Je opravdu dítě v dnešní době drahé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

young.mommy
Stálice 54 příspěvků 24.01.18 09:33
Je opravdu dítě v dnešní době drahé?

Zakládám diskuzi na menší pokec. Hlavní tématem je jestli je dítě opravdu v dnešní době drahé. Kolikrát čtu spoustu diskuzí co holky otěhotní brzy a ve většině případě jim je doporučen potrat a nebo to, že to tedy zvládnou ale budou se otáčet. Je to opravdu až tak náročné? Já se s přítelem rozešla a na mojí malou mi skoro vůbec neplatí. Takže to vlastně táhnu sama a nepřijde mi to velký záhul. Mám teda plus, bydlím u mamky ve velkém bytě a vyhovuje nám to. Mám občasnou brigádu takže koruna plus. A svojí dceru živím prakticky sama. Možná velké výdaje kdy byli tak to bylo když byla malé miminko za plínky a sunar protože jsem nekojila. A to že bych na sobě šetřila nebo nakupovala v bazárku tak to taky ne, ušetřím si peníze stranou a nakupuji malý normálně nové oblečení, beru to jako když nakupuji i sobě. Samozřejmě jí nekupuji třeba triko za 2 tisíce :D ale myslím si že i tak chodí celkově hezky oblékaná a nepostrádá. Tudíž jsem chtěla říct, že mi příjde že na děti jsou i některé věci levné a když jsem nad tím tak přemýšlela tak radši budu cpát peníze do malé než utrácet někde za blbosti nebo třeba za alkohol. Jaký máte názor vy? Je tu někdo kdo je třeba taky sám a zvládá to úplně v pohodě nebo jste opačného názoru. Je jasný že když někdo musí platit nájem třeba 8 tisíc a je na to sám tak to je něco jiného, ale takhle si myslím že to jde. Jo a jinak na výbavičku mi taky přítel tedy ex přítel nepřispěl :D a to jsem nakoupila vše nové neměla jsem teda drahý kočárek vyšel mě třeba zhruba už nevím na 8 tisíc byla jsem s nim spokojená postýlku jsme měli z ikei a vše jsem nakupovala postupně každý měsíc a nic mi nechybělo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18711 příspěvků 24.01.18 09:36

Ale kdyby jsi neměla maminku, tak jsi v háji. Dítě zas tak drahé není, ale odpadne možnost výdělku a někdo ho hlídat a živit musí. Nevím jak staré dítě máš, mimina zas tak moc nestojí.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 09:37

Tak podle mě tě teprve ty větší výdaje čekají. Asi nechodí do školy?

young.mommy
Stálice 54 příspěvků 24.01.18 09:38

@pikola To bych ani tak nebyla, mám barák po otcovi kde mám nastavené poplatky na 4 člennou rodinu na nějaký +- i s pojistkou měsíčně kolem 5 tisíc. Takže bych se vrátila do baráku a ještě by mi vraceli. Teď to u mamky beru jako plus protože mohu docházet na brigádu a vím, že kdybych se vrátila do baráku tak bych teoreticky v okolí taky něco našla. Je jasné že až bude malá chodit do školky tak to bude lepší.

young.mommy
Stálice 54 příspěvků 24.01.18 09:39

@elot nene to nechodí, s tím počítám :D kámošce stála výbava její dcery do první třídy skoro 6 tisíc ale to už pak budu pracovat takže si budu dávat i peníze stranou :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 24.01.18 09:40

@young.mommy No, jednak bydlíš u mámy, takže bydlení vlastně zadarmo a co si budeme povídat i nějaké ty nákupy „do lednice“… a druhak podle formulace „nějaké té brigády“ tipuju, že máš dítko dat do 3 let věku a ještě dostupné hlídání. Jo, pak to opravdu není tak drahé, se školkou a hlavně školou a bez možností hlídání j to hodně o něčem jiném a hlavně čím starší dítě, tím dražší.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 24.01.18 09:40

@pikola Asi tak :palec:

Nemít maminku jsi v pytli, ale to si spočítat umíš, ne?

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 09:41

@young.mommy Tak to se pak ale nemůžeš srovnávat s matkami samoživitelkami když máš vlastní dům a ještě bydlíš u mamky.

vertunka
Závislačka 4367 příspěvků 24.01.18 09:41

Dite je drahe. Musi nekde bydlet - elektrika, tepla voda, popelnice apod. To jsou nejvetsi vydaje. Ty to mas jednodussi diky tomu, ze zijes s maminkou. Jidlo a obleceni nejsou tak velky vydaj, na tom se da setrit. Muzes chodit na brigady, mamka Ti pohlida. To je taky luxus.

Na druhou stranu taky zalezi jaky chces pro dite standart. Nekdo chce jezdit kazdy rok k mori, nekdo nemusi jet cely rok nikam…

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 09:42

@sladke-mameni není má dům ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 18711 příspěvků 24.01.18 09:43
@young.mommy píše:
@pikola To bych ani tak nebyla, mám barák po otcovi kde mám nastavené poplatky na 4 člennou rodinu na nějaký +- i s pojistkou měsíčně kolem 5 tisíc. Takže bych se vrátila do baráku a ještě by mi vraceli. Teď to u mamky beru jako plus protože mohu docházet na brigádu a vím, že kdybych se vrátila do baráku tak bych teoreticky v okolí taky něco našla. Je jasné že až bude malá chodit do školky tak to bude lepší.

No a kdo by ti to dítě hlídal? Každý nemá možnost hlídání, pak jako samoživitelka na plný úvazek tak ta školka taky není do večera. To je spíš ten problém. Ty máš pomoc, to je velké plus a svobodu, to většina těch maminek nemá, ani to bydlení.

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 24.01.18 09:44

@young.mommy Kazdy ma jine naroky a s tim souvisejici i jine vydaje. Zatim taky nepocitujeme, ze by nas syn (11) „stal hodne penez“, ale pokud by chtel studovat, pak ty vydaje budou hodne vysoke, protoze bude muset bydlet mimo domov. Takze na pripadna studia setrime.

Zalezi taky na tom, jaky je prijem rodiny. V nekterych diskusich ctu, ze nektere domacnosti maji mesicne i 80 tisic a pritom tady breci, ze nic neusetri. Pak jsou matky samozivitelky treba i s podprumernym prijmem, a ano, pro ty je skutecne dite luxus, ktery tezko zvladaji. Nicmene deti si prece neporizujeme jako zbozi. A minimalne jedno dite dokaze uzivit a vychovat kazdy. Takove ctyri deti… to uz muze byt problem :nevim:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 24.01.18 09:45

@elot No údržba a provoz domu taky není zadara, ale je to velká výhoda každopádně. Nicméně pokud má rodičák nějakých 7500, provoz domu asi 5000 jak píše tak taky nic moc.

Keyllah
Echt Kelišová 8553 příspěvků 24.01.18 09:45

@young.mommy tak s bydlením zadarmo a hlídáním dítěte, aby jsi si mohla přivydělávat, chápu, že máš takový pohled. Bohužel většina samoživitelek takové zázemí nemá, takže trošku porovnáváš neporovnatelné. Být sama s dítětem sama a vše hradit pouze z RD, tak ano, je drahé. Být s maminkou, která pohlídá a pomůže a nemuset platit bydlení a mít tak RD na jídlo a věci okolo, tak je to o něčem jiném ;)

lucenka
Vesmírná mluvilka 31196 příspěvků 24.01.18 09:48

@vertunka ale tak bydlet někde musí i maminka dítěte, takže ta elektrika, voda za dítě už není nějaký ohromný výdaj. Poplenice to je zanedbatelná částka.

Jinak u nás by dítě bylo levné, kdybych s ním pořád nejezdila někde po výletech.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama