Je nutná novorozenecká vložka do autosedačky?

Anonymní
8.2.20 12:05

Je nutná novorozenecká vložka do autosedačky?

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat. Koupili jsme autosedačku z druhé ruky a paní už do ní nemá tu novorozeneckou vložku.. je opravdu nutná, že bych jí musela zajet koupit nebo se bez ní na cestu z porodnice obejdeme?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13762
8.2.20 12:07

Za mě ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
8.2.20 12:12

Ja bych ji poridila. Dite je lepe fixovane a tudiz ve vetsim bezpeci. Lepe mu drzi hlava atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4264
8.2.20 12:16

Už si to přesně nepamatuju, ale mám takový tušení, že v zimě jsem ji tam neměla, pokud bylo dítě v zimním autofusaku, nevešlo by se. Ale bez fusaku zcela jistě potřebná byla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7481
8.2.20 12:17

Určitě, třeba u Maxi cosi, co mám na malou, je novorozenecká vložka dělaná tak, že miminko skoro leží. Když ji vyndám, sedí a přepadávala by mu hlavička dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2817
8.2.20 12:32

My ji neměli, hlavu jsem miminku fixovala dekou nebo plinkou. Druhorozena ji vyzkoušela a jen v ní řvala. Asi záleží, jak moc budete jezdit, my za malinka převážně jen po našem městě, kde je riziko nějaké fatální nehody o dost nižší, než třeba na dálnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:41

Moje holka byla třeba strašně drobná, takže tu vložku měla skoro do 8 měsíců, protože jinak i v tom vajíčku utazenem na maximum „lítala“. Navíc u miminka dítě lépe polohuje a fixuje hlavičku, takže já bych jí 100% koupila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:42

Nutná je už z toho důvodu, že dítě neumí držet hlavičku. Na každé nerovnosti a v každé zatáčce bude lítat a to není dobře. Drobečka musíš v sedačce dobře zafixovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1706
8.2.20 13:33

U nad jsem ji někdy koncem sestinedeli vydávala. Sice se narodil normální, ale strašně rychle se vytáhnul. Jestli mas maxi-cosi a jsi z Prahy tak ji mužů pujcit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
8.2.20 13:42

Určitě bych jí pořídila. Mimino v tom vajíčku pak brutálně lítá. Navíc neumí držet hlavičku, vlastně ani nic jiného ze svého těla. Takže to polstrování opravdu potřebuje. Navíc většinou, když člověk vyndá tu vložku, tak ve vajíčku dítě spíše sedí a plandá. Ta vložka slouží i jako polstrování pod zádíčka.
Pokud budete mít v sedačce fusak, tak to snad trošku nějak zmírní ty otřesy, ale jinak bych ji opravdu koupila/půjčila - záleží jak často plánujete jezdit autem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15022
8.2.20 13:48

Za mě ano, ono v té sedačce to dítě pak docela lítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
871
8.2.20 17:08

Podle mě je rozhodně nutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
8.2.20 19:38

Pro novorozence rozhodně ano. A varovala by mě skutečnost, že jí paní nemá :nevim: důvod? Není sedačka po pěti dětech? Jde o bezpečí, na tom bych nešetřila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
8.2.20 19:40

Neumím si představit ji nemít. Nejde ani tak o lítání ze strany na stranu, jako že bez vložky by mala seděla a to u úplně malého miminka není dobré. Pravděpodobně by ji totiž prepadavala hlava dopředu. S tou vložkou v podstatě leží. Teda mluvím o Maxi Cosi, nevím jak jsou řešené jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
8.2.20 21:59

Kup jí, jinak je tam miminko moc zlomené. My ji používali cca do konce 4 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama