Je normální mít strach z druhého dítěte?

Anonymní
7.11.20 20:17

Je normální mít strach z druhého dítěte?

Maminky jdu si k Vám pro radu.. máme doma téměř 2 letého syna a včera jsme se manželem bavili o druhém dítěti, vždycky jsem chtěla děti nějak tak +- 3 roky od sebe.. ale jak jsem o tom začala přemýšlet tak si to vůbec nedokážu představit, nedokážu si představit, že nebudu mít čas jen na syna, který je zatím dost mamánek, bojím se, že syn druhé dítě špatně přijme, bojím se snad všeho.. jsou to normální pocity? Nebo na druhé dítě prostě nejsem připravena?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3758
7.11.20 20:25

Syn má 2,5 roku a měla bych brzy rodit druhého syna :) a beru to hlavně tak, ze budou parťáci. Občas mě přepadne splinek, ale nechci se bát něčeho, co se třeba vůbec nestane. Takže to budu brát všechno jak to přijde… kdyby to byla taková hrůza, tak nejsou sourozenci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
7.11.20 20:26

My mame skoro 3lete dite a cekame druhe. Na druhe se moc tesim, nemam obavy. Vim ze to bude zase o neco tezsi ale proc bych to nezvladla. Zvladla jsem to s prvnim zvladnu to i s obema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 20:27

@Verurizeckova to si také říkám, že by jinak lidi neměli 2 a více dětí 😃 a syn to zatím bere dobře? Připravujete ho na to nějak? :)

• Citovat
  • Nahlásit
1237
7.11.20 20:28

Tak já mám mezi prvním a druhým dítkem rozdíl 5 let a přijde mi to fajn. Prvního jsem si užila, vrátila se do práce a pak jsme se rozhodli pro druhé. Prvorozený si moc sourozence přál. Dcerka má teď 2 a 1/4 a čekám třetí :D budou mít rozdíl 2roky 3/4 a je mi jasné, že to bude náročné. Nejstarší má 8 a rád pomáhá, dcera ho zbožňuje. Já za sebe říkám, že největší touhu po miminku jsem měla teď po tom třetím. Už mi asi došlo, že je to poslední šance. Je mi 34 a manžel o dost starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
7.11.20 20:36

Tchyne nám přinesla panenku, abychom mu ukázali miminko. Tak se o nej stará, ze mu dá napít od sebe a dává si pozor, aby ho bral opatrně a prikryva a tak. Teď vidí už v ložnici nachystanou postylku a prebalovak, tak si to chce zase “zkusit”, ale už sám říká, ze je to pro mimi. Z břicha podle mě žádný rozum nemá, asi si mysli ze jsem tlustá :lol: ale říkám mu, ze musí opatrně. Ale on už je takový malý pomocník, já věřím, ze ho to bude bavit, ze se muže “starat”…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9760
7.11.20 20:37

Já mám rozdíl mezi dětmi 20 měsíců. Měla jsem taky obavy, je to naprosto normální. Druhá byla ale zlaté miminko, skoro do roka jen jedla a spala. Takže jsem na staršího měla čas. A teď jsou super parťáci, on jí brání, ona mu krade autíčka. Náročné to je, nebudu lhát, ale když je spolu vidím, jsem ráda, že jsem do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
356
7.11.20 20:46

A proč je důležité mít to druhé hned teď? Tak počkej, až to samo přijde a budeš se na to cítit.
Já jsem měla dceru, v klidu ji naučila na skolku, pak šla do práce (tam budu přesně tři roky když budu nastupovat na mateřskou). Dcera měla teď v říjnu 6, druhé čekáme v květnu. Za mě ideální, nedokážu si představit mít to druhé dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3977
7.11.20 20:46

Ano, je to normální. Taky jsem to tak měla, ale jsem za dvě děti nejšťastnější. I když se občas postekaji, jsou to partaci a kamarádi. Malý už by se teď sám unudil a manžel taky říkal, že by to bez Elinky nebylo ono. Teď jsme komplet. 2 holky, 2 kluci a pes :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
7.11.20 20:49

Ještě krátce po porodu jsem chtěla druhé dítě, ale už nechci. Neumím si představit, že bych se nemohla na 100% věnovat synovi a musel se o pozornost, lásku a čas s někým druhým dělit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
7.11.20 20:51

Mě přijde normální, že má člověk strach ze změny. Ať už jde o první nebo druhé nebo třetí dítě. Vždycky je to změna toho, co bylo zaběhlé. Akorát teď se nebude týkat dvou lidí, ale tří…

Možná by stálo za úvahu chvilku počkat, třeba jen pár měsíců, než se v tom budete cítit víc svá. Vždyť vám nic neuteče, ne? :) Plány jsou plány, ale než k nim dojde, obvykle se aspoň jednou pozmění, protože časem se mění okolnosti… To je prostě normální. Nemusíte dodržet přesně to, na čem jste se dohodli v minulosti. Stačí, když to manžel pochopí a odložíte to na „až se nám bude opravdu chtít“. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
7.11.20 20:54

Měla jsem to taky tak a teď už mám děti tři a miluju je všechny stejně a na každého si dělám čas i zvlášť :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 20:58

My mame rozdil 5 let a posledni tri mesice v tehotenstvi jsem se akorat desila, jak to se dvema zvladnu. Nastesti druhe dite je naprosty, ale naprosty pohodar, uz ma rok a starsi dite sourozence miluje, nadseni jsme vsichni.

• Citovat
  • Nahlásit
889
7.11.20 21:17

Dcera se narodila par tydnu po tretich narozeninach syna, se kterym mame k sobe hodne blizko. Odstavovala jsem az na zacatku tehotenstvi, bala se zarleni.

Tehotenstvi syn celkem prozival, bricho mi mazal nekolikrat denne, mluvil a zpival k miminku, hladil. Kdyz jsem se vratila z porodnice, bezel nejdriv za segrou a to mu zustalo. Vzdy zkontroluje nejdriv ji.

Jsou ji teprve dva mesice, ale zatim ok. Ma ji rad, prijal ji, kresli na rodinne obrazky. Pta se, kdy budu mit dalsi :mrgreen: zarli spis na pozornost, musim si davat pozor, abych ho nekdy moc neodbyvala.

Pocity mas normalni a tim, ze nad tim premyslis, se ti to podari prirozene nastavit, uvidis, ze to bude ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 21:33

Ja bych to nezvládla.. nemám asi tolik síly. Čekám teď druhé a prvnímu bude 6 a půl v době porodu. Je už samostatný, je na mne méně fixovaný, hodně si teď užívá sportovaní s manžele… jsem za ten věkový rozdíl ráda. Nejsem na tom zdravotně úplně nejlíp..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat