Je očkování příčinou autismu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
OckujiCZ
Nováček 1 příspěvek 09.09.19 19:52
Je očkování příčinou autismu?

I po více než 20 letech stále existují obavy z očkování kvůli riziku možného autismu. Jaká je souvislost mezi očkováním a autismem? V tomto článku jsem tomuto tématu věnoval pár odstavců.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 3122 příspěvků 17 inzerátů 09.09.19 20:10

Obávám se, že tímto „neockujici tábor“ nemáš šanci přesvědčit. Ten poslední odstavec je až příliš pravdivý. Je to jako požár pralesa. Následky nedozírné a nevycislitelne.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17773 příspěvků 09.09.19 20:14
@OckujiCZ píše:
I po více než 20 letech stále existují obavy z očkování kvůli riziku možného autismu. Jaká je souvislost mezi očkováním a autismem? V tomto článku jsem tomuto tématu věnoval pár odstavců.

Nemusí jít zrovna o autismus, může jít i o jiné neurologické poruchy - neutišitelné pláče, encefalopatii..nebo trávicí problémy atd. Netvrdím, že je to extra časté, ale co tvrdím je, že se často problémy zametají (v ČR určitě díky povinnosti očkovat) pod koberec a hromada doktorů rodičům, kteří přijdou s problémy dítěte, které nastaly v časové návaznosti na očkování, řekne, že to nesouvisí s očkováním a ani nepřipustí, že by se to mělo dál zkoumat, jestli to tak fakt je nebo není. Pak není žádná objektivní statistika opravdového výskytu nežádoucích účinků (nemyslím teploty a zarudlá místa vpichu, to jsou reakce očekávatelné a normální - myslím takové ty zástavy ve vývoji, ochablé svalstvo, dlouhotrvající křik, další neuro problémy, trávicí problémy atd.).
Je těžké rozsoudit, co je fakt to nejlepší řešení, když jde o látku, která má chránit, ale ona sama současně může i ublížit. Na odhady, kolik nežádoucích účinků se vyskytuje na kolik oočkovaných, na ty se nedá spoléhat - viz výše - bagatelizace a podhlášenost jsou na denním pořádku bohužel a tak nějaká taková čísla nejsou vůbec objektivní.
Jsou rodiny, kde i více příslušníků reaguje na očkování špatně, tam bych byla na pozoru u každého dalšího člena - dítěte i dospělého a pečlivě vše zvážila. A individuální přístup by měl ostatně být vždy, ne očkovat jak na běžícím pásu třeba i nemocné děti (ano, myslím tím i různé virózy, i to je zátěž a mělo by se počkat, až bude dítě zdravé).
A netýká se to jen dětí. Tuhle šel manžel se starým pánem, o kterého se staráme (má demenci a je po mrtvici) k dr. s tím, že má krev v moči, měl zánět močáku a ač prý slabý, vyfasoval antibiotika a do toho všeho si doktor neodpustil pánovi rovnou píchnout vakcínu proti chřipce! Jakoby to nepočkalo, až se pán uzdraví. Tohle mi hlava nebere a je to naprosto fanatický přístup a fanatismus existuje na obou stranách - jak na neočko, tak i na očko. A debaty ohledně očkování se vždycky rozjedou směrem k tisícům příspěvků, nebere to konce, nakonec se to na těchhle diskusích pošňafe jak halda psů a výsledek stejně žádný, protože prostě očkování je velice sporné téma.

Alepoudaki
Kelišová 6872 příspěvků 09.09.19 20:14

Ne! V soucasne dobe se jevi spojitost vlivu strevni mikroflory na vznik autismu.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17773 příspěvků 09.09.19 20:18
@Alepoudaki píše:
Ne! V soucasne dobe se jevi spojitost vlivu strevni mikroflory na vznik autismu.

Ano, i diety jsou zaměřené na úpravu střevní mikroflóry u těchle poruch..Nicméně i očkování (mimo jiné spouštěče) může tu mikroflóru právě dost narušit - typicky to dělá často MMR vakcína - průjmy atd..i já jsem měla po spalničkové vakcíně tehdá velké střevní problémy. Prostě to může oslabit imunitu a zároveň právě ve střevech sídlí velká část imunity.
Tím neříkám, že očkování = autismus, tím říkám, že každý reaguje jinak a co jeden snese, to druhého může položit.

sediza
Závislačka 2796 příspěvků 09.09.19 20:29
@OckujiCZ píše:
I po více než 20 letech stále existují obavy z očkování kvůli riziku možného autismu. Jaká je souvislost mezi očkováním a autismem? V tomto článku jsem tomuto tématu věnoval pár odstavců.

Pokud Vás zajímá pravá příčina autismu, přečtěte si knihu Zdravá střeva od dvou Dr. mikrobiologů ze Stanfordské uviverzity.

sediza
Závislačka 2796 příspěvků 09.09.19 20:31
@Alepoudaki píše:
Ne! V soucasne dobe se jevi spojitost vlivu strevni mikroflory na vznik autismu.

Koukám, ze uz to tu někdo napsal. Je to tak, jak píšete.

Ou
Echt Kelišová 9009 příspěvků 09.09.19 20:31

Ehm, snaha ušlechtilá, princip fungování na sociálních sítích dost nepochopený.

Je ti dvacet, nebo kolik, to vážně jdou principy efektivní komunikace na síti tak moc mimo tebe?

A ještě jsem v pokušení tě nahlásit za nepovolenou reklamu, ale protože to je tvůj osobní projekt a není to špatně udělaná aktivita ministerstva (na kterou to vzhledem k zoufalosti komunikačního stylu vypadalo nejdřív), tak to neudělám.

A ty se přihlaš na stáž do nějaké zajímavé mediální agentury která soc. sítě umí dělat, jestli se na prevenci a osvětu chceš zaměřit. Což je chvályhodné ale aby to čerstvý vysokoškolák dělal tak, že to připomíná špatného úředníka je něco, co stojí za proměnu.

romik0013
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 09.09.19 20:32

Nezpusobuje, laicky si myslim, ze se neda odhadnout reakce jednotlivce…porad je to mizive procento proti riziku neockovani…ve vsem u kazdeho je riziko spatne reakce…

Uživatel je onlineMicaella22
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 09.09.19 20:33

Ty blazni, co neockuji a nechaji svoje deti nasledne trpet ve spitalech s nemocema, ktery tu byli naposled ve stredoveku… tem to nevysvetlis. Nejradsi by na spalnicky pouzili bylinky, aby nahodou dite nedostalo ani antibiotika. Jsou mimo.

Ou
Echt Kelišová 9009 příspěvků 09.09.19 20:35
@Alepoudaki píše:
Ne! V soucasne dobe se jevi spojitost vlivu strevni mikroflory na vznik autismu.

Nope, je to daleko složitější a kdokoliv tvrdí něco konkrétního, tak brutálně zjednodušuje výzkum co je teprve v počátku. (to že někteří autisté mají problémy se střevní mikrobiotou je korelace, ne něco generalizovatelného a nebo něco, co slibuje vyléčení)

Ale to tak šarlatái dělají, ostatně i ten chlápek co rozjel fake okolo očkování na tom chtěl primárně vydělat, protože se snažil původně prodávat konkurenční vakcínu.

Chudák autismus (už jen ten termín je nesprávně užitý) je holt lakmusový papírek - jakmile někdo tvrdí, že ho umí vyléčit, tak je jasnej…

warita
Extra třída :D 12125 příspěvků 09.09.19 20:38

Autizmus muze zpusobit i poskozeni mozku. Ty streva se mi nejak nezdaji.

pomme
Kecalka 373 příspěvků 09.09.19 20:41

@sediza @Alepoudaki můžu se zeptat jaké se předpokládají spojitosti mezi autismem a střevní mikroflorou? Dá se to nějak ovlivnit?

sediza
Závislačka 2796 příspěvků 09.09.19 21:19
@pomme píše:
@sediza @Alepoudaki můžu se zeptat jaké se předpokládají spojitosti mezi autismem a střevní mikroflorou? Dá se to nějak ovlivnit?

Přectěte si knihu Zdravá střeva od 2 dr. mikrobiologů ze Stanford. univerzity. Není to o šarlatánství, ale o vědeckých a respektovaných studiích, které sice jsou už ukončené přesto, že výzkum samotný v této oblasti je v počátcích, jak píše Ou @Ou, ale mnohé už dokázáno bylo a nejen korelace, resp. že to jde ruku v ruce a my se ptáme, co bylo dřív, jestli nemoc, nebo zmena mikroflory. Ale byla už právě některymi studiemi prokázána příčinná souvislost. Je ro složité a nejde to zde vse vypisovat. Příčinná souvislost tu je a souvisí už se způsobem porodu(císař/vaginální porod), kojení, způsob stravování. Mikroflora dokonce ovlivnuje nsse chování a ta příčinná souvislost se právě prokázala studiemi na myších, které se narodili v naprosto sterilním prostředí, kdy se děloha myší ponořila do desinfekce, az pak se myši narodily s dřzely v bezmikrobnim prostředí. Pak se jim implantoval určitý druh MF a sledovalo se, k jakym došlo změnám. Mnoho studií se delalo na lidech. Farmaceutické firmy vynakládají obrovské prostředky na neco, co by nahradilo málo účinná probiotika a trasplantaci střevní mikroflory, proroze ta má sva rizika. A především je problém ve shánení darců atd. Atd… Přečetla jsem na toto téma více literatury i studií a zdaleka nejlepší mi pro laika přijde ta kniha, co jsem psala viz výše. Odkazuje asi na 140 uznávaných studií. Neříkám, že autismus vyléčíte transplantaci střevní MF..ale za pár let se to třeba ukáže jako cesta…kazdopadne to podle nekterych studií upravuje chovaní jedinců s autismem. Nekdo by řekl, zmírňuje příznaky!..A pokud jsme u té léčby. Bylo prokázáno, že transplantací urciteho typu (hubenych lidi) MF lze upravit inzulinovou rezistenci aj. Pokud dotycny s metabolickym syndromem prejde na zdravou stravu do 3 mesicu, nova MF to prezije a dotyčný z toho těží nadale. Pokud stravování nezmění, uprava inzulinove reziatence aj. trvá cca 3 mesíce (bez změny v jidelníčku aj. režimovych opatření!!!) Neda se to tu opravdu vypisovat. Doporučuji přečíst.

ospalámyš
Kelišová 5828 příspěvků 09.09.19 21:39

Se neví, jestli tam spojitost je nebo není. Dokud se nezjistí přesná příčina a spouštěč autismu, tak nikdo nemůže říct „já to vím jistě“. Zatím všichni vědí akorát prd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama