Je opravdu slabý? Mimčo 8 měsíců.

487
28.7.20 13:37

Je opravdu slaby? Mimco 8 mesicu.

Krasny den, je opravdu syn slaby, kdyz se od 6.mesice plazi, az ted zacina perovat na kolinkach, ale je videt pri pokusu lezt, ze je proste jeste nestabilni a proto radsi lehne a opet se plazi. Co ale uz dlouho dela je, ze mu nedela problem vylezt si na schod nebo. dovnitr konferencniho stolku/ cca 15 cm nad zem. Je neco spatne? Podle fyzio v detske nem. je proste oslabeny a proto dle ni idealni vojtovka. Nepekny zazitek a ja se ptam, zda to nektere dite melo podobne a i bez vojtovky vse nakonec zvladlo. Podotykam, ze na vysetreni byl tak konsternovany prostredim, ze se skoro nepohnul a koukal vsude kolem. Trochu se pomalinku poplazil.

Moc dekuji!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3251
28.7.20 13:39

Prosímte je naprosto normální. Dcera se neplazila vůbec, až teď v 7mi mesicich začala lézt po čtyřech. A i na to má dost casu. Pokud se normálně otáčí, plazi se apod, tak není vubec oslabený. Peruje na kolinkach aby se právě zpevnil na lezení. Dcera to dělala měsíc než začala lézt..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4343
28.7.20 13:40

Mě se dcera v 9 měsících jen plazila ani neperovala. Dělali jsme nějaký cviky na balónu apod. měla slabší břišní svaly a dohnala to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.20 13:45

Podle tvého popisu slabý není. Ale je otázka, jestli na něm fyzio neviděla něco, čeho si ty jako laik nevšimneš. Proč jste byli na vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
28.7.20 13:49

@JancaS84 ja prave doufala v nejake takove cviky na balonu a ne ve Vojtovku. Proc jsem chtela zadanku na fyzio? Protoze se jeste v 7 mesicich pri lezeni na brisku nevzpiral na ruckach. Nejake oslabeni tam teda bylo…ale o neco pozdeji to sam zvladl. Ale fyzio to ted neukazal :roll: :mrgreen: Dekuji! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
28.7.20 13:51

@Mala.ještěrka Protoze se jeste v 7 mesicich pri lezeni na brisku nevzpiral na ruckach. Nejake oslabeni tam teda bylo/je…ale o neco pozdeji to sam zvladl. Ale fyzio to ted neukazal :roll: :mrgreen: Dekuji! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8454
28.7.20 13:51

Přijde mi, že někteří doktoři snad nic jinýho, než Vojtu neznají :roll: Dcera byla v trochu jiné situaci - nedonošená, s polohou KP, doktorce se nezdálo její nic moc pasení a hned jí napařila vojtovku - ve 2,5 měsících bio věku (1,5 korigo 8o ). Hodně jsem o tom načetla a došla k názoru, že to vůbec není metoda vhodná pro neurologicky zdravé děti. Byla jsem rozhodnutá, že na fyzioterapii řeknu, že to cvičit nebudu a že chci jen nějaké cviky na posílení břicha. A měla jsem z pekla štěstí na skvělou fyzioterapeutku, která měla stejný názor. Moje dítě dělá všechno dřív a všechno špatně - jak nemá vyvinuté ty správné svaly, tak to vždycky ošmelí. Nejdřív jsem cvičila jednoduchý cvik na břicho, poctivě, tři týdny - obrovské zlepšení. Pak se začala přetáčet, neobratně a jen na jednu stranu, dostala cvik na horní část trupu - v té době měla blbou reakci na očkování, týden řvala, pak prakticky týden prospala, moc jsme toho nenacvičili - a obrovské zlepšení. Takže já myslím, že pokud dítě není vyslověně ležák, tak se z toho dostane samo… Ale cvičení pod dohledem dobré fyzioterapeutky určitě neuškodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3336
28.7.20 13:54

Ne opravdu slaby neni a od takove fyzio bych dala ruce pryc. Ja jsem v totalnim soku kolik maminek v mem okoli cvici nebo byla doporucena vojtovka u deti kdy to fakt treba nebylo. Stal se z toho hrozny byznys a obchod se strachem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
28.7.20 13:55

@Ba-stet skvele, dekuji moc za povzbuzeni. :srdce: Uz jsem objednana k soukrome fyzio, tak ho omrkne a DOUFAAAM, ze bude jineho nazoru nez pani z DN. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3336
28.7.20 13:58
@Happy Hippo píše:
@Ba-stet skvele, dekuji moc za povzbuzeni. :srdce: Uz jsem objednana k soukrome fyzio, tak ho omrkne a DOUFAAAM, ze bude jineho nazoru nez pani z DN. :)

Drzim palce, je spoustu jinych cviku i formou hry kdy to ditko to i bavi a je to prijemne pro oba. Ne ho hned a zbytecne mucit vojtovkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
28.7.20 13:59

@Mysticlipstick no, doufam, ze mate pravdu :think: :palec: moc dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
28.7.20 14:00

@Mysticlipstick právě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8454
28.7.20 14:02

@Happy Hippo Kdybys byla z Prahy, nebo měla možnost sem cca 1×3 týdny přijet na kontrolu, napiš mi SZ. Dám Ti kontakt na tu naši. Dělá i na pojišťovnu a je fakt skvělá.

Ta naše doktorka má zase přístup, že dítě dostane 5 minut, aby předvedlo, co umí - pokud nepředvede, bere se to, jako že neumí. Moje dítě tam dvakrát dostalo hysterák a neudělalo ani to, co umělo (byť trochu špatně), tak nám tu vojtovku cpala při každé kontrole. Ale já byla v pohodě, protože doktor napíše, ale koná fyzioterapeut (najít dobrého je teda taky umění). Na poslední kontrole dcera předvedla sestavu jak cvičený lachtan a doktorka s údivem zjistila, že teda degeš není a do zprávy napsala, že v pěti měsících je psychomotoricky na úrovni sedmi měsíců (protože tabulky je třeba naplnit, že).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.20 14:06

Já bych věřila fyzioterapeutce. Pokud jí nevěříš, zkus jinou. Čemu bych nevěřila, jsou přispěvatelky (včetně mě) na veřejné diskusi, které vůbec neznáš a které tvoje dítě neviděly. Rehabilitovala jsem Vojtovku se dvěma dětmi. Podle mých zkušeností se to z tvého popisu vůbec nedá poznat, jestli je, nebo není oslabený. Pozná to fyzioterapeut při vyšetření, od toho tam je. Moje oslabené dítě plazilo od šesti měsíců, lezlo od 9, slabé bříško prostě mělo a potřebovalo posílit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8454
28.7.20 14:08
@Mysticlipstick píše:
Ne opravdu slaby neni a od takove fyzio bych dala ruce pryc. Ja jsem v totalnim soku kolik maminek v mem okoli cvici nebo byla doporucena vojtovka u deti kdy to fakt treba nebylo. Stal se z toho hrozny byznys a obchod se strachem.
Četla jsem o tom docela dobrý článek, v němž mimo jiné bylo, že je to proto, že 1) každý kurz je hodně drahý, takže spousta fyzioterapeutů nic jiného než vojtovku neumí 2) vojtovku bez keců proplácí pojišťovna :roll: Já nakonec s dcerou cvičila pokaždé jeden cvik na cca 30 vteřin, 4× denně, bez pláče, bez praní, bez stresu a pokrok byl až kam. A jak jsem psala, možná by byl nakonec i bez něj…

Jinak moje dítě bylo v péči fyzioterapeutů už narození, protže kvůli KP mělo slabší nožičku. Vystřídali jsme tři a každý říkal něco úplně jiného. Dva dokonce doporučili stejnou masáž, ale jeden trval na provedení směrem od srdce a druhý k srdci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama