Je potrebne umele mlieko pre 15 mesacne dieta

27.4.17 15:41

Je potrebne umele mlieko pre 15 mesacne dieta

Dobry den, mam 15 mesacneho syna, ktory bol plne kojeny. Teraz sa koji uz len rano. Vecer o 6 dostane veceru a okolo pol 8 ide spat, ziadne mlieko uz pred spanim nedavam. Doktorka mi doporucila, ze minimalne do roka a pol by mal mat umele mlieko. Ja si myslim, ze to nie je potrebne, mliecnu davku sa snazim vynahradit cez den - mliecne vyrobky. To by som ho radsej este teda kojila nez kupovala umele. Ale na to mi opat bolo povedane, ze moje materske mlieko uz nie je pre syna v tomto veku dostatocne. Nema niekto nejaku radu, skusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.4.17 15:45

Podle mě UM v tomhle věku určitě nepotřebuje, pokud má dostatek jiných mléčných výrobků :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 15:46

Ahoj, syna jsem kojila do sedmnácti měsíců, ale poslední dva uz také jen rano. Přes den měl jogurty, sýr apod. Um jsem nikdy nedavala. Nebyl důvod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 15:46

Osobně jsem dávala UM do dvou a půl, pak s ním víceméně přestal sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 15:47

@Kika000 muj syn byl do roka taky kojeny. V roce se ze dne na den odstavil. Umele mleko nechtel, tak jsme mleko uplne odbourali. Dr. doporucila pridat vic mlecnych vyrobku a bylo. Dnes je mu dva a pul a je to zdravy, aktivni kluk ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 15:47

@Kika000 no tak obecně se říká, že by děcka do 3let měly vypít/sníst cca 0,5l mlíka/ml. výrobků denně, ale znám plno dětí, které toto nesplní a že by to na nich zanechalo nějaké následky to jsem teda nevšimla…
naše dvouletá by se teda bez UM neobešla, bohužel jsem nikdy nemohla kojit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
27.4.17 15:48

To je konina. Kojeni je naprosto dostacujici. Normalne koj. A pokud ne, UM nepotrebuje. Staci mlecnou davku nahradit jinak. A nebo dat kravske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 15:49

UM určitě dítě nepotřebuje. A pokud ho chceš kojit dál, tak klidně koj, že mu tvoje mléko nestačí je nesmysl, v tomhle věku už ho má spíš jako doplněk k běžné stravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13747
27.4.17 15:50

Malymu je pres 2 roky, mlecnych vyrobku ma dost, ale stejne 2× denne dostane UM, zaprvy bez toho neusne a zadruhy to precejenom obsahuje nejake ty vitaminy, takze kdyz nejakou tu lahvicku vypije, tak to neuskodi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 15:56

@Kriss Tina naše by bez UM přes den taky neusnula :) :) dá si flašu a jde spát a já ji pak jdu zkontrolovat a chci ji odebrat tu flašku a většinou to nejde, protože ji ve spaní objímá :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13747
27.4.17 16:00

@Conulka nas bez ni neusne ani vecer, proste to mliko je soucast ritualu nez se de spat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 16:01

Tiez si myslim, ze je zbytocne mu to UM davat, nevidim v tom ziadnu pridanu hodnotu. Uprimne mu to ani moc nechuti, vypije ho, ale musim mu to vecer davat po lyzickach. Proste za kazdu cenu ho nechcem do neho tlacit. Co sa tyka mliecnych vyrobkov tak tie denne mame, ale bohuzial neviem kolko by toho musel zjest, aby bola nahradena davka mlieka:-( podla dr. by mal vypit cca. 330 ml mlieka za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
27.4.17 16:02

Ani jedno z mých starších dětí nikdy UM neochutnaly, kojila jsem je do 17 a 21 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 16:02

Mlieko k spanku nepotrebujeme, syn si ide o pol 8 lahnut, staci ho chytit za rucicku a do 5 minut spi celu noc. Okolo 6 sa zobudi a to ho nakojim a spi dalej:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 16:03

@Kriss Tina no mě malá překvapila, že už několik večerů si ho vypije v cca 19hod, pak vyčistí zuby a pak jde do postýlky a pohoda :jazyk: sami jsme kulili oči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama