Je normální, že skoro nespí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 21:29
Je normalni ze skoro nespi ?

Zdravim, je normalni ze 14 denni miminko nechce vubec spat? Pres den spi max 2-3 hodiny vecer ju je tezke uspat jestli usne v 11 ve 12 a pak se trikrat vzbudi a treba v 5 uz je zase vzhuru a nechce spat :( je to normalni? Vsude se pise jak miminka spinkaji, ale to nase nechce, ale pritom vypada ze by spala ma skleneny oci a zyve. Nekdy rve a nekdy je v klidu jen se ohlizi.

Reakce:
Nekubo1
Kecalka 168 příspěvků 20.07.19 21:35

2-3 hodiny přes den je luxus, můj si dal dvakrát denně dvacet minut a v noci taky od jedenácti do pěti s přestávkama na sváču. Taky jsem si říkala, že informace, že miminka potřebují hodně spát je největší mystifikace, co jsem kdy četla. Jo a druhá největší byla ta, že miminka nesmrdí, ale to by bylo na jinou dikuzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.
Jinak malému je teď 14 měsíců a pořád spánku moc nedá, ale třeba se to u vás zlomí (držím palce ;) ).

marketak5
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 20.07.19 21:36

Podle mě to normální není. Tak malé miminko obyčejně vydrží max hodinu vzhůru ani ne.. :slight_frown: Nepomáhá kočárek? Houpání? Mě dítě plakalo a bylo nespokojene a bylo to alergii na mléko..

Martha03
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 20.07.19 21:40

Ano, ne všechny děti jedou režim kojení a spaní. Moje malá přes den max 3×20 minut. Usinala okolo půlnoci a pak se co 2 hodiny budila na kojení. První stabilizace přišla po 2 měsíci, kdy mi začala spát celou noc, což pro mě byla obrovská úleva, že si člověk odpocal aspoň v noci. Stále však chodila spát kolem půlnoci. Cca od 6teho měsíce se to začalo stabilizovat kolem té půl 10 večer. Jinak přes den stále nespí, proto si myslím, že pak pěkně chrápe v noci. Spala přes den déle jedině na mě u prsa jinak ne. Taky jsem si říkala, jaká to bude pohoda a místo toho jsem byla zralá na Bohnice. Ukázkově spala jen v porodnici tři dny :lol:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10398 příspěvků 20.07.19 21:50

Moje dítě do půl roka jelo na dvacetiminutovky: vzbudit, nakojit (tak 25 minut, půl hodiny - byly problémy), pak si hrát, pod hrazdičku, tam vytuhla, spánek těch cca 20 minut, a po dvou hodinách od minulého probuzení zase vzhůru. Čili přes den v součtu osm dvacetiminutovek.

Od jedenácti do osmi spala, ale to jsem zase musela po třech hodinách budit na kojení (byly problémy).

V půl roce (do 15m) jsme najeli na režim tří spánků denně: hodina dopoledne, hodina po obědě, a kolem čtvrté hodina povinně v kočárku. Usínala v devět, a to drží víceméně doteď (bude jí 8 let). Jak já záviděla holkám, co mimino vykoupaly v půl sedmé a pak měly volný večer…

Když máš tak malé miminko, je nejhlavnější se mu přizpůsobit. Pokud nepláče nešťastně, pak se nic zlého neděje.

Jestli vypadá přetaženě, je třeba vymyslet, co na ně zabírá. Zkoušela jsi kočárek? Nebo uvozit v autosedačce? Bratranec s mladým několik let vždycky večer muset objet blok, malej vytuhl, a pak ho přendali do postele a spal. Ale jinak nemohl vůbec zabrat. Na každé dítě funguje něco jiného.

lachtanice86
Echt Kelišová 8985 příspěvků 20.07.19 21:52

Mně nespala ani ty dvě hodiny přes den. Dala si tak 40minut. Má to doteď. Je jí 8m

blumen
Hvězda diskuse 54882 příspěvků 20.07.19 22:04
@Anonymní píše:
Zdravim, je normalni ze 14 denni miminko nechce vubec spat? Pres den spi max 2-3 hodiny vecer ju je tezke uspat jestli usne v 11 ve 12 a pak se trikrat vzbudi a treba v 5 uz je zase vzhuru a nechce spat :( je to normalni? Vsude se pise jak miminka spinkaji, ale to nase nechce, ale pritom vypada ze by spala ma skleneny oci a zyve. Nekdy rve a nekdy je v klidu jen se ohlizi.

Normalni asi ne, kdyz je unavena a zive. Musis zjistit, co ji na spanek vyhovuje, bily sum? Nebo plinka na oci? - vyhovovala nam. Zavinuti? Moje spala porad.

Aduš8
Kelišová 5528 příspěvků 20.07.19 22:14

Můj syn má takovýhle režim od narození, je mu dvacet měsíců. Jako novorozeně kojen každé tři hodiny, mohla jsem si podle něj řídit hodinky. Při kojení usnul a dal si 20 minut. Večeře usínal ale v sedm u prsa a budil se přesně každé tři hodinky jen na jídlo, kolem 5.ranní už vstával. Dneska chodí spát kolem osmé, vstává v šest. Mezitím je jednou vzhůru, ale jen zabrečí, ujistí se, že není doma sám a spí dál. Přes den spí tak hodinu, hodinu a půl. Mezitím měl období asi 4 měsíců, kdy spal krásně celou noc. Od narození je taky často nevyspalý, ale je hodně aktivní, pořád něco vymýšlí a prostě mu to nedá spát. :lol:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12204 příspěvků 20.07.19 22:17

Náš taky nespí, ten usne jedině v kočárku na procházce (to je tak hodka dvě denně) a u kojení tak na 5 minut než ho položím a hned je vzhůru. Večer usíná tak v 11 někdy dyl, vstáváme tak v 7 a mezitím se 2× budí na krmení. jsou mu 2 měsíce, a je tak víceméně od narození. Taky bych brala spací dítě :D

Jana206
Nadpozemská drbna 28594 příspěvků 20.07.19 22:55

Ano. I u nás byly skoro u všech dětí přes den dvacetiminutovky, nejlíp v náručí. Zato v noci všichni spali od začátku dobře i přes kojení.

Joanas
Povídálka 11 příspěvků 25.07.19 11:53

Ja bych projednala s detskou lekarkou, jak nekdo psal mozna jidlo - intolerance ci alergie…male deti musi spat aby se dobre a zdrave vyvyjeli
ja mam 1letou a spala me od narozeni po kazdym kojeni pravidelne, spala temer neustale 2-4mesice spala fakt hodne. od pul roku uz jen2× denne cca 1,5 h, od 8mes 1× denne, obcas i 2× denne

Joanas
Povídálka 11 příspěvků 25.07.19 12:00

@Nekubo1
ano, zkus bily šum, kazdemu diteti vyhovuje jiny. Auto zabira hodne dětem, nase taky vzdy vytuhla ale probrala se kdyz jsem ji prenasela :/ hodne nam pomohlo zatemnit a odhlucnit-na hluk byla moc citliva, ale kdyz byla do 6m tak ji hluk naopak zase nevadil. Pak monotoni houpani nebo lehky zvuk. zadny blikajici budik nebo svetylko vpokoji kde spala. Kazdemu zabere neco jineho. Taky strava mamky, jestli kojis - zadny stimulanty kafe, zadny matovy caj apod. (nektere bylinky jsou zradne) taky cukry delaji svoje, cim vic cukru tim vice aktivni ditko

Martha03
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 25.07.19 12:01
@Joanas píše:
Ja bych projednala s detskou lekarkou, jak nekdo psal mozna jidlo - intolerance ci alergie…male deti musi spat aby se dobre a zdrave vyvyjeli
ja mam 1letou a spala me od narozeni po kazdym kojeni pravidelne, spala temer neustale 2-4mesice spala fakt hodne. od pul roku uz jen2× denne cca 1,5 h, od 8mes 1× denne, obcas i 2× denne

Ne každé dítě je stejné. Některé děti prostě nechtějí spát. Moje jak jsem psala max 20 minut 3× denně v období do 4 mesice. Je v pořádku na svých 9 měsíců se vyvyji zcela normálně.

Joanas
Povídálka 11 příspěvků 25.07.19 12:12

@Martha03 jj, kazde dite je jine souhlasim. ale jestlize se matce zakladatelce dotazu zda ze je unavene a nespi pak bych probrala s lekarkou

Váš příspěvek
Reklama