Je normální hodnotit dostat za 5 kvůli domácímu úkolu?

Anonymní
7.5.21 19:42

Je normální hodnotit dostat za 5 kvůli domácímu úkolu?

Dobrý den.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli je normální aby můj syn dostával pětku za neodevzdaný úkol, naopak když ho odevzdá, jedničku nedostane? :roll:
Jde s tím něco udělat? Napsat řediteli, popřípadě na školství?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64243
7.5.21 19:46

Ne odevzdal, za 5..co čekáš? Nesplnil úkol, je to normální. Stížnosti že sebe udělás hlupáka. Spíš kontroluj syna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
7.5.21 19:47

Má odevzdávat ukoly. Co cekas, ze se stane, když neplní co má zadané?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14944

Ano, je to normální. Povinností dítěte je udělat úkoly. Někteří učitelé dávají pětku za neodevzdání. Pokud se to mému dítěti někdy povedlo, nebyl problém pětku vymazat, když si úkol doplnilo. Místo stěžování u ředitele bys měla dupat po dítěti, aby si plnilo své povinnosti. A také na něj dohlédnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392

To je snad normální dostat pětku, za neodevzdaný úkol :nevim:. Jak by k tomu přišli ti, co zo odevzdali. My dostávali na zš pětku i když úkol byl a nebyl podepsaný od rodičů a nikdo s tím neměl problém :nevim:. Jako stěžovat si kvůli tomuto, zo už je fakt strašný, že to vůbec někoho napadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Chtěla bych se vás zeptat, jestli je normální aby můj syn dostával pětku za neodevzdaný úkol, naopak když ho odevzdá, jedničku nedostane? :roll:
Děkuji

Komiku :mrgreen: ´Dohlédni na synovu přípravu do školy, což je Tvoje povinnost tak jako tak a budeš mít po starostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331

Podle mne je to normální - nesplnil úkol = nedostatečná. Nechápu, co bys jako chtěla řediteli (nebo dokonce na ministerstvo 8o ) asi tak psát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 19:48

Za neodevzdaný úkol se oficiálně pětka dávat nemá. Nicméně je to nesmysl, protože podle této logiky by mohl žák odmítnout napsat test a neměl by tedy být klasifikován. :mrgreen: :lol:, což je nesmysl. Ale dobře ti radím, pokud budeš u syna takové flákačství podporovat, prokážeš mu medvědí službu, věř mi, vím o tom dost. Jedna pětka mu neuškodí, naopak ho naučí zodpovědnosti za své činy.
Já běžně řeším tyto situace tak, že pokud dítě úkol nedonese, píše na to samé test, který samozřejmě známkovat mohu. Děti si proto dají sakra pozor, aby svou práci plnily.
Pokud se nenaučí zodpovědnosti teď, budou nešťastné, až po nich někdo bude chtít v práci plnění pracovních úkolů.

• Citovat
  • Nahlásit
21026
7.5.21 19:49

Hele v pondělí nejsi do práce, uvidíš co ti šéf řekne. A pak tam zajdi tsk hodku, dvě po pracovní době jestli té bude chválit :mrgreen: :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8442

No tvl to jsou dotazy jak od retardu z Jedličkova ústavu. Pardon, ti za to nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10309

Však tu pětku má, protože to není poprvé. U nás se to děje také, děti můžou práci odevzdat ještě další den a pětka se jim smaže. Přesto je pár jedinců, co to neudělají ani tak, jeden dokonce nechodí do školy, tak asi bude o žáka v dalším řočníku méně. Má tak vypatlanou matku, co ho nedává do školy A je bílá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7534

Ano je to normální… Nemá být synek lenošný. Spíš bych se snažila domluvit s učitelem a „nasypala synovy popel na hlavu“ že jestli nemůže dodatečně dodělat. My ve škole mažeme 5. Ale nesmí být arogance a normální jednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
7.5.21 19:50

Normální je řešit to, aby můj syn úkoly odevzdával, případně proč je neodevzdal. Nenormalní mi přijde to, co řešíš ty, tohle by mě fakt nenapadlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2475
7.5.21 19:50
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Děkuji

Ano, je to normální, podívej se do klasifikacniho řadu vaší školy.. U nás je výslovně uvedeno, že práce, která není odevzdana v požadovaném termínu se hodnotí stupněm nedostatečným.. Naopak tam není nic o tom, jak a zda hodnotit odevzdane práce..
Osobně považuji úkoly jako zpětnou vazbu pro žáka, aby se s ucivem více seznámil a věděl, zda učivu skutečně rozumí, to je podle mě větší přínos, než za to dostávat jedničky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8674
7.5.21 19:51

Neodevzdany nebo rozprac. a nepochopeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat