Je potřebná vysoká škola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 06:48
Je potřebná vysoká škola?

Ahoj holky.
Mám vystudovanou pouze střední školu s maturitou, Obchodní akademie. Je to už pár let co jsem skončila, v oboru jsem nikdy nepracovala. Vím moc dobře že potenciálnímu zaměstnavateli nemám co nabídnou a proto se chci zeptat jak si můžu zvýšit kvalifikaci? A co škola? Taky jsem přemýšlela dodělat si dálkově vysokou školu, zdá se mi že bez VŠ to dnes není lehký a myslím že o pár let se VŠ bude vyžadovat všude. Opravdu bych nechtěla pracovat pouze jako dělnice nebo v potravinách po zbytek života.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 07:09

Jako stredni mam obchodni akademii a ihned po maturite jsem sla pracovat jako sekretarka, potom jako referentka, potom jako mzdova ucetni, potom jako pokladni v uradu (to vse behem 7 let u jednoho zamestnavatele).
Potom jsem zacala delat VS, zacala jsem pracovat jako zastupkyne vedouci ekonomickeho oddeleni, za 3 roky jsem uz oddeleni vedla, za dalsi 2 a kus uz jsem byla reditelkou odboru se 150 lidma, bez VS bych skoncila max. jako ta zastupkyne.
Cely svuj profesni zivot jsem u jednoho zamestnavatele, pred jmenem mam Ing. a Mgr., a extra nic moc mi ani jedna VS nedala, obe dalkove studovane.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4844 příspěvků 03.06.19 07:12

Já si myslím, že tahle otázka je úplně beze smyslu. Samozřejmě, že pokud se chceš někam posunout v oboru, kde je VŠ vyžadovaná, je potřeba, já se třeba pohybují v oboru a bydlím ve státě, kde je mi k ničemu, je tu jiný systém vzdělávání.

Russet
Neúnavná pisatelka 16529 příspěvků 03.06.19 07:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Mám vystudovanou pouze střední školu s maturitou, Obchodní akademie. Je to už pár let co jsem skončila, v oboru jsem nikdy nepracovala. Vím moc dobře že potenciálnímu zaměstnavateli nemám co nabídnou a proto se chci zeptat jak si můžu zvýšit kvalifikaci? A co škola? Taky jsem přemýšlela dodělat si dálkově vysokou školu, zdá se mi že bez VŠ to dnes není lehký a myslím že o pár let se VŠ bude vyžadovat všude. Opravdu bych nechtěla pracovat pouze jako dělnice nebo v potravinách po zbytek života.

Proč nemáš co nabídnout? Na některá místa je titul vyžadován. Na některá ne. Jestli máš čas a chuť, tak studuj. Ale že neskončíš jako pokladní v Lidlu, to ti nezaručí ani VŠ.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10330 příspěvků 03.06.19 07:19

Tady v Česku dává VŠ rozhodně smysl. Řada firem, kam se hlásí vysokoškoláci (když zrovna není období jako teď, tzn. nejsou lidi), prostě životopisy lidí bez školy ani neotevře.

Na druhou stranu, v některých profesích můžeš mít problém s „překvalifikovaností“ - třeba na asistentku Tě leckde chtít nemusí, protože se budou bát, že půjdeš na „lepší“.

Co bys chtěla dělat?

Jinak za sebe si myslím, že etablovat se třeba jako zdatná účetní a průběžně se vzdělávat, to je docela výhra - a pokud dobře funguješ, můžeš si tím zařídit i příjem na mateřskou atd. Ale samozřejmě i to je s VŠ lepší.

jkra
Nadpozemská drbna 28396 příspěvků 03.06.19 07:24

Umis nejaky jazyk? sla bych do skoly, dalkove, naucila se jazyk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 07:27
@jkra píše:
Umis nejaky jazyk? sla bych do skoly, dalkove, naucila se jazyk.

Ano, umím anglicky perfektně ale to dnes už kde-kdo. Taky přemýšlím nad dálkovým studiem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 07:30

Doteď jsem dělala v zahraničí, vrátila jsem se ani ne před měsícem, koupila jsem si byt (ne na hypotéku, ale za vydělané penízky) a teď přemýšlím co dál.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5089 příspěvků 03.06.19 07:31

A co bxs chtela delat? Jaky mas smer? Od toho de to odviji

elinka90
Závislačka 2731 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 07:31

Pokud máš obchodní akademii a umíš velmi dobře angličtinu, tak se akorát podceňuješ a plno firem by tě vzalo okamžitě. Já mám VŠ, ale na jazyky nemám dar a zas mám v tomto mínus.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5089 příspěvků 03.06.19 07:32
@Anonymní píše:
Doteď jsem dělala v zahraničí, vrátila jsem se ani ne před měsícem, koupila jsem si byt (ne na hypotéku, ale za vydělané penízky) a teď přemýšlím co dál.

Ja, byt tebou, bych se rozhodla, co chci delat dal. Bavil by tě třeba učit jazyk? Nebo jazyk studovat? Nic moc jsi o sobě nenapsala. Studovat bych sla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 07:34
@elinka90 píše:
Pokud máš obchodní akademii a umíš velmi dobře angličtinu, tak se akorát podceňuješ a plno firem by tě vzalo okamžitě. Já mám VŠ, ale na jazyky nemám dar a zas mám v tomto mínus.

Myslíš? Nemám žádnou praxi v oboru který jsem studovala. V zahraničí jsem dělala nekvalifikovanou práci tedy opravdu nemám zaměstnavateli co nabídnout. Jako asistentka bych musela něco umět a taky myslím že bych měla mít praxi, tu ale nemám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 07:37
@g.sandova píše:
Ja, byt tebou, bych se rozhodla, co chci delat dal. Bavil by tě třeba učit jazyk? Nebo jazyk studovat? Nic moc jsi o sobě nenapsala. Studovat bych sla.

Hodně bych chtěla dělat třeba zdravotní sestru, na studium medicíny si netroufám. Je to těžká práce a taky ne moc dobře placená no bavilo by mě to. Ve volném čase se pořád učím jazyky, jazyky mají určitě budoucnost.

jkra
Nadpozemská drbna 28396 příspěvků 03.06.19 07:41
@Anonymní píše:
Ano, umím anglicky perfektně ale to dnes už kde-kdo. Taky přemýšlím nad dálkovým studiem.

tak se chytis v nejakem korporatu, v pohode. obor nakup, prodej treba.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 03.06.19 07:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky.

Taky mám ekonomku, VŠ jsem si udělala jen pro sebe kombinov až nyní, a nikdy jsem nepracovala jako dělnice 8o 8o 8o vždy jako účetní, asistenka managera atd. VŠ vyžadují jen ve státní sféře na určitých pozicích, myslím od 11. Jasně, němáš praxi, tak bych určitě absolvovala nějaké účetní kurzy, DPH..účetní jsou potřeba všude..Tu VŠ bych zatím neřešila.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama