Je nutná pauza ve vztahu?

Anonymní
20.11.19 22:57

Je nutná pauza ve vztahu?

Prosím anonym - citlivé téma.

Hezký večer,
jsem ze všeho zmatená. Prosím o radu nebo zkušenosti, někoho kdo na tom byl podobně.

S přítelem jsme spolu 7 let - oboum nám je 26 let, oba chodíme do zaměstnání, jsme bezdětní a 5 let žijeme spolu.
Po půl roce vztahu jsme se s přítelem rozešli - z jeho strany. Na to konto jsem zjistila, že jsem těhotná. Rozhodli jsme se bohužel pro interrupci (důvodem byla škola, věk.. prostě bysme to nezvládli) - je mi jasný, že mě teď budete odsuzovat, ale proto tu nepíšu. Každopádně, chtěl to hlavně přítel, a já ač velmi nerada jsem souhlasila, že to tak bude rozumnější.
Já byla z toho všeho strašně špatná a vrátili jsme se k sobě a jsme spolu do teďka. Vše nám klape - komunikace, sex, koníčky - prostě ideální vztah.
Před pár dny nám společní přátelé oznámili, že čekají miminko. Radovali jsme se s nimi a cestou domů… mi přítel oznámil, že by si chtěl dát pauzu.
Důvodem je to, že chce vědět, zda si budeme chybět, že si potřebuje ověřit co ke mě cítí, a že se asi cítil do navrácení vztahu tak nějak dotlačeně. A že by nerad trápil mě i sebe, abysme se nerozešli až budeme mít dvě děti. Byla jsem docela v šoku, že něco takového jsem nevěděla dřív! Nikdy nic podobného k tomu nenasvědčovalo, byli jsme spokojení. A nikdy jsem ho do ničeho netlačila - ani tenkrát. Ale asi má ten pocit. Žijeme v bytě jeho rodičů, který jsme si vybavili a já teď řeším, zda a kam odejít. Rodiče žijí každý s jiným partnerem, kamarádky jsou těhotné nebo mají děti a tam se cpát nechci.
Přítel si pauzu představuje na měsíc, aby měl čas a prostor si vše srovnat. Miluji ho, a nechci aby se trápil. Ale tohle je pro mě docela rána.
Snažím se vymyslet, jak vztah zachránit i bez pauzy. Bojím se, že bysme ji neustáli i z mojí strany - že by mi to po tom všem strašně ublížilo a už by to nikdy nebylo jako dřív.
Setkali jste se někdy s tím, že přítel potřebuje pauzu? Našli jste i jiné řešení?
Vztah dle jeho slov nechce zahodit ani on, o rozchodu jako takovém nechce ani slyšet, a pokud najdem společné jiné řešení bude jedině rád.
Ale opravdu si nevím rady…

Díky všem, co to dočetli do konce!
Hezký večer.

N.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
20.11.19 23:02

Já sem tehdy uvažovala ve vztahu o pauze, když jsem se zakoukala do jiného chlapa a potrebovala jsem čas a prostor na to se rozhodnout. Ale to už je X let zpět. Pauza ve vztahu neexistuje. A neměla by být měsíc ale dele,– půl roku. Měsíc je málo. Cetla jsem o tom hodně článku. Pokud nemate viditelné problémy, přijde mi to z jeho strany divné. Zkuste si promluvit. Asi to nemá v hlavě srovnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
20.11.19 23:03

Podle mě rozhodně není. Kamarádka měla pauzu s partnerem, ale tam to chtělo konec, ne pauzu. U všech dlouhodobých a šťastných vztahů v mém okolí pauza nebyla potřeba. Včetně toho mého a to jsme si prošli nevěrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
20.11.19 23:09

Na mě to působí, že tvůj přítel se tě chce tak nějak zbavit…ty důvody proč chce pauzu jsou dost sobecký, on si diktuje jak to chce, poslal tě na potrat, vykopl z bytu..spíš to vypadá, že už tě nechce, kdyby tě miloval jako ty jeho, tak nechce pauzu..to je jen výmluva zbabělce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19078
20.11.19 23:29

No, máte tak trochu přechozený vztah. On se tak nějak nudí, neví jestli tě miluje, jste spolu dlouho a on by možná chtěl zažít i něco jinýho. Má pocit, že si neužil a představa dětí ho dost vyděsila, protože on vlastně neví co chce a připadá si ještě mladý a chtěl by žít a ne přežívat. No, já na tvým místě bych mu řekla, že na pauzu nepřistupuješ, když už tak regulérní rozchod a hned, jak si najdeš byt, se odstěhuješ. Odstěhovala bych se pro začátek ze společné ložnice a nechala ho v tom pořádně vykoupat. Postav ho před realitu, žádnou pauzu se zadníma vrátkama, ukaž mu že tě může jednoduše ztratit. A pak jsou dvě možnosti - buď tě nechá odejít a pak je opravdu konec a ten vztah stejně nemá smysl, protože by od tebe dřív nebo později odešel, nejlíp až budeš těhotná. Takových diskuzí je tu dost. No a nebo se chytí za nos a zjistí, že o tebe nechce přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 00:09

V podobné situaci jsem byla jednou, muž se zakoukal jinde (naštěstí na školení a ona byla z jiného dalekého města) když přišel s nápadem na pauzu, tak jsem ho donutila říct co se opravdu děje. Potom jsem mu řekla že já na pauzy nehraju, buď pojede za ní nebo bude trvat na „pauze“ tím pádem pro mě vztah končí a vrátit se nebude mít kam, nejsem rohožka. Nebo si pár nocí bude spát v obýváku, půjde s kamarádem na pivo aby se mohl vypovídat a začneme spolu randit a zjistíme jestli to ustojíme nebo ne. Ustáli jsme to, teď jsme spolu 13 let, 6 let manželé a už 4 a půl roku i rodiče (16 měsíců dokonce dvojnásobní). Tehdy nám bylo kolem 21 nevím přesně, kromě takovýchto diskuzí nemám důvod se k tomu vracet. U vás je to horší v tom, že ve chvíli kdy jste potřebovala podporu, tak zklamal a to hodně. To jsem nezažila, tak to nedokážu posoudit.

• Citovat
  • Nahlásit
9070
21.11.19 05:54

Bojí se, že ho budeš tlacit do dítěte, nebo potají vysadis antinu. On očividně dítě ještě nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
21.11.19 06:27

Myslím, že velkou roli hraje fakt, že jste spolu od 19ti. Měli jste oba nějaké vážnější vztahy před? I když vážnější vztahy v náctiletém věku se asi nedají brát moc vážně :think: Jste přechození, už dávno se měl Váš vztah někam posunout a vy pořád tvrdnete na místě. Řekla bych, že přítel cítí, že si tolik neužil a chce to dohnat, ale zároveň Vás nechce ztratit. Já těmhle dlouhodobým vztahům od puberty moc nefandím, pak to takhle dopadá :nevim: Píšete, že jste přítele nijak vědomě nedonutila vrátit se po potratu zpět k sobě - neudělal to jen proto, aby jste to vy zvládla? Přeci jen je to silný emoční zážitek. Proto možná tvrdí, že byl k návratu „donucen“. Pauzu neuznávám, je to jen souhlas, že si může zatím užívat jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
21.11.19 07:22

Tohle není pauza, ale konec. Jinak během této,,pauzy,, hledej jinde a myslím si, že najdeš jinýho lepšího, který pauzy dávat nebude. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 08:30

@PanenkovaMakova Znám spoustu šťastných, dlouhodobých vztahů, kde on i ona byli ti první a začali si spolu velmi brzy. Když jsem se seznámila s manželem oběma nám bylo 18, jsme spolu 13 let i přes hodně těžkostí (většina se jich netýkala našeho vztahu ale život nám otočila o 180°). Babička se vdávala v 17, byli spolu 60 let - kdyby děda neumřel jsou spolu doteď. Moji rodiče jsou spolu od 22, 40 let. Tchýně a tchán jsou spolu od jejích 16, teď jí bude 60. Takže v okolí mám skoro samé páry, které jsou spolu od mladého věku, některé vztahy jsou lepší, jiné trochu méně ale žádný z nich není vyloženě disfunkční, že by si člověk říkal proč spolu vlastně jsou. Myslím že je to o povaze člověka, jsou lidi kterým vyhovuje jistota a takový příjemný stereotyp, jsou lidi kteří neustále hledají nějaké vzrušení a nakonec stejně zjistí že většina života je o tom stereotypu.

• Citovat
  • Nahlásit
2015
21.11.19 08:41

Přijde mi to jako by si on potřeboval ještě něco užít, dokázat, že je samec… Jste spolu od 19 let… já měla vztah ve 20-ti, po roce jsem ho opustila… Chtěla jsem něco jiného… Nakonec po pár neúspěšných známostech jsem si uvědomila, že tohle bych chlap na pravém místě, přesně pro mně… Po několika letech jsme se k sobě vrátili… teď jsem spolu 8 let z toho dva roky manželé… Osudy jsou různé…
Ale kdyby mi někdo řekl, že chce pauzu nebo rozchod, tak bych ho násilím nedržela…
Holky tady mají pravdu… nech ho jít… Nebo respektive zařiď si život podle sebe.. odstěhuj se… Buď se tenhle umoudří nebo na tebe ve světě čeká jiný a třeba i lepší… Hlavu vzhůru :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
21.11.19 08:52
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
21.11.19 10:55
@Anonymní píše:
@PanenkovaMakova Znám spoustu šťastných, dlouhodobých vztahů, kde on i ona byli ti první a začali si spolu velmi brzy. Když jsem se seznámila s manželem oběma nám bylo 18, jsme spolu 13 let i přes hodně těžkostí (většina se jich netýkala našeho vztahu ale život nám otočila o 180°). Babička se vdávala v 17, byli spolu 60 let - kdyby děda neumřel jsou spolu doteď. Moji rodiče jsou spolu od 22, 40 let. Tchýně a tchán jsou spolu od jejích 16, teď jí bude 60. Takže v okolí mám skoro samé páry, které jsou spolu od mladého věku, některé vztahy jsou lepší, jiné trochu méně ale žádný z nich není vyloženě disfunkční, že by si člověk říkal proč spolu vlastně jsou. Myslím že je to o povaze člověka, jsou lidi kterým vyhovuje jistota a takový příjemný stereotyp, jsou lidi kteří neustále hledají nějaké vzrušení a nakonec stejně zjistí že většina života je o tom stereotypu.

Moji prarodiče by spolu taktéž byli doteď, kdyby dědové nezemřeli. Ale je poměrně scestné srovnávat dřívější vztahy s nynějšími. Dříve se prostě v 18ti brali, kdo měl první dítě po 20. roce byl divný. Je jiná doba, jiné smýšlení mladých, jiné priority a možnosti. Já mám kolem sebe naopak plno párů, kteří mají stejné problémy jako zakladatelka. Z kamarádů mých rodičů jsou jen oni dva stále spolu, ostatní jsou rozvedení. Z popisu situace je zřejmé, že si jí není jistý a vidina dítěte u známých ho donutila nad tím pořádně přemýšlet. Došel k závěru, že si tak jistý není a chce volnost. Zbaběle řečeno „pauzu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 12:53

@PanenkovaMakova Tak třeba mojí rodiče měli první dítě v 28, předtím studovali, táta dělal malý doktorát. Když vezmu mojí generaci, tak ti co se spárovali na střední jsou teď manželé a mají děti. Od maturity máme 12 let. Když pominu mojí švagrovou, která si hodně špatně vybrala, tak nejkratší vztah má 9 let, teď mají 4 měsíční holčičku. Takže asi opravdu závisí v jaké sociální skupině se pohybujeme. A to jsem z 8 letého gymplu, takže jsme všichni studovali VŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
517
21.11.19 12:59

Pro mě pauza je takový nácvik konce. Nebo chce jen „alibi“ na kukání jinde, rozuměj… měli jsme přece pauzu, tak jsme jakože volní. Pak se to bude prodlužovat stylem, ještě potřebuji více času atp.

Pro mě signál, že mě nechce, jen je srab říct to do očí. Já bych to brala jako konec než aby ze mě dělal blbku a na kukání měl tímto můj jakýsi souhlas. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat