Je pivo zdravé?

12816
11.7.21 18:17

Je pivo zdravé

Blbej dotaz, ale názory se různí, tak schválně, co myslíte vy…
Padaly mi vlasy a mmj.mi někdo doporučil, ať si dávám denně jednu plzničku, že je to na pleť, na trávení, na všechno.
No jednu denně nezvládnu, ale teď v létě si občas dám. Vlasy lepší. Tak jestli to fakt pomáhá. :nevim: Dávám večer, je to dobrý i na spaní. :potlesk:
Ale na druhou stranu jsem četla, že i jedno pivo škodí, tak nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5855
11.7.21 18:30

Je to nápoj nadmíru zdravý :)

abstinenti budou pořád tvrdit, že je nezdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17486
11.7.21 18:40

Ne, pivo není zdravé a ne, není v něm žádné rozumné množství vitamínu B. S vlasama to neudělá vůbec nic. schválně se běž podívat do nějaké lidové hospody na to, jak lidi co se tím pivem prolévají mají kvalitní vlasy, zuby a pleť. Maximálně po tom začneš přibírat, protože alkohol jsou prázdné kalorie to zhruba jako dva kopečky zmrzliny. Ale v té zmrzlině alepsoň bývají třeba bílkoviny.

Jen lidi co pijou víc než by měli si hledají výmluvy, proč vlastně nemají problém a lžou sami sobě mají chlast pod kontrolou.

Pokud ti padají vlasy a nejsi po porodu, tak je potřeba porozumět příčině, znamená to že něco ti narušuje zdraví a řešit to-

Pokud nedržíš nějakou dietu či „zdravou stravu“ a nejsi v důsledku toho podvyživená, tak chceš k lékaři, zkontrolovat hormonální profil, zkontrolovat zdraví vlasové pokožky, zkontrolovat jestli nejsi chudokrevná a nebo jiné zdravotní problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.7.21 18:43

@eva valoi Tak pivo obsahuje vitamíny sk. B, taky antioxidanty, minerální prvky, bílkoviny, kyselinu listovou a co já vím co ještě… Že pivo dělá hezká těla je pověra, z hlediska kalorií je třeba džus horší. Pokud by ti vadil alkohol, můžeš zkusit nealko variantu - to, co je v pivu prospěšné nijak nesouvisí s alkoholem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
11.7.21 18:56
@eva valoi píše:
Padaly mi vlasy a mmj.mi někdo doporučil, ať si dávám denně jednu plzničku, že je to na pleť, na trávení, na všechno.
No jednu denně nezvládnu, ale teď v létě si občas dám. Vlasy lepší. Tak jestli to fakt pomáhá. :nevim: Dávám večer, je to dobrý i na spaní. :potlesk:
Ale na druhou stranu jsem četla, že i jedno pivo škodí, tak nevím. :nevim:

Plzeň rozhodně neuškodí, samozřejmě v přiměřeném množství. Po operaci žlučníku jsem jí měla Naordinovanou od dokora a nosili mi ji přímo do nemocnice

Příspěvek upraven 11.07.21 v 18:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17486
11.7.21 18:56
@Kvestorka píše:
@eva valoi Tak pivo obsahuje vitamín B, to je známá věc (akorát díky alkoholu se ho údajně do těla moc nedostane), taky antioxidanty, minerální prvky a co já vím co ještě… Že pivo dělá hezká těla je pověra, z hlediska kalorií je třeba džus horší. Pokud by ti vadil alkohol, můžeš zkusit nealko variantu - to, co je v pivu prospěšné nijak nesouvisí s alkoholem ;)

Skutečně - a ověřovala sis někdy kolik a jaké? Někde kde to netvrdí výrobci piva?

Není toho čirou náhodou mnohkrát víc třeba v půlce jablka? Spoiler - ano, je. Jen je to menší kalorická bomba a na metabolizaci alkoholu nepotřebuješ ještě další minerály a vitamíny přidat z vlastního organismu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
11.7.21 19:03

Denne bych asi pivo nepila, ale umirnena konzumace treba dvakrat tydne ti nemuze uskodit, pivo je napoj stary tisice let. Chmel obsahuje zdravi prospesne latky, je to kvaseny napoj a fermentovane veci maji pozitivni vliv na organismus. Diky tomu je tam i ten alkohol, takze fakt jen s mirou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
11.7.21 19:11

No tak si umyj pivem vlasy a máš to vyřešený, moje matka si je umývala pivem 2× do týdne, udělej si zábal, je jedno jestli máš pivo v sobě nebo na sobě. Si to rozděl, skleničku na trávení zbytek na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.7.21 19:15
@Ou píše:
Skutečně - a ověřovala sis někdy kolik a jaké? Někde kde to netvrdí výrobci piva?Není toho čirou náhodou mnohkrát víc třeba v půlce jablka? Spoiler - ano, je. Jen je to menší kalorická bomba a na metabolizaci alkoholu nepotřebuješ ještě další minerály a vitamíny přidat z vlastního organismu.

Ano, skutečně. A jestli sis nevšimla, psala jsem, že si může dát nealko. Je spousta studií o prospěšnosti piva, jen se nesmí pít po litrech, ale třeba 2, max. 3 do týdne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6115
11.7.21 19:18

Nevím, proč furt diskutujete ten alkohol…? To k vám ještě nedorazil vynález jako nealkoholické pivo? 8o
Ty kalorie jsou tam taky, tak je potřeba se k tomu stran diety stavět spíš jako k méně sladké limonádě, ale rozhodně o dost méně než v alkoholickém pivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7636
11.7.21 19:36
@Kvestorka píše:
Ano, skutečně. A jestli sis nevšimla, psala jsem, že si může dát nealko. Je spousta studií o prospěšnosti piva, jen se nesmí pít po litrech, ale třeba 2, max. 3 do týdne

Hod sem, prosim, nejakou studii, docela by me to zajimalo. Ja nasla celkem opak totiz. Nejaka studie z 2019, ze naopak pivo zvysuje moznost mozkove mrtvice… U nas doma se teda pivo pije v lete a vyjimecne (ne denne), ale zajima me to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12816
11.7.21 19:42

No mně jde o to, že jsem kdesi četla, že Plzeň působí v organismu zasadit, proto je i zdravá. Samozřejmě jedna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
11.7.21 20:15
@eva valoi píše:
Ale na druhou stranu jsem četla, že i jedno pivo škodí, tak nevím. :nevim:

No, ten pravy duvod padani vlasu je nabiledni a myslim, ze pivko ti na to nepomuze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.7.21 20:16

Nevím jestli je nebo není zdravé ale já napíšu něco o těch kaloriích, nebude to asi náhoda když alkoholici mají pivní pupek krásně se totiž přibírá když nějaký chlap vypije 10 piv což je Přibližně 2200kcal a to už je poměrně dost a to k tomu není jídlo, chlap potřebuje průměrně na udržení váhy 3000kcal samozřejmě záleží výška a váha. Teď když přidá k těm 3000kcal další 2000kcal tak je krásně v surplusu a vše se ukládá hezky do tuku a po čase pravidelného chlastání je z něj prasátko.
Menší porovnání:
3× 500ml piva v plechu = 663 kcal
1l Coca coly = 660kcal cca
1kg brambor za syrova = 660 kcal cca
190g rýže za syrova = 660kcal cca
8× vajec = 660 kcal cca
600g kuřecích prsou = 660kcal cca
2kg OVOCE!! = 660kcal cca
2,5kg ZELENINY!! = 660kcal cca
Tohle je jen k zamyšlení, jestli si dáš 3 piva kde je kupa nekvalitních věcí a jsou to prázdné kalorie které tě nenaplňí a nebo 2.5kg/2kg zeleniny/ovoce kde je hromada vitamínů, vlákniny má to mikro a makro živiny které tělo potřebuje a využije a nejsou to prázdné kalorie? Samozřejmě občas nějaký alkohol neuškodí a mnohem větší zlo jsou sladká pití :) ale kdybych si měl vybrat kde brát vitamíny tak z piva to určitě nebude. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22348
11.7.21 20:24
@eva valoi píše:
No mně jde o to, že jsem kdesi četla, že Plzeň působí v organismu zasadit, proto je i zdravá. Samozřejmě jedna…

Přesně, Plzeň je jediné zásadité pivo na trhu a proto je zdravá. Třetinka denně neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat