Je nešťastná nebo to já moc řeším

339
22.3.21 15:25

Je nešťastná nebo to já moc řeším

Mám kamarádku která žije v zahraničí. Vola mi cca 3× týdne, hovor je vždycky tak na hodinu minimálně. Chápu, ze se chce vypovídat, ve městě kde žije je krátce a zná tam minimum lidi. Každopádně pokaždé když spolu mluvíme, tak si nějak rejpne do Čechů, co zas Češi vymysleli a to muže byt jen v Česku apod. Nijak sem to neřešila, nejsem vylozene vlastnec :lol: ale v poslední době je to extrém. Hodinu mi třeba vykladala, jak sme za opicema, ze si porizujeme brzo děti a nebudujeme kariéru, mateřská na 3 roky je moc, nebourime se atd. Když se bavíme o dovolené, rikam no ja loni myslím ani nikde nebyla v zahraničí. A ona začne přednášku jak my Češi jenom sedime doma na prdeli a nikam necestujeme. Když už mi trosku ruply nervy tak jo rikam, a proč to resis, když st si kazdej dela co chce, :) tak hnedka, ze jen říká pravdu kterou vidí.
Kazdej mi říká ať ji pošlu do… ale mne je ji proste hrozne líto, přece spokojený člověk nema potrebu kolem sebe takto kopat.
Díky za vypovídání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23794
22.3.21 15:31

No a co teda chceš slyšet tady? Je ti jí líto, tak jí ty tři hodiny života týdně obětuj. Já bych na to ten čas neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
22.3.21 15:35
@heluska1992 píše:
Mám kamarádku která žije v zahraničí. Vola mi cca 3× týdne, hovor je vždycky tak na hodinu minimálně. Chápu, ze se chce vypovídat, ve městě kde žije je krátce a zná tam minimum lidi. Každopádně pokaždé když spolu mluvíme, tak si nějak rejpne do Čechů, co zas Češi vymysleli a to muže byt jen v Česku apod. Nijak sem to neřešila, nejsem vylozene vlastnec :lol: ale v poslední době je to extrém. Hodinu mi třeba vykladala, jak sme za opicema, ze si porizujeme brzo děti a nebudujeme kariéru, mateřská na 3 roky je moc, nebourime se atd. Když se bavíme o dovolené, rikam no ja loni myslím ani nikde nebyla v zahraničí. A ona začne přednášku jak my Češi jenom sedime doma na prdeli a nikam necestujeme. Když už mi trosku ruply nervy tak jo rikam, a proč to resis, když st si kazdej dela co chce, :) tak hnedka, ze jen říká pravdu kterou vidí.
Kazdej mi říká ať ji pošlu do… ale mne je ji proste hrozne líto, přece spokojený člověk nema potrebu kolem sebe takto kopat.
Díky za vypovídání

Tohle se stane spoustě „emigrantů“. Prostě zůstanou mentálně přikovaní k Česku a nějaké vnitřní rozpory, jestli udělali dobře, že odešli, si řeší tímhle.

Dělo se to lidem, co utekli za socíku, děje se to furt. I když ti za socíku většinou věděli, že udělali dobře, ale stejně se jim stýskalo. Taky mám takové kamarádky a po chvíli to začne být otravné, což si ale ona neuvědomuje. Já bych chtěla slyšet víc o jejím životě tam, než o její nezdravé fixaci na domovinu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
22.3.21 15:35

Přestaň jí to zvedat. Popřípadě to utni stylem „promiň, já teď musím jít, ty stejně zase za 2 dny zavoláš, tak mi to povíš příště“ :mrgreen: Jako já nevím, ale 3 hodiny týdně…? Hned bych věděla, jak příjemněji je využít ;) Vždyť tě má jen na vylévání septiku, nic víc. Utni to, jen tě stahuje dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31330
22.3.21 15:37
@heluska1992 píše:
Díky za vypovídání

Záleží jen na Tobě, co jí dovolíš a kolik jí dáš času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14151
22.3.21 15:38

@heluska1992 Spokojeny a vyrovnany clovek takovou potrebu nema.
Ty nejsi povinna si nechat kazit naladu a treba i den poslouchanim jejich „narku“. Ja bych to nedala a utla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
22.3.21 15:39

@heluska1992
Mně takhle nejvíc volávala kámoška, co vykysla kvůli manželově práci v Rakousku. Snad nikdo nebyl tak deprimovaný jako ona. Absolutně ji místní nevzali mezi sebe, dávali jí najevo, že je pro ně póvl. Nebo póvl je asi silné slovo, ale prostě s ní nechtěli nic mít, její dítě nezvali na oslavy atd. Víceméně čekali, že se jako auslendr zapojí do komunity jiných přistěhovalců, ale logicky ji mezi sebe nevzali ani Turci atd. Takže buď jezdila šílenou dálku za českou kamarádkou, nebo seděla doma a volala do Česka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 15:41

Tyhle soudy nemám moc rád. Je to takový český národní sport, pořád si na něco stěžovat. Já mám zase jednoho, který pořád nadává na Ukrajince, Rumuny a celkově východ, že to je odpad. Na to nejsem zvědavý, jsou to lidi jako my. Normálně otoč téma a dojde ji, že na to nejsi zvědavá. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
22.3.21 15:49

@Bábrdl děkuji moc!!! tohle si myslím tak nějak taky, nebo že by naopak se ráda usadila a to děcko měla… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
22.3.21 15:51

@Taka hele je pravda, že ji mám na sluchátkách, uklízím u toho nebo vařím :lol: ale říkám, mně je ji spíš líto. Přítel se mi kvuli tomu smějě, že to poslouchám dobrovolně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
22.3.21 15:55

@Stancija14 hele snažím se, ale někdy mám pocit, že to téma zase načne :D říkám si, že třeba jí to pomáhá si takto zanadávat a ponižovat :lol: já si to třeba tak neberu, sem zvyklá, že lidi si občas potřebují udělat dobře tím, že nadávají a urážejí ostatní :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7337
22.3.21 16:04

Hele, je to caste. je ji urcite smutno a potrebuje se ujistovat,. ze udelala dobre.

Pockej za par let se to totalne otoci, dojde ji, ze vsude jsou negativa i pozitiva a bude se ji styskat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3797
22.3.21 16:05

Myslím, že to může být i tím, že tak sebe samu vnitřně ujišťuje, jak je dobře, že přesídlila, že je tam a ne tady, když to vykládá ještě někomu jinému, jak je to v Čechách nejhorší, tak si pak třeba tak nepřipouští pochybnosti, jestli by se tu náhodou neměla lépe, než se má teď tam.
Měla jsem známou žijící několik let ve Francii, vždycky akorát jezdila na nějakou chvíli na léto a na Vánoce zpět a taky to pokaždé byly litanie o tom, co všechno je tam báječnější a lepší, od počasí, přes politiku až po sousedské vztahy. No, po asi pěti letech byla zpět v ČR dokonce i s manželem (Francouzem). A od té doby je tady. :nevim: Neříkám, že ty věci, které zmiňovala, tam lepší třeba opravdu nebyly - ale myslím, že to říkala právě proto, aby sebe samu ujistila, že je dobrý krok tam zůstat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 16:05

@heluska1992 Jasný, chápu. :lol: Ale sama píšeš, že už trošku ruply nervy, tak ať se nezblázníš. :D Ale pokud ji máš ráda, tak bych ji někam neposílal. Prostě žije v jiné zemi, tak má tendenci Čechy porovnávat a ventilovat své dojmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
22.3.21 16:11

Tak ji řekni, že se s ní ráda pobavis jaký měla den, ale že tohle shazování Čechů ti vadí. Ona ať je šťastná, že teda utekla, ale že ty jsi šťastná tady a na ty její pravdy nejsi zvědavá. Ať je tolerantnější… a že se tím strefuje do lidí, které máš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat