Je nutná náhrada mateřské mléka u 8měsíčního miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 09:42
Je nutná náhrada mateřské mléka u 8měsíčního miminka?

Ahoj maminky, přesně dnes je mé holčičce 8 měsíců. S příkrmy jsme začaly koncem 5. měsíce, protože byla extrémně zvědavá a neustále hladová. Baští velmi dobře, a k tomu byla i kojená. Kojení stále tvoří velkou část jejího denního příjmu potravy. Po každém jídle jsem ještě dokojila. Ráno kaše a kojení, dopoledne kojení, oběd plus dokojení, odpoledne svačina (většinou ovocné domácí přesnídávky s nějakou obilninou - vločky, jáhly, pohanka, čirok…) no a večer zase kojení. Dneska najednou malá začala odmítat kojení, šíleně se u toho rozpláče ani si necucne, dostane se uplně do extrémního vzteku. Navíc u kojení i usínala, což dneska místo usnutí nastal šílený řev. Nakonec jsem uspala v náruči. Otázka zní, pokud bychom se zas nerozkojily, je nutné nahrazovat v tomto věku MM tím UM? Nebo ji stačí strava? Dnešním dnem jsem chtěla začít s večeřemi. Jinak mlíčka más dost, zkoušela jsem odsát.

Příspěvek upraven 01.07.19 v 09:49

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zabza2
Kecalka 115 příspěvků 01.07.19 09:49

Ještě jí není rok, dala bych UM, pokud by se nepovedlo rozkojit. Možná je to tím vedrem nebo nemáš málo mléka (tím jak se rozjedla a začala pít míň)?

ludmilaadamkova
Závislačka 2742 příspěvků 01.07.19 09:51

Urcite by ma mit mlecnou davku… lze nahradit jogurtem nebo mlecnou kasi… tohle bych asi resila s pediatrem

ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 09:51

@Zabza2 Děkuji za zprávu, upravila jsem ještě příspěvek právě o info, že mléka mám dost. Moc mě to mrzí, kojení miluju a doufala jsem, že budu kojit nejméně do roka :-(

ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 09:53

@ludmilaadamkova
Takze myslis ze misto um bych mohla dat treba jogurt? Ano, asi máš pravdu, budu mu volat…

ludmilaadamkova
Závislačka 2742 příspěvků 01.07.19 09:55

@ÁjaMil davka johurt nahradi davku mleka.. vapnik vitaminy atd. A mlecna kase taky obsahuje mleko.. ale jak jsem psala porad se s pediatrem. Uz jen od nazvu kojenec a to je do 1 roku je jasny ze pro mimca je mleko do toho cca 1 roku stezejni.

Zabza2
Kecalka 115 příspěvků 01.07.19 09:58
@ÁjaMil píše:
@Zabza2 Děkuji za zprávu, upravila jsem ještě příspěvek právě o info, že mléka mám dost. Moc mě to mrzí, kojení miluju a doufala jsem, že budu kojit nejméně do roka :-(

Nojo, tak někdy se nezadaří. Zas buď ráda, že jí, to já neznám :) Třeba se ještě rozkojí. Jinak je fakt, že pokud by jedla ty jogurty, tak by se to možná bez toho UM mohlo obejít. Ale obyčejné mléko bych nedávala a bez mléčné složky taky ne, takže nějak to vymyslet, aby těch mléčných výrobků měla dost - jogurt, kaše, případně to UM. Ono UM má dost jinou chuť než mateřské mléko, taky se může stát, že to nebude chtít :(

1mila2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 01.07.19 09:59

Pokud nechce, tak ji stejne nedonutis. Nase je od 8m bez UP. Nechtela ho, rvala. Kdyz jsem ji narvala ve spanku, tak se poblila. Tak jsem dala mliko z krabice a to si vzala. UM jsme zkusili asi 6druhu a k nicemu. Kase taky ne :roll: je to smrádě, co radeji ukradne platek sunky a syru :roll: uz ji je 18M a zatim zije. Ji hlavne omacky, maso a sopak. Konzultovala jsem s detskou a ta mi prave dala vzorky dalsich UM, ale k nicemu :cert:

ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 10:10

No tak pan doktor je na dovolené, hlásí jakýsi záznamník :-)

ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 10:13

@1mila2 Tak to máte taky veselo teda :D Naše malá pila s velkou chutí, pořád doufám, že si to ještě během dne rozmyslí a je to jen nějakej špatnej den, ale trochu se bojím, že se odsavuje. Zkusila jsem odsát a nabídnout z lahvičky - taky ne. Tak uvidíme no.

ÁjaMil
Kecalka 428 příspěvků 01.07.19 10:14

@Zabza2 Jetšě jsme právě nedávali žádné mléčné výrobky ani do příkrmů, tím, že byla celou dobu kojená. Tak hold pomlau začnem.

Tejule
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 01.07.19 12:14

Já vím, že je to blbý, že jsi chtěla kojit do roka, ale když si to vezmeš z druhé stránky, zase to bylo bezbolestné pro obě… Prostě ona sama si řekla stačí. Já bych zkusila na noc dát mléčnou složku, zkus si koupit nejprve vzorek UM - mívají v DM ať nekupujes celou krabici a pak nevyhazujes. Zařadila bych jogurt, ale podle mě to mléko do 2 let by mělo dítě pít.

saadet
Extra třída :D 11955 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 12:23

@ÁjaMil Alespoň do roka by mléko měla mít. Ano zařadit jogurt už můžeš, ale i tak. Uvidíš co bude, buď se rozkojíš, nebo kup UM. Není to žádná tragédie a plno měsíců jsi kojila :kytka: ale v prvé řadě se určitě poraď s pediatrem, ten zná malou lépe než my. ;)

Aiya
Stálice 69 příspěvků 01.07.19 12:53

Dejte tomu pár dní, možná je to jen nějaký bojkot a ke kojení se zase vrátí. Děti mají různé vrtochy a Vy po jednom dni mléko neztratíte, ne v osmi měsících malé.
Pokud by to ani po týdnu neklaplo, tak bych se domluvila s doktorkou na dalším postupu, ale nejspíš bych zkusila to UM aspoň do roka. Uvidíte :)

lucynka25
Echt Kelišová 9834 příspěvků 01.07.19 19:53

@ÁjaMil Kolem 8.měsíce jsem s první dcerou zažila taky slušný bojkot, skoro měsíc jsem odstříkávala a dávala jí to s kaší na snídani a zbytek se kojila jen ve spánku, jinak prostě neměla čas..nakonec dostala rozum a normálně se kojila dál až do 2 a něco..
Myslím, že to chce vydržet, přejde to. V 8měsícíh je ještě malé na to, nemít mléko.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama