Je povinné vyšetření na OGGT?

Anonymní
20.5.20 07:39

Je povinné vyšetření na Ogtt?

Zdravím mám dotaz ohledně testu na těhotenskou cukrovku. Jsem 26tt a měla jsem přijít na test OGTT. Od začátku těhotenství mám silné migrény až dvakrát do týdne, tak mi je prostě zle a musím ležet. Byla jsem na testu ve čtvrtek minulý týden, test vyšel bohužel pozitivní (napila jsem se večer vody ze šťávou) tak mě objednala na další týden v úterý. Bohužel už v pondělí večer jsem dostala migrénu že jsem ani nevstala z postele. Volala jsem do laboratoře ještě před otevřením aby na mě nečekala, volám tam v úterý ráno s omluvou bohužel to ale nikdo nebral. Zkoušela jsem to každou hodinu a bez úspěchu. Dneska ve středu jsem se dovolala kdy mám přijít že se omlouvám ale nedovolala jsem se. A v zápětí řev do telefonu že jsem neschopná matka, a že telefon měla rozbitý a na esemesky reagovat nebude že jsi zahrávám a žádný jiný termín nebude že se jí to celé zda podezřelé a zavěsil mi to. A to jsem psala i SMS. Tak jsem jí vysvětlovala že mám migrény a mám takové problémy. Řekl že ji to nezajímá že to je ze zákona povinnost tam přijít. Opravdu bych tam sebou švihla na zem kord když se nemůžu najíst. Já se omlouvám že jsem jdu s touto zkušeností ale jsem už opravdu ve stresu, můj gynekolog je velice arogantní člověk se kterým jen tak někdo nevychází a když jdu na prohlídku tak odcházím se slzami v očích od začátku těhotenství jsem přibrala 4 kg. Jím zdravě cvičím nemám nadváhu, na prohlídce mi řekl ad začnu hubnout že 4 kg za 6m je hodně minimálně 8 kg abych zhubla a nejsem tlustá. Furt si utahuje že jsem blondýna že jsem hloupá, odmítá mi poslat lístek na peníze doma nemám na zaplacení poplatku když jsem mu to volala tak zavěsil a nehodlal se o tom bavit. Volala tam i moje maminka které to také zavěsil. A v ordinaci mě hned vyhodí. Dá se chodit do nemocnice na vyšetření než porodím máte s tím některé zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3211
20.5.20 07:47

No ze začátku jsem se tě chtěla zastat a poradit, ale po přečtení celého příspěvku si myslim, že jsi buď hloupá nebo troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52382
20.5.20 07:49

Kdo tě nutí chodit k takovému lékaři?
A na ten test bych být tebou šla. Pochybuju, že jedna sklenička se šťávou x hodin před testem, by ti tak ovlivnila výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5293
20.5.20 07:50

Test povinný není, je to na tobě, ale žádná lepší alternativa k tomu zjistit počáteční těhotenskou cukrovku prozatím není. :nevim:

Jinak mi ten tvůj příběh přijde hodně přitaženej za vlasy. Pokud je gynekolog takový jaký tvrdíš (zvláštní, že má s takovým jednáním vůbec pacientky), tak jsi dávno si měla přejít jinam. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
20.5.20 07:51

A hysterka k tomu 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50584
20.5.20 07:52
@Anonymní píše:
Zdravím mám dotaz ohledně testu na těhotenskou cukrovku. Jsem 26tt a měla jsem přijít na test OGTT. Od začátku těhotenství mám silné migrény až dvakrát do týdne, tak mi je prostě zle a musím ležet. Byla jsem na testu ve čtvrtek minulý týden, test vyšel bohužel pozitivní (napila jsem se večer vody ze šťávou)tak mě objednala na další týden v úterý. Bohužel už v pondělí večer jsem dostala migrénu že jsem ani nevstala z postele. Volala jsem do laboratoře ještě před otevřením aby na mě nečekala, volám tam v úterý ráno s omluvou bohužel to ale nikdo nebral. Zkoušela jsem to každou hodinu a bez úspěchu. Dneska ve středu jsem se dovolala kdy mám přijít že se omlouvám ale nedovolala jsem se. A v zápětí řev do telefonu že jsem neschopná matka, a že telefon měla rozbitý a na esemesky reagovat nebude že jsi zahrávám a žádný jiný termín nebude že se jí to celé zda podezřelé a zavěsil mi to. A to jsem psala i SMS. Tak jsem jí vysvětlovala že mám migrény a mám takové problémy. Řekl že ji to nezajímá že to je ze zákona povinnost tam přijít. Opravdu bych tam sebou švihla na zem kord když se nemůžu najíst. Já se omlouvám že jsem jdu s touto zkušeností ale jsem už opravdu ve stresu, můj gynekolog je velice arogantní člověk se kterým jen tak někdo nevychází a když jdu na prohlídku tak odcházím se slzami v očích od začátku těhotenství jsem přibrala 4 kg. Jím zdravě cvičím nemám nadváhu, na prohlídce mi řekl ad začnu hubnout že 4 kg za 6m je hodně minimálně 8 kg abych zhubla a nejsem tlustá. Furt si utahuje že jsem blondýna že jsem hloupá, odmítá mi poslat lístek na peníze doma nemám na zaplacení poplatku když jsem mu to volala tak zavěsil a nehodlal se o tom bavit. Volala tam i moje maminka které to také zavěsil. A v ordinaci mě hned vyhodí. Dá se chodit do nemocnice na vyšetření než porodím máte s tím některé zkušenosti.

zbytek nekomentuju, ale pozitivní test opravdu nezpůsobí jedna šťáva :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7605
20.5.20 07:57
@Moise píše:
zbytek nekomentuju, ale pozitivní test opravdu nezpůsobí jedna šťáva :mrgreen:

Jedna šťáva jo, ale ne večer předtím. Musela by ji vypít před testem. Tohle se mi stalo z mlikem, napila jsem se trochu ráno, a test vyšel hned pozitivně už z krve. Šla jsem po druhé a bylo to ok. Jinak souhlasím z komentárem výše, buď je zakladatelka fakt hrozně hloupá už od pohledu, a nebo troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
20.5.20 08:00

Povinné to neni, ale podle me neomlouva nic zadnou matku, ktera na to vysetreni nejde. Nejde to nicim nahradit a je to dulezite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
20.5.20 08:00

Jako mit pozitivni test a nenechat si to zkontrolovat je absolutni hazard se zdravim miminka. Takze jestli je ten pribeh pravda, je dotycna pekna kacena. Slozila neslozila, proste je ten test nutny. A nedivim se, ze si doktori mysli, ze nejsi normalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
20.5.20 08:03

Nebuď hysterická, teď jsou holt důležitější věci, než tvé pohodlíčko. Jednou a tou hlavní z nich je tvé dítě. Je úplně jedno kolik nabereš nebo zda jíš „normálně“. Teď jsou holt přísnější normy na hodnoty u těch odběrů, já mám malinkou odchylku a šup už musím chodit do Dia poradny a měřit cukr :nevim: Není to ze zákona povinné, ale děláš to pro dítě. Promiň, ale nedovedu si představit nechat za sebe vyřizovat maminku, když bych sama měla být máma. Asi se musíš nudit doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
20.5.20 08:19

No s jednou takovou jsem ležela v porodnici. Všichni na ní byli zlí a na chudinku její matku taky. Taky nešla na OGTT a holčička to málem nepřežila, protože nekompenzovaná cukrovka je fakt svinstvo.Hele je to tvoje věc, ale lenost a fňukání fakt nejsou dobré argumenty.

Co budeš dělat, až budeš mít vyjít s doktory svého dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
20.5.20 08:23

Já sladke vůbec nejím.. spíš nesnáším. Byla jsem na tomto testu a chutnalo to jak cukrová vata. Úplně v klidu a v pohodě.
Ty mi přijdeš trošku hysterická a ještě ohrožuje s dítě… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
20.5.20 08:25

Najdi si si jiného gynekologa, já jsem taky předcházela v těhotenství, a to z důvodů mnohem malichernejsich. Je to obtížnější někoho sehnat, ale jde to.

Test: pochopitelně není povinný, a už vůbec ne ze zákona, tvůj gynekolog je lhář. Ale jestli ti vyšel pozitivní (jako už ten první odber?), tak na něj jdi znovu. Domluv si to s novým gynekologem, do té doby se chovej, jako bys měla tehotenskou cukrovku.

Ten test je v zakladatelcine situaci důležitý, ale nechápu, proč by tam měla chodit s migrénou, když může jít o den později bez migrény. Špatně se chová ten doktor, ne ona. Nepredvadela bych, jaká jsem mucednice a pro dítě vydržím všechno, žádala bych slušné zacházení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4165
20.5.20 08:29

@Platanka prosim te uz z toho jak pise jde videt, ze je jednodussi a vyjit s ni bude extremni problem pro všechny doktory… ona by vubec nemela mit decko, neumi se postarat sama o sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34670
20.5.20 08:36

Povinné to není. Proti porodu brnkačka. A navíc je to hlavně pro miminko. Ne pro hysterickou matku, co nedokáže dojít na test. S dítětem to nepohodlí zažiješ taky a budes muset dělat i věci, co tě budou stát úsilí.

Jo a gynekologa bych změnila už před těhotenstvím. Není snad jediný v okrese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat