím a najít konstruktivní mechanismy, jak si nepřidělávat stres nesmyslným nastavením ve své hlavě, a jak kompenzovat ten kterého se nemůžu zbavit.

Na to téměř jistě nepřistoupí, protože by to ohrožovalo jeho křehoučké ego.

Tak ho alespoň namotivuj ať si přečte toto
https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

Ale dokud se tohle nenaučí řešit, tak dítě fakt ne.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 25.07.19 08:35

Jinak pokud tobě se nedaří komunikovat o tom co chceš a potřebuješ ty aniž by to jemu připomínalo výčitky či peskování od matky, tak to je taky něco co se hodí učit se proměnit.

Ideální forma k tomu je tzv. nenásilná komunikace https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf - tady je ke stažení základní kniha, stojí za poslech i radiový dokument o tom jak to vypadá na kurzu https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Výhodou je, že když ty se naučíč vyjadřovat jiným způsobem, on bude nucet reagovat jinak. Ale to pořád nevyřeší jeho hlavní problém, že si neumá poradit s přílišnou frustrací a zážěží a si si to musí přiznat a musí to začít řešít.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 25.07.19 08:43
@Anonymní píše:
Ahoj. Z chlapa se mi vlivem jiného (stresujícího) zaměstnání, které ho ale baví… stal normálně mago. Neustále jen nadává a řve na cokoli co mu nejde, nadává už i vulgárně, začne s tím házet. Už vyjíždí i po mě, teda jen slovně, ale nevidí si do huby v nervech. Pak se zas chová normálně, ale je jak vosí hnízdo.
Přes týden je většinou v práci, když ne tak maká s kamarádem, vydělává dokud může jak říká (na mimčo)
Ale když chci něco aby udělal doma, tak to „neumí“ ale zároveň nikomu nezaplatí, prostě to odkládá že musí někoho sehnat kdo to umí už tak 2 měsíce. Když se ho teď zeptám kdy to dodělá je to jako kdyz to hnízdo píchnu, vybouchne. Dokonce začne řvát že ho nemám buzerovat, že jsem jako moje maminka (moc ji nemusí) a že na tohle není stavěný, ať buzeruju jiný a ne jeho a že až to bude tak to bude. Prostě se s ním nedá normálně nic naplánovat. Tak už i já jsem nervní a fakt mu vpalim, že s kamarádem pořád dělatt to jo, ale dělat útulne bydlení pro svou rodinu to ne.
Normálně s ním mám problém něco normálně řešit. Ta komunikace je hrozná. Je jak náladová ženská. Jednou rozebereme v klidu plány jako lidi, podruhé řve ať ho s tím už nevotravuju. Dnes si v autě rozlil pití a řval jak mago
a já dostala vynadano, že jen přijel už ho ser* a to jsem si jen dovolila mu zavolat ať jede domů, že slíbil, že se jedeme koupat… a pak večer prileze jako největší zamilovaný. Pak jsou dny, kdy jsme úplně v pohodě. Člověk by se v tom fakt vyznal :nevim:

Chce sex, tak přileze. Vy mluvíte doma takhle sprostě běžně?

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 25.07.19 08:46
@Uslava píše:
Chce sex, tak přileze. Vy mluvíte doma takhle sprostě běžně?

1. co je na tom sprostého?
2. jak konkrétně si myslíš, že zakladatelce pomůže, kdy tu chce radu a ty ji začneš peskovat za přímoačařejší vyjádření, které se tobě nezdá dostatečně vznešené?

Uslava
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 25.07.19 10:38
@Ou píše:
1. co je na tom sprostého?
2. jak konkrétně si myslíš, že zakladatelce pomůže, kdy tu chce radu a ty ji začneš peskovat za přímoačařejší vyjádření, které se tobě nezdá dostatečně vznešené?
že někoho ser. u by mi z rodiny nikdo nikdy neřekl a ani se to nestalo. To je slovo sice hodně používané, ale sprosté a mezi těmi nejbližšími pro mě za hranou. A řvát na ostatní jako magor, když nejde o život, to je taky za hranou. Dá se to říci i jinak. Jestli ty takhle mluvíš normálně, já tedy ne. Nepeskuju ji, věta byla zakončena otazníkem, jestli jsi si nevšiml. A co se ti stalo, že na něco reaguješ a jen nepoučuješ? zase ti někdo vlezl do profilu a nebo vylezla tvá druhá schizofrenní tvář? Tím tě nechci urazit, mě to tak napadlo.
divine woman
Extra třída :D 12727 příspěvků 25.07.19 10:47

@Uslava Již delší dobu si myslím, že z profilu uživatele @Ou píše více lidí. Tak encyklopedické znalosti neměl snad ani Šalamoun. A občas to někomu ujede a je hrubý.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 25.07.19 13:15
@divine woman píše:
@Uslava Již delší dobu si myslím, že z profilu uživatele @Ou píše více lidí. Tak encyklopedické znalosti neměl snad ani Šalamoun. A občas to někomu ujede a je hrubý.

Nebo opilý. Protože je to úplně jiné vyjadřování. Buď lopata a nebo opilec. No, nedozvíme se to. Nevadí. :mavam:

růžička12
Kecalka 131 příspěvků 25.07.19 18:04

Mohl by to být syndrom vyhoření…z práce

Váš příspěvek
Reklama