Je nutný klystýr před císařským řezem? Mohu jej odmítnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolka00
Povídálka 11 příspěvků 13.04.19 22:31
Je nutný klystýr před císařským řezem? Mohu jej odmítnout?

Holky je nutný klystýr před sekcí? Při první sekci jsem ho neměla v nemocnici to nevyžadovali teď budu rodit jinde a tam se dělá, přijde mi to zbytečné, mohu jej odmítnout?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marketak5
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 13.04.19 22:34

Můžeš odmítnout vše, co není život ohrožující - tam má právo lékař zasáhnout. Je to tvůj porod.
Edit, pardon neuvědomila jsem si že píšeš o sekci.. Tam netuším, k vaginálnímu porodu to nutné není..

Russet
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 13.04.19 22:36
@Nikolka00 píše:
Holky je nutný klystýr před sekcí? Při první sekci jsem ho neměla v nemocnici to nevyžadovali teď budu rodit jinde a tam se dělá, přijde mi to zbytečné, mohu jej odmítnout?

Můžeš. Ale není to žadná katastrofa, to jizva je trochu větší komplikace. Sama jsem ho zažila při porodu poprvé v životě a přežila jsem to. Aspoň pak není nic moc ve střevě do doby, kdy už jsi schopná se zas na WC posadit.

Příspěvek upraven 13.04.19 v 22:36

Térouš
Echt Kelišová 8622 příspěvků 13.04.19 22:36

@Nikolka00 odmítnout můžeš, ale je trebs6si uvědomit reálné riziko pokaleni se na sále nebo že budeš muset na posteli na misu, což též není příjemné

Markéta80
Hvězda diskuse 43978 příspěvků 13.04.19 22:39

To se dělá? Já neměla ani jednou. Normálně bych se domluvila jestli je to nutné ;)

mofiz
Závislačka 2735 příspěvků 13.04.19 22:40

Já mám za sebou cs a žádné klizna nebylo

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23281 příspěvků 13.04.19 22:43

@Nikolka00 mám za sebou dvě sekce z toho jednu akutní(u té mi vyplachovali žaludek) a druhou plánovanou a ani u jedné jsem klystýr neměla. U plánovaný jsem od půlnoci nejedla a nepila a v pohodě

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 13.04.19 22:47

Měla jsem 2×SC, ani jednou jsem klyzma neměla a ani se nikdo nezmínil, měla jsem mocovou cevku.

Elen8
Extra třída :D 13030 příspěvků 13.04.19 22:52

Taky císař a taky bez. Divím se, že se někde dela.

Hoa Mai
Kelišová 6306 příspěvků 24 inzerátů 13.04.19 22:53

@Nikolka00 Zkus to zvazit, pokud ti to neni vylozene proti srsti. Ja mela sice vsechny porody vaginalni, klystyr jen u toho prvniho, u dalsich dvou uz na to pry bylo pozde, ale kdybych si mohla vybrat, nechala bych si klystyr udelat. Jednak to bylo celkem prijemne procisteni po tech tehotenskych zacpach, nepo… se pri porodu a jednak je i fajn nemuset na velkou, kdyz te boli podbrisek.

markyska82
Závislačka 2715 příspěvků 32 inzerátů 13.04.19 23:00

U prvního císaře mi ho dělali, u druhého plánovaného ne. Docela mě to překvapilo. Popravdě bych ho raději chtěla, ale najednou přišla sestřička a jelo se na sál. U takové to operace je určitě lepší mít vyprázdněná střeva, kdyby například došlo k poranění střev, aby se obsah nedostal do dutiny břišní. Nic to není, nech si to udělat, náhoda je blbec…

Janli
Echt Kelišová 8468 příspěvků 13.04.19 23:18

Já měla sekci akutní, ale před porodem jsem klystýr dostala. Nakonec jsem za něj byla vděčná, protože jsem nemusela moc brzy na velkou. Navíc máš po něm lepší pocit. Chápu, že to pro tebe musí být hrozný pocit, zvlášť pokud je to poprvé, ale není to taková tragedie. Sestřičky to umí, je to rychlý a úlevný :kytka:

lisatka
Kecalka 247 příspěvků 13.04.19 23:26

Kdyz jsem rodila planovanym cs, take se mi to moc nezamlouvalo. Sestricka rikala, ze jestli mi to tak moc vadi, mohu odmitnout, ale pry je lepsi si ho nechat dat.

Muminek2019
Stálice 93 příspěvků 14.04.19 02:03

Ja nechapu proc se tolik holek tomu klystyru brani. Me je treba mnohem vic proti srsti cevkovani.

Hoa Mai
Kelišová 6306 příspěvků 24 inzerátů 14.04.19 09:37
@Muminek2019 píše:
Ja nechapu proc se tolik holek tomu klystyru brani. Me je treba mnohem vic proti srsti cevkovani.

Protože to nezažily a bojí se neznámého. Ono to tak nějak evokuje, že to bude bolet, bude to nechutné, nepříjemné atd. Někde jsem dokonce narazila na seznam zásahů při porodu, sestavený porodními asistentkami, kde byly zásahy rozdělené na ty s rozhodně negativním vlivem na porod a ty se spíš negativním vlivem a klystýr byl v té první skupině. Někomu to opravdu vyhovovat nemusí, co jsem se ale o tom bavila s kamarádkami, tak jsme se v drtivé většině shodly, že to pro nás bylo přínosné. Mmch, s tím seznamem jsme se v mnoha bodech neztotožnila a to mám srovnání, např. porod s nástřihem a bez, s klystýrem a bez, s pícháním plodovky a bez, s oxytocinem a bez, s přítomností lékaře a studentů a bez…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama