Je potřeba na IUI souhlas partnera?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 19:33
Je potřeba na IUI souhlas partnera?

Je potřeba na IUI souhlas partnera? Nejde tam donést pouze vzorek spermatu od něj?
 Děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 19:38

:mrgreen: Jistěže je potřeba :mrgreen:
Naštěstí… http://tn.nova.cz/…-sperma.html

Podepisovala jsem papíry já i manžel.

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 26.01.19 19:40
@Anonymní píše:
Je potřeba na IUI souhlas partnera? Nejde tam donést pouze vzorek spermatu od něj?
Děkuji

A ví vůbec „dárce“, na co bude použit? Nebo zneužit?

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.01.19 19:45
@Anonymní píše:
Děkuji

Proboha, jak tě toto vůbec napadlo? :roll:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 26.01.19 19:53

Ne, normalne sbalis typka, uspokojis do zkumavky a jdes :roll:

skorotehotna
Kecalka 419 příspěvků 26.01.19 19:55
:D :D :D :D :D
Elath
Kecalka 233 příspěvků 26.01.19 19:56

Jo potřebuješ souhlas dárce pro použití pro tvé oplodnění, souhlas pro centrum, že s ním mohou manipulovat, souhlas, že v případě nevyužití ho mohou zničit… vše podepsané na místě, případně notářsky ověřené podpisy.
A co jsme byli s manželem, tak jsem oba museli doložit ještě, že jsem zdraví, bez pohlavních chorob (v našem případě si dělali testy tam), navíc po spermiogramu… (máš jistotu že darovaný vzorek nejsou líní plavci?)

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 26.01.19 20:05

Samozřejmě je. Otázka je, zda to vaše centrum vyžaduje podepsat souhlas pár minut před zákrokem nebo jim to stačí třeba týden předem. A taky zda souhlasí s donesením zkumavky i na samotné oplodnění (někde to dovolí jen na spermiogram). Domluv se s nima. Ale že budou od budoucího otce chtít osobně na místě podepsat souhlas s tím, že se hodlá stát otcem, to je naprosto jisté všude.

Lekninka91
Extra třída :D 10519 příspěvků 26.01.19 20:40

stačí, když tam doneseš použitej kondom, oni to do tebe naládujou :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26847 příspěvků 26.01.19 20:53

:lol: :lol: :lol: :mrgreen: Blbejsi diskuzi jsem uz dlouho necetla :lol: :lol:
@Lekninka91 :lol: :lol: :lol: :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 20:54
@Anonymní píše:
Děkuji

vše už bylo napsáno. Já jsem musela ještě potvrdit před zavedením že se opravdu jedná o vzorek muže. Opravdu tohle hooodně hlídají. Těch papírů, které jsme museli podepisovat bylo hafo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 09:41

Děkuji, ono jde o to,že s manželem je to těžší. Dítě bysme si přáli, ale když jsem začala mluvit o tom,že zřejmě potřebujeme pomoci, nechtěl o tom ani slyšet. Bere to jaksi za svoji prohru ikdyž bez důvodně celkem. Už jsem trošku zoufalá tak mě napadají i tyto asi poněkud hloupé dotazy.

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 27.01.19 10:19

No, tak si představ, že by byl chlap striktně proti. Popř. že by to vůbec nebyl manžel. A ty bysis v klidu naklusala se zkumavkou do CARu a řekla jim - manžel dítě chce, jenom je teď zrovna na služebce. A oni by v klidu IUI udělali. To by ti přišlo správné? Díky bohu za dnešní legislativu. Tohle se musíte vyřešit doma. Možná začít tím, že „si zatím nenecháte pomoct“, jenom se oba necháte důkladně vyšetřit. Možná bude výsledek takový, že vám bude jasno, že to samo nepůjde (oba vejcovody neprůchodné?), možná bude stačit jenom trochu pošťouchnout (třeba ovulaci) a pak zplodit potomka v domácích podmínkách. Ono IUI má ve výsledku podobnou úspěšnost jako snažení doma, obchází jen dost specifické problémy.

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 27.01.19 22:35
@Anonymní píše:
Děkuji, ono jde o to,že s manželem je to těžší. Dítě bysme si přáli, ale když jsem začala mluvit o tom,že zřejmě potřebujeme pomoci, nechtěl o tom ani slyšet. Bere to jaksi za svoji prohru ikdyž bez důvodně celkem. Už jsem trošku zoufalá tak mě napadají i tyto asi poněkud hloupé dotazy.

Takže to vyleješ z kondomu a poletíš do CARu nebo jak? Jak se to dostane do toho kelímku, aniž by si všimnul?

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >