Je normální, že dítě 6 let nic neumí?

Anonymní
26.1.20 14:21

Je normální že dítě 6 let nic neumí?

Dobrý den raději anonim nechci mít opletacky :D V mém okoli znám dítě které neumí v šesti letech skoro nic…nenakraji si jídlo, neumí se obléct, utrit si zadek…neslozi třeba ani lego nebo jinou stavebnici ani puzzle, špatně mluví, ncisti si zuby…no zkrátka nic :( Je to syn našich známých…jsou rozvedení a matka na něj úplně kašle…otec to jednou za 14 dní všechno nedozene…on už neví co dělat matka ho vždy odbyde že u ní vše dělá a má na všechno odpověď…da se tohle všechno nějak řešit? Malého je nam líto že z něj roste takovej trouba na kterého matka kašle… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2392
26.1.20 14:28

Nahlas to na sociálku když máš nějaké podezření.. tohle je úplně zbytečná diskuze, to je snad jasné že šestileté by mělo umět hodně věcí, moje umí číst, počítat, psát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 14:28

Treba s tým niečo robiť poprípadne kontaktovať socialku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 14:29

Kdo ví jak to je, není to tvoje dítě, nemůžeš objektivně zhodnotit, že opravdu nic neumí. Malé děti se dokážou plno věcí učit sami, přirozeně napodobují co vidí kolem sebe, jistě to dítě chodí do školky kde se musí samo najist, obléknout i si utrit zadek, takže moc nevěřím, že by nemělo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7497
26.1.20 14:31

A především by to ohlášení měl podat otec!!! A zažádat o svěření dítěte do své péče, pokud mu na něm záleží. Je smutné, že musí takto reagovat až okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 14:33

Chodí do školky? Přijde mi divné, že tam to neřeší. Byl by otec schopný se o něj postarat? Vy jako sousedka můžete poslat anonymní udání na sociálku, oni to musí prověřit. Otec může dojít na sociálku sám za sebe a informovat se jak tuto situaci řešit. Pokud ho pošlou k šípku, tak bych se obrátila jinam, třeba na organizaci pro rozvedené rodiče a podobně. Ale rozhodně to nebude jednoduché když tam není týrání a podobné věci. Možná by stálo za to nasbírat důkazy, třeba fotky jak vypadá, videa jak jí nebo si hraje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48722
26.1.20 14:34

A do školy chodí nebo má odklad? Někdy to děti zkouší a dělají že něco neumí, doma to klidně dělat může a u tatínka neumí nic. Tatínek vše dělá za něj? Pokud ano tak at nedělá, pokud dítě nemá diagnozu tak se jistě samo obleče a i nají ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 14:34

Ze nic neumi je opravdu divne… memu diteti je 15 mesicu a i kdybych na nej uplne kaslala tak ono za mnou chodi a napodobuje jako opicka to by muselo byt cely den v postylce bez hracek kontaktu aby nemohlo zkoumat jen ležet.. proste v prirozenosti deti je touha se učit napodobovat jakkoliv
Musi v tom byt neco vic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3265
26.1.20 14:43

Dítě známých… jak často a za jakých situaci ho vidas? Můj pětiletý syn si taky neumí utřít zadek. Občas se mu to prostě nepovede. Oblekat se umi, ale jelikoz ma dva mladsi sourozence, ktere oblekat musim ja, tak obcas chce taky tu péči a dela, ze neumi. Můj tříletý syn nemá zrovna ukázkový vývoj a ten, kdo ho nezná blíž, si o něm myslí, kdo ví co nemá za diagnózy… nejednou se na nás lidi dívali dost divně. Zažila jsem i přehnaně se starající paní, která mě litovala, že mám jedno dítě opožděné a druhé postižené…prý se za mě bude modlit, aby aspoň to v kočárku bylo zdravé…

Tím chci jen říct, že pokud kluka nějak pravidelně nehlidas, nebydlíš s ním nebo u nich nejsi pravidelně na návštěvě, nemůžeš z nějakých občasných setkání posuzovat jeho dovednosti. Pokud bys i tak měla podezření na nějaké zanedbání, nahlas to na socialku, oni to prošetří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
26.1.20 14:44

V 6 letech je ve školce. Minimálně druhým rokem. Takže většinu uvedeného určitě umí.

Z tvého popisu to vidím na klasické házení špíny mezi otcem a matkou. A ty máš informace jenom od otce jak to vidí on. To nebude nikdy objektivní.
Nebo si u nich 2× denně když se mají čistit zuby. 1× denně když si utírá zadek. Cca 5× denně když se jí? Pokud ne tak jsou to jenom dohady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12257
26.1.20 14:47

Třeba má dítě nějakou diagnózu, tak „nic“ neumí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 15:20
@Kaileee píše:
Nahlas to na sociálku když máš nějaké podezření.. tohle je úplně zbytečná diskuze, to je snad jasné že šestileté by mělo umět hodně věcí, moje umí číst, počítat, psát…

No je logické že socialka s tím nic neudělá…spis jsem myslela nějak přinutit matku aby se zacla snazit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
26.1.20 15:23

Můj 3lety kluk neumí barvy a to to do něho s manželem hucime od září, pediatr to ví. Doufám že na mě nikdo sociálku nepošle :D. Ve školce si ho chválí že je šikovný, tak si z toho nic nedělám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 15:25
@Kaileee píše:
Nahlas to na sociálku když máš nějaké podezření.. tohle je úplně zbytečná diskuze, to je snad jasné že šestileté by mělo umět hodně věcí, moje umí číst, počítat, psát…
No je logické že socialka s tím nic neudělá…spis jsem myslela nějak přinutit matku aby se zacla snazit
@Pavlusa 84 píše:
No je logické že socialka s tím nic neudělá…spis jsem myslela nějak přinutit matku aby se zacla snazit

Ať zakladatelka zkusí pohrozit no jinak socialka nic neudělá…znam holčičku co je od pěti let furt i v noci sama doma matka litá bůh ví kde a socialka u nich byla a nic neshledala :? Je to smutny :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 15:28
@Aletheia píše:
V 6 letech je ve školce. Minimálně druhým rokem. Takže většinu uvedeného určitě umí.Z tvého popisu to vidím na klasické házení špíny mezi otcem a matkou. A ty máš informace jenom od otce jak to vidí on. To nebude nikdy objektivní.
Nebo si u nich 2× denně když se mají čistit zuby. 1× denně když si utírá zadek. Cca 5× denně když se jí? Pokud ne tak jsou to jenom dohady :nevim:

Chodíme k nim na návštěvu docela často tak jsem u toho byla kolikrát svědkem

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama