Je nutný souhlas partnera k umělému oplodnění?

Anonymní
12.6.21 14:47

Je nutný souhlas partnera k umělému oplodnění?

Ahoj,

s ex máme zamrazena embrya, nikdy se nám nepodařilo pocit a to ani několikrát přes ivf. Rozešli jsme se a mě by zajímalo, jestli nemůže jít sama na KET? Vím ze po dítěti touzi a klidně ho bude mít beze mě a ani po mne nic nebude chtít, ale samozřejmě já to nechci.

Nevím jestli na to potřebuje můj souhlas anebo tam muže jít i sama? Stejně tak nechci aby byla embrya darována, ačkoliv to je jasný ze zde musí mít můj souhlas.

Díky moc za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
92
12.6.21 14:56

Ano, bez tebe to nepujde. Bud byses mel tam stavit osobne a podepsat souhlas, nebo by ona musela prinest uredne overeny souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
12.6.21 14:56

Darovani taktez neni mozne, to byste museli ba dva dat souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 15:05

Super dekuji moc a hezky den

• Citovat
  • Nahlásit
4619
12.6.21 15:16

Já si teda trochu myslím, že souhlas jsi dal už ve chvíli oplodňování embryí. Takže zas tak nemožný to bejt nemusí. Pro jistotu bych do centra zavolala a informovala se. Protože já jsem byla na embryotransferu na pokoji s holkou, co tam přišla úplně sama. K samotnýmu transferu chlap potřeba není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 15:21

@Čičorečka k transferu ne, to vím.
Jj zavolám tam pro jistotu. Jako ona to nejspíš neudela ale ruku do ohne bych za to nedal. Navíc pochybuji ze by to vyšlo. Ale cjci mít jistotu :)

• Citovat
  • Nahlásit
92
12.6.21 15:26
@Čičorečka píše:
Já si teda trochu myslím, že souhlas jsi dal už ve chvíli oplodňování embryí. Takže zas tak nemožný to bejt nemusí. Pro jistotu bych do centra zavolala a informovala se. Protože já jsem byla na embryotransferu na pokoji s holkou, co tam přišla úplně sama. K samotnýmu transferu chlap potřeba není.

Ano, na transferu chlap nemusi byt pritomen. Ale ve chvili kdyz jde o pouziti mrazeneho spermatu/vajicek/embryi vyzadujou souhlas, takze to nepujdе, drive dany souhlas tam neprojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.21 15:33

Myslim, ze tvuj souhlas potreba bude. Pripomnelo mi to jednoho kolegu asi pred 5 lety. Rozvedl se s manzelkou a vice nez 2 roky se soudil o zniceni embryi. Manzelka se neustale odvolavala, ze nejsou definitivne od sebe, ze se muzou jednou vratit k sobe a nebudou mit moznost vlastniho ditete. Ona by je snad schopna pouzit byla. Nastesti to neslo.

• Citovat
  • Nahlásit
12.6.21 16:05

Urcite ted nemuze jit bez tveho vedomi na Ket. To bys musel prijit s obcankou na kliniku podepsat souhlas nebo by musela mit predem od tebe overeny podpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
12.6.21 16:16

Ano i na KET musí přijít partner podepsat souhlas, jinak nelze transferovat. A myslím, že kliniky budou v tomhle neúprosné, nechtějí riskovat soudní spor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
12.6.21 20:14

Ono hlavně na klinice podepisuješ, že k případnému dítěti budeš mít rodičovské povinnosti. Oni se tím kryjí, aby pak ženská nechtěla po nich vysoudit alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
12.6.21 20:50

V cr embrya darovat nejde, max pro vedecke ucely..nechte je zlikvidovat, zbytecne platite za neco, co muzete pouzit pouze vy a vy to nepouzijete..k tomumusite dat taky souhlas oba, ke vsemu musite dat souhlas oba..pred kazdym transferem i kryo, se opet vyzaduje souhlas obou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat