Je normální bolest žaludku v těhotenství?

Anonymní
30.9.20 20:27

Je normální bolest žaludku v těhotenství?

Prosím o Vaše zkušenosti. Jsem těhotná v 10tt. Zvracím 1× až 2× denně, ráno nalačno a po snídani. Celé dny je mi na zvracení. Jsem dost vyřízená, ale co mne znepokojuje je bolest žaludku a to hlavně po jídle. Bolí to i když si maličko zatlačím přes břicho. Mám pozitivního helicobactera už dlouhodobě, ale tohle neznám. Měly jste to taky některá? Mám s tím jít k doktorovi nebo je to normální? Sním tak maximálně čtvrt až půl obvyklé porce k obědu a bolí to dost. Ne cely den, ale tak různě nepravidelně. Děkuji za případné komentáře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9079
30.9.20 21:20

Normální, já třeba vůbec nezvracela a v druhém těhotenství jsem nemohla sníst skoro nic ve větším množství. Musela jsem jíst mravenčí porce, jinak mě bolel žaludek, jako bych spolkla kámen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
30.9.20 21:21

V prvním trimestru jsem nezvracela, ale bolel me zaludek a trpela jsem nechutenstvím. Hodně mi pomahala coca cola, ale zase jsem pak šla na kardio, protože mi opravdu hodně busilo srdce. A to jsem vypila pul litru coly třeba za tyden, nic extra velkého. Zmin to určitě na prohlídce, ale asi to patří k těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 21:22
@Aduš8 píše:
Normální, já třeba vůbec nezvracela a v druhém těhotenství jsem nemohla sníst skoro nic ve větším množství. Musela jsem jíst mravenčí porce, jinak mě bolel žaludek, jako bych spolkla kámen.

Moc dekuji za reakci a uklidnění. A trvalo to celé těhotenství???

• Citovat
  • Nahlásit
522
30.9.20 21:32

Řekla bych to pro klid duše na prohlídce. Ale osobně si myslím, že je to naprosto normální. 2× denně zvracis, žaludek je tím hodně podrážděný. Navíc v těhotenství často nesednou jídla, která jíš jinak běžne. Za pár měsíců budeš mít žaludek ještě k tomu stlačený miminkem a to je taky hoodne fajn pocit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
30.9.20 21:38

Trvalo to první půlku, druhou mi pak malá na žaludek tlačila, takže jsem nemohla jíst taky. Ale to už nebylo tak hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
30.9.20 22:28

Při zvracení je to normální. Ale moc nechápu, jak to, že když máš pozitivního helikobaktera dlouhodobě, že ho ještě nemáš přeléčeného antibiotiky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60346
1.10.20 01:13

Já zvracela snad 30× denně od 6 tt do 22 tt, pak znovu od cca 30 tt.. Že nesnesu běžnou porci jídla už jsme si zvykla.. Na bolest taky.. Ale co je peklo, tak rozhodně pálení záhy.. Jako twl… Ale už jen 3 týdny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama