Je nutné chodit do pedadogicko-psychologické poradny?

4039
9.5.11 06:36

Je nutné chodit do pedadogickopsych.poradny?

Dobrý den,
mám přeobjednaného syna do PPP,pořád se nám to nehodilo. A ve školce mě překvapila jedna maminka, že mi říkala,že tam nešla. Neměla proč. Přitom ona je doma s mladším dítětem a práce žádná. Že jí to za tu cestu na těch 20 minut tam nestojí… :-?
Já zrovna teď taky potřebuju čas a výlety po doktorech se mi ani zbla nehodí…

Školní docházku máme už od školy odloženou, doporučení od pediatričky stačilo, i ta udělala synovi celkem důkladou prohlídku na zralost, hodně mi i řekla - v podstatě nečekám že v PPP se dozvím víc. I od učitelek ve školce vím hodně, kde zabrat, kde počkat, než syn „dozraje“ sám… a že ty změny už jsou znát a myslím, že příští rok už bude pro školu O.K.
S odkladem jsem souhlasila už někdy od listopadu.

Musí se do PPP chodit?
Když už je vlastně vše vyřešeno a nemyslím si, že bych se dozvěděla něco nového?
NIKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

VERONIKA
9.5.11 07:13

Dobré ráno :mavam:
Pokud nemáš zájem do PPP jít tak tam chodit nemusíš, záleží jen na tvém rozhodnutí!

• Nahlásit
  • Citovat
4039
9.5.11 09:06

díky ;-)
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
9.5.11 09:42

Dcera je narozená 2.července, chtěli jsme jí dát odklad taky kvůli špatné výslovnosti a doporučení od logopedky nestačilo (od dětské lékařky už vůbec ne), do PPP jsme jít museli právě pro ten papír.

• Citovat
  • Upravit
VERONIKA
9.5.11 09:52

Já jsem byla se synem v PPP minulý měsíc a tam mi paní řekla, že vůbec není potřeba s dítětem chodit do PPP, ale že stačí vyjádření dětské/ho dr. nebo nějakého odborného lékaře např. logopeda, očního … :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4039
9.5.11 14:28

No my už odklad máme, stačilo, co bylo…
a tohle je jakoby navíc, že by nám tam řekli, v čem je problém, probrali syna skrz naskrz a řekli mi, kde ubrat, kde přidat, co kde ve výchově změnit.
Ale přijde mi, že reference typu - za 20 minut jsme byli pryč, není nic moc a za druhý už tenhle rozbor mám od pediatry a učitelky ze školky. Ve školce se o syna zajímám pravidelně, tak snad se nic nestane, když tam nepůjdeme…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
16.5.11 12:50

No, já bych tam nešla. To záleží, jestli jsi spokojená s vyjádřením dr a učitelek, jestli se shodujou - no víš jak. Šla bych tam, jen kdybych měla nejistotu v něčem a chtěla to probrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
16.5.11 12:57

nikam jsem nešla…
jsem spokojená s učitelkama a spoluprací se školkou :lol:
NIKi
děkuju za názory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit