Reklama

Je nutnost podat písemnou žádost o rodičovskou dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teruška85
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 08:13
Je nutnost podat písemnou žádost o rodičovskou dovolenou?

Jsem už téměř rok na rodičáku s dcerou a včera mi došlo, že jsem vlastně do práce nepodávala písemnou žádost jak dlouho chci být na rodičovské. Nějak mi to nedošlo, u syna se mě totiž zaměstnavatel sám dotazoval jako dlouho s ním budu doma, tak jsem napsala že 3 roky a tím byla věc vyřízená. Do té doby se narodila ještě dcera a s tou jsem to tedy nějak neřešila, prostě jsem brala že navazuji, šla jsem na mateřskou, pak jsem čerpala řádnou dovolenou, nikdo se mě na nic neptal za jak dlouho se vrátím. Ráda bych se vrátila po 3 letech, je zaměstnavatel povinen mi místo držet automaticky i bez žádosti nebo ji mám zpětně dodat? A bude uznatelná po takové době? Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 30.08.18 08:56

No já jsem v práci taky domluvená, ale žádost budu posílat písemně s daty, od kdy do kdy. Tkhle mně to i psala účetní. A ano asi bych jim písemně sdělila, kdy se chci vrátit. A nvm, asi správně bys jí měla dodat.

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 30.08.18 09:05

Pokud nic nepodesises, je automaticky na tri roky, do dne narozeni ditete. Zadost je nutna, zda to chces jinak. Aspon tak to bylo sdeleno mne.

Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 30.08.18 09:08

U nás v práci na to mají formulář. Určitě bych to řešila. Byla jsem tam ke konci mateřské

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 30.08.18 10:55

@Teruška85 No, mělo by to být správně písemně, ale když si nic neposlala a zaměstnavatel se neozval, tak se má za to, že si požádala do 3 let věku. Takže dodatečně bych už nic neřešila.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >