Je nezbytné dobrat Pamycon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 14:47
Je nezbytné dobrat Pamycon?

Minulý týden nám doma začala jakási viroza, syn měl ve čtvrtek zvýšenou teplotu a kašel, den předtím jsme byli u dr na poslechu, ten byl čistý tak jsem čekala do pátku, dopoledne byl dobrej a samozřejmě odpoledne se zhoršil a vyskočily i teploty. Naše dr tam už nebyla, tak jsem volala švagrové která je doktorka a ta mi poslal erecept na Pamycon, prý se tím nic nezkazí, tak jsem kapala pátek sobota neděle a včera asi ještě 2×, jinak syn se už v sobotu ráno probudil a byl dobrej, sopel normální, ne zelený, kašlal mín a mín. Asi to možná bylo zbytečné vůbec ten Pamycon dávat ale nakonec jsem si ho kapala i já abych se zbavila rychle rýmy. Jen se zeptám zda je opravdu nezbytně nutné ho dobrat když už nám nic není a pravděpodobně by nám ho ani naše doktorka nenasadila a co se může případně stát? Vím že to jsou ATB, ale jen lokální tak nevím. Děkuji

Reakce:
Vercsi148
Kecalka 361 příspěvků 11.06.19 14:53

Nestane se nic, ale nechápu, proč někdo cpe do dítěte léky a jakmile trochu nemoc ustoupí, už přemýšlí, jestli jsou vlastně potřeba..
Pamycon doktorka napsala jen tehdy, když měla dcera fakt hnusnou zelenou rýmu, určitě ho nenaordinuje jen tak po telefonu..taky dobrá doktorka ta tvoje švagrová…

Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 14:57

@Vercsi148 no já jsem jí to sama navrhla, protože vím, že nám kdysi pomohl zarazit nemoc, tak prostě asi zkrat no :?

beruska9
Extra třída :D 11172 příspěvků 11.06.19 14:58

No muze se stat to, ze se vam to vrati :nevim: Ja bych dobrala, kdy uz jste zacali…ze to byla blbost je uz ted irelevantni, priste ATB s rozumem, pry se tim nic nezkazi, takove doktory mam nejradeji :roll:

Vercsi148
Kecalka 361 příspěvků 11.06.19 15:01

@Teruška85 Chápu, však taky nejsi doktorka. No, já už bych je každopádně dobrala, ať se alespoň nevrátí ten zelenej sopel…

Janli
Echt Kelišová 8783 příspěvků 11.06.19 15:02

Rozhodně dobrat! Jsou to antibiotika a i když jsi je dávala úplně zbytečně, při přerušení léčby by se mohly vytvořit rezistentní bakterie.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 15:03

@Vercsi148 on právě zelenej sopel vůbec neměl, zpětně si myslím, že ty kapky vlastně vůbec nebyly potřeba, jde mi jen o to, zda se něco stane, když prostě přestanu dávat. Myslela jsem že u lokálních ATB to tolik nevadí

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 11.06.19 15:16

Mě dr neříkal dobrat říkal at je dávám týden ale určitě dr k tomu taky něco řekla ale ten týden bych asi dávala at se to nevrátí :think:

Nell2
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 11.06.19 19:18

@Teruška85 jestli neměl zelenou rýmu tak fakt nechápu :zed: no každopádně já bych dávala 7 dnů, déle ne.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 20:38

@Nell2 já jsem se ale ptala na opak, jestli nevadí že ukončím dřív léčbu :roll:
jinak holky díky za komenty, příště budu chytřejší. Ještě jsem trochu pátrala a předčasné ukončení atb léčby vadí pouze v případě prokázané bakteriální infekce(protože se bakterie pak mohou stát rezistentními),pokud se nakonec prokáže infekce virová(což bylo zřejmě u nás).je naopak zastavení léčby žádoucí, protože je od začátku zbytečná a proti ničemu neúčinkuje

fyziowomen
Povídálka 12 příspěvků 11.06.19 21:09

Achjo a pak se lidstvo diví, že jsou bakterie čím dál více rezistentní :zed: nechápu, jak může zodpovědný lékař předepsat ATB léčbu, aniž by pacienta alespoň viděl na vlastní oči a zhodnotil klinický obraz, to jak ten pacient vypadá. Zeptej se té lékařky, která ti ATB předepsala, jak postupovat. Ona ta rezistence se tvoří taky třeba tím, že i když ta původní infekce byla virová, v tu dobu se v těle vyskytují i jiné, které zrovna onemocnění nevyvolávají. V tělo neustále probíhá boj proti mikroorganismům. Když budeme ATB bakteriím neustále „ukazovat“, tak je ta rezistence jenom otázkou času. Jasně, jeden případ to nespasí, ale to si poslední dobou říká každý. A lékaři vesele předepisují ATB na všechno. Rozhodně nechci, aby to vyznělo, že na tebe nějak útočím. Ty za to nemůžeš, hlavní zodpovědnost má lékařka.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 22:05

@fyziowomen já vím zazmatkovala jsem, chtěla jsem to zkrátka pojistit a tak nějak se uklidňovala tím, že to jsou lokální ATB a že to tolik nevadí. Obecně opravdu nejsem zastáncem antibiotik.No jak píšu, příště už to neudělám. Budu doufat že pro jednou se nic nestane a nijak mu neublížím

fyziowomen
Povídálka 12 příspěvků 11.06.19 23:00

@Teruška85
Myslím si, že se mu nic nestane, když to vysadíte. Ať je klučík brzy zdraví.

fyziowomen
Povídálka 12 příspěvků 11.06.19 23:01

@Teruška85
Myslím že se mu nic nestane, když to vysadíte. Ať se klučík brzy uzdraví.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 11.06.19 23:06

@fyziowomen děkuji :hug:

Váš příspěvek
Reklama