Je nutnost podat písemnou žádost o rodičovskou dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teruška85
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 08:13
Je nutnost podat písemnou žádost o rodičovskou dovolenou?

Jsem už téměř rok na rodičáku s dcerou a včera mi došlo, že jsem vlastně do práce nepodávala písemnou žádost jak dlouho chci být na rodičovské. Nějak mi to nedošlo, u syna se mě totiž zaměstnavatel sám dotazoval jako dlouho s ním budu doma, tak jsem napsala že 3 roky a tím byla věc vyřízená. Do té doby se narodila ještě dcera a s tou jsem to tedy nějak neřešila, prostě jsem brala že navazuji, šla jsem na mateřskou, pak jsem čerpala řádnou dovolenou, nikdo se mě na nic neptal za jak dlouho se vrátím. Ráda bych se vrátila po 3 letech, je zaměstnavatel povinen mi místo držet automaticky i bez žádosti nebo ji mám zpětně dodat? A bude uznatelná po takové době? Děkuji za odpovědi

Reakce:
P4ja
Kelišová 6638 příspěvků 30.08.18 08:56

No já jsem v práci taky domluvená, ale žádost budu posílat písemně s daty, od kdy do kdy. Tkhle mně to i psala účetní. A ano asi bych jim písemně sdělila, kdy se chci vrátit. A nvm, asi správně bys jí měla dodat.

lolink
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 30.08.18 09:05

Pokud nic nepodesises, je automaticky na tri roky, do dne narozeni ditete. Zadost je nutna, zda to chces jinak. Aspon tak to bylo sdeleno mne.

Lekninka91
Extra třída :D 10424 příspěvků 30.08.18 09:08

U nás v práci na to mají formulář. Určitě bych to řešila. Byla jsem tam ke konci mateřské

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63776 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 10:55

@Teruška85 No, mělo by to být správně písemně, ale když si nic neposlala a zaměstnavatel se neozval, tak se má za to, že si požádala do 3 let věku. Takže dodatečně bych už nic neřešila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >